اخراج سناتور آمریکایی حامی رژیم صهیونیستی از نشست مسیحیان مشرق زمین در واشنگتن

اخراج سناتور آمریکایی حامی رژیم صهیونیستی از نشست مسیحیان مشرق زمین در واشنگتن

ایرنا/ « تد کروز» سناتور آمریکایی از ضیافت شامی که با حضور اسقف های مسیحی مشرق زمین در واشنگتن برگزار شد، بعداز حمله به مقاومت لبنان و فلسطین و حمایت از رژیم صهیونیستی، اخراج شد.

به گزارش رسانه های لبنانی ، این ضیافت شام در حاشیه همایش دفاع از مسیحیان مشرق زمین برگزار شد و در آن تعدادی از سناتورهای آمریکایی از دو حزب جمهوری خواه و دموکرات شرکت کردند.
تد کروز از سخنرانان این ضیافت شام ضمن دفاع از رژیم صهیونیستی و حمله به گروه های مقاومت فلسطینی و لبنانی مدعی شد که « مسیحیان مشرق زمین هیچ همپیمانی بهتر از اسراییل ندارند».
در اعتراض به این سخنان سناتور آمریکایی، « آنتوان شدید» سفیر لبنان در آمریکا و برخی از نمایندگان پارلمان لبنان که در این ضیافت حضور داشتند، سالن را ترک کردند.

با ادامه سخنان کروز و افزایش حمایت های او از رژیم صیهونیستی ، گریگوریس سوم اللحام به این سخنان اعتراض کرد و در نهایت تد کروز از مراسم اخراج شد.
تد کروز در سال 2012 با حمایت حزب تندرو صهیونیستی « الشای» به عنوان نماینده ایالت تکزاس به کنگره آمریکا راه یافته است.
« توفیق بعقلینی» رییس گروه دفاع از مسیحیان مشرق زمین به درخواست شماری از شرکت کنندگان و در راس آنها اسقف اللحام ، تد کروز را از جلسه بیرون کرد.

اسقف اللحام فریاد می زد که تا کی باید به ما توهین کنند؟
کاردینال «بشاره الراعی » رهبر مسیحیان مارونی لبنان هم گفت که این سناتور قصد داشت فضای مثبت جلسه را برهم بزند و موفق نشد.
اسقف اللحام به خبرگزاری ملی لبنان گفت: متوجه شدیم،«کیس اسمیت » یک عضو دیگر کنگره آمریکا هم قرار است علیه «بشار اسد» رییس جمهوری سوریه در نشست همایش سخنرانی کند و به همین دلیل حاضر نشدیم در این نشست شرکت کنیم.

وی افزود:سناتورهای آمریکایی قصد داشتند از همایش حمایت از مسیحیان مشرق زمین برای حمایت از اسراییل و ضربه زدن به اسلام ، مقاومت و زندگی مشترک و مسالمت آمیز در لبنان سوء استفاده کنند.
اسقف ها یونان و زحلاوی هم از شرکت در این نشست خودداری کردند.

براساس این گزارش، اسقف ها و کاردینال های مشرق زمین با « باراک اوباما» رییس جمهوری و « سوزان رایس » مشاور اوباما در امور امنیت ملی بطور جداگانه دیدار کردند.
به گزارش روزنامه لبنانی السفیربه نقل از کاردینال الراعی، اوباما در این دیدار بر حمایت از ارتش لبنان برای قلع و قمع تروریست ها و جلوگیری از نفوذ آنها به داخل خاک لبنان تاکید کرده و ازلبنانی ها خواسته است برای انتخاب رییس جمهوری جدید توافق کنند.
کاردینال الراعی گفته است که اوباما در باره جزئیات طرح خود برای مقابله با «داعش» توضیحی نداد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اخراج سناتور آمریکایی حامی رژیم صهیونیستی از نشست مسیحیان مشرق زمین در واشنگتن» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی دنیای خبر دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات