سخنگوی جنبش انصارالله یمن: تا تحقق خواسته‌هایمان به اعتراضات ادامه می‌دهیم

سخنگوی جنبش انصارالله یمن: تا تحقق خواسته‌هایمان به اعتراضات ادامه می‌دهیم

باشگاه خبرنگاران/ سخنگوی جنبش انصار الله یمن گفت که مردم این کشور به اعتراض‌های خود تا محقق شدن خواسته هایشان ادامه خواهند داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از سخنگوی جنبش انصار الله یمن گفت: مردم یمن به اعتراض های خود تا محقق شدن خواسته هایشان ادامه خواهند داد.
"محمد عبدالسلام" در گفتگو با شبکه تلویزیونی المیادین از صعده یمن درباره حمله نیروهای دولتی یمن به تحصن کنندگان یمنی گفت:" اقدام دولت یمن در استفاده از زور و گلوله جنگی برای متفرق کردن تحصن کنندگان اقدامی وحشیانه و غیر اخلاقی است که در ضدیت با حقوق قانونی ملت یمن است. این اقدامات نشان می دهد که دولت یمن می خواهد به وقت کشی و فریبکاری خود ادامه دهد تا مردم یمن با گذشت زمان از خواسته های به حق خود چشم پوشی کنند. من تاکید می کنم که ما بر خواسته های خود اصرار داریم."

وی افزود: احزاب سیاسی و اتحادیه های کاری و شخصیت های اجتماعی طرح های مختلفی را به دولت برای حل مشکل ارائه کردند اما دولت می خواهد سلطه خود را بر ملت یمن تحمیل کند و ما تاکید می کنیم که این وضع را نمی توان پذیرفت.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا به تحرکات و راهپیمایی خود ادامه خواهید داد، گفت: "این راهپیمایی ها ادامه خواهد یافت. زمانی که نیروهای ضد شورش وارد میدان شدند تحصن کنندگان از آنان استقبال کردند و روشن شد که این تحصن مسالمت آمیز است و می خواهد با این اعتراض ها دولت یمن را به پذیرش خواسته های مردم وادار کند. دولت یمن نمی تواند خواسته‌های میلیون ها یمنی را محقق کند لذا تدابیر امنیتی را تشدید کرده و افراد نقاب پوش که لباس غیر نظامی دارند به سوی تحصن کنندگان تیراندازی کردند که بر اثر آن چند نفر زخمی شدند و همچنان تلاش ها برای متفرق کردن تحصن ادامه دارد."

عبدالسلام در پاسخ به این پرسش که گزینه شما پس از تدابیر شدید امنیتی چیست گفت: "باید دولت یمن در مواضع خود بازنگری کند چرا که ما نمی توانیم در برابر کشته شدن شهروند یمنی سکوت کنیم. دولت یمن در روزهای گذشته نیروهای وابسته به القاعده و تکفیری ها را وارد میدان کرد تا اوضاع متشنج شود. ما از دولت یمن می خواهیم فورا خواسته های مردم را بپذیرد. یمنی ها خواسته های غیر قابل اجرایی را مطرح نمی کنند. کارشناسان اقتصادی به این مسئله اشاره کردند که دولت یمن قادر است در تصمیم لغو یارانه سوخت بازنگری کند اما باید ریشه های فساد در کشور خشکانده شود. ما بر خواسته های ملت یمن تاکید داریم و در آینده تظاهرات را در مناطقی که حساسیت های بیشتری دارد برگزار خواهیم کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که در صورتی که نیروهای ضد شورش بخواهند با تشدید تدابیر خود به اعتراض ها پایان دهند، چه اقداماتی را صورت خواهید داد، گفت: ما اطمینان داریم که این نیروها از چنین توانی برخوردار نیستند و در صورتی که دست به این اقدامات بزنند از گزینه های دیگری برخورداریم. علما و شخصیت های علمی و احزاب سیاسی یمن نیز بر خواسته های ما تاکید دارند. دولت یمن با این گونه اقدامات امنیتی باعث متشنج شدن اوضاع می شود و شکی در این نیست استفاده از زور توسط دولت باعث می شود که سقف خواسته های خود را افزایش دهیم و مسئله محاکمه قاتلان و فاسدان را مطرح خواهیم کرد.

عبدالسلام در پاسخ به این پرسش که ممکن است ادامه اعتراض های مردمی به استعفای دولت کنونی یمن منجر شود، گفت: این اعتراض ها تاثیرگذار بوده است. دیروز ده ها هزار نفر از یمنی ها به میدان تحصن در اطراف و داخل صنعا ملحق شده اند و ما اطمینان داریم که این تلاش ها به یاری خداوند به نتیجه خواهد رسید.

وی در پاسخ به این پرسش که برخی ناظران می گویند تحولات کنونی در یمن بر اساس طراحی خارجی است گفت: طرف های خارجی از دولت یمن حمایت می کنند و می توان این حمایت ها را در قطعنامه‌های شورای امنیت مشاهده کرد. کشورهای خارجی از دولت یمن حمایت می‌کنند. دولت یمن در عرصه های سیاسی، اقتصادی و امنیتی شکست خورده است. زمانی که ما تاکید داریم باید تصمیم لغو یارانه سوخت برداشته شود به معنای ارتباط این تصمیم با طرف های خارجی نیست بلکه مردم آسیب دیده از اقتصاد بد این کشور بر این خواسته تاکید دارند. کسانی که اعتراض مردمی را طرحی خارجی می دانند به دنبال فریبکاری هستند. هر زمان که ما تظاهرات می کنیم می گویند خارجی باعث این تظاهرات هستند. این دولت یمن بوده که مزدور خارجی ها بوده و از حمایت آنان برخوردار است. در صورتی که حمایت طرف های خارجی از دولت یمن نباشد این دولت سقوط خواهد کرد. ملت یمن در اعتراض های خود پس از یاری خداوند به خود متکی است و ما مخالف تلاش طرف های خارجی برای تحمیل سیاست های خود بر ملت یمن هستیم. امروز کشور یمن تحت فصل هفتم منشور سازمان ملل قرار دارد که اوج قیمومیت و دخالت خارجی در یمن است. مردم یمن در این تظاهرات شرکت کرده اند چرا که می بینند طرف های خارجی بر دولت یمن مسلط شده اند و حتی تصمیم لغو یارانه سوخت بر اساس نظر برخی از سفارتخانه ها در صنعا بوده است. پرونده های فساد و نفتی برخی از این سفارتخانه ها روشن است و از ادامه کار دولت کنونی یمن برای اهداف اقتصادی خود حمایت می کنند."

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سخنگوی جنبش انصارالله یمن: تا تحقق خواسته‌هایمان به اعتراضات ادامه می‌دهیم» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X