جای آموزش مهارت های اجتماعی در مدارس و مهدهای كودك خالی است

حبیب الله مسعودی فرید روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: آموزش مهارت های اجتماعی باید در خانواده ها و مهدهای كودك صورت گیرد و اكنون نیز سازمان بهزیستی در بازنگری برنامه های آموزشی مهدكودك این مسائل را در نظر گرفته است.
وی خاطرنشان كرد: آموزش مهارت های اجتماعی در مهدهای كودك در ستاره دار شدن آنها تاثیرگذار خواهد بود.
مسعودی فرید تاكید كرد: بسیار مهم است كه 12 میلیون دانش آموز در حال تحصیل در مدارس كشور، مهارت های اجتماعی را یاد بگیرند زیرا این مهارت ها مانند واكسیناسیون در برابر آسیب های اجتماعی عمل می كنند.
معاون اجتماعی سازمان بهزیستی كشور گفت: همانگونه كه با 10 تا 20 درصد پوشش واكسیناسیون بیماری هایی مانند سرخك نمی توان از بروز این بیماری در جامعه پیشگیری كرد، آموزش مهارت های اجتماعی به تعداد معدودی دانش آموز كارساز نیست و باید به همه دانش آموزان، این مهارت ها آموزش داده شود.
مسعودی فرید افزود: 95 درصد كودكان كشور در مدارس ابتدایی حضور دارند و می توانیم واكسیناسیون 95 درصدی آسیب های اجتماعی را از طریق آموزش مهارت های اجتماعی داشته باشیم اما در حال از دست دادن فرصت واكسیناسیون 95 درصدی آسیب های اجتماعی در جامعه هستیم. به آن معنا كه واكسن در اختیار هست اما كسی نیست واكسن را بزند.
وی تاكید كرد: محیط مدرسه باید محیط مهارت های زندگی باشد. مهارت های زندگی با درس هایی مانند فیزیك و شیمی و زبان متفاوت است. نگاه همه پرسنل مدرسه اعم از مدیر، معاون و همه معلم ها باید در درس دادن مبتنی بر حل مساله و تفكر نقاد باشد و اگر موضوعی سر كلاس پیش بیاید معلم باید سركلاس بتواند مدیریت تحلیل داشته باشد.
مسعودی فرید ادامه داد: در آموزش مهارت های اجتماعی باید یك تكنیك از سوی خانواده و مدرسه استفاده شود؛ موافق این نیستم كه مهارت های اجتماعی به عنوان یك درس در مدارس آموزش داده شود.
معاون اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: مهارت های اجتماعی می تواند به عنوان یك درس باشد اما فراتر از آن باید به عنوان یك رویكرد در نظر گرفته شود؛ مدرسه ها باید زندگی محور باشند تا كودكان را برای زندگی آینده آماده كنند.
مسعودی فرید تصریح كرد: علاوه بر مهدهای كودك و مدارس، مهارت های اجتماعی باید در سربازخانه هایی كه سالانه میزبان 400 تا 500 هزار سرباز هستند، آموزش داده شود.
رئیس سازمان بهزیستی اخیرا اعلام كرده، اگر نگاهی به آمار و ارقام آسیب های اجتماعی مانند طلاق، اعتیاد و حاشیه نشینی در پنج تا 10 سال گذشته بیاندازیم تفاوت معناداری در این آمار مشاهده می شود كه نشان از روند رو به رشد آسیب های اجتماعی در كشور دارد.
اجتمام(4) ** 9185 ** 1071

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جای آموزش مهارت های اجتماعی در مدارس و مهدهای كودك خالی است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X