اخراج سناتور آمریکایی حامی رژیم صهیونیستی از نشست مسیحیان مشرق زمین در واشنگتن

اخراج سناتور آمریکایی حامی رژیم صهیونیستی از نشست مسیحیان مشرق زمین در واشنگتن

ایرنا/ « تد کروز» سناتور آمریکایی از ضیافت شامی که با حضور اسقف های مسیحی مشرق زمین در واشنگتن برگزار شد، بعداز حمله به مقاومت لبنان و فلسطین و حمایت از رژیم صهیونیستی، اخراج شد.

به گزارش رسانه های لبنانی ، این ضیافت شام در حاشیه همایش دفاع از مسیحیان مشرق زمین برگزار شد و در آن تعدادی از سناتورهای آمریکایی از دو حزب جمهوری خواه و دموکرات شرکت کردند.
تد کروز از سخنرانان این ضیافت شام ضمن دفاع از رژیم صهیونیستی و حمله به گروه های مقاومت فلسطینی و لبنانی مدعی شد که « مسیحیان مشرق زمین هیچ همپیمانی بهتر از اسراییل ندارند».
در اعتراض به این سخنان سناتور آمریکایی، « آنتوان شدید» سفیر لبنان در آمریکا و برخی از نمایندگان پارلمان لبنان که در این ضیافت حضور داشتند، سالن را ترک کردند.

با ادامه سخنان کروز و افزایش حمایت های او از رژیم صیهونیستی ، گریگوریس سوم اللحام به این سخنان اعتراض کرد و در نهایت تد کروز از مراسم اخراج شد.
تد کروز در سال 2012 با حمایت حزب تندرو صهیونیستی « الشای» به عنوان نماینده ایالت تکزاس به کنگره آمریکا راه یافته است.
« توفیق بعقلینی» رییس گروه دفاع از مسیحیان مشرق زمین به درخواست شماری از شرکت کنندگان و در راس آنها اسقف اللحام ، تد کروز را از جلسه بیرون کرد.

اسقف اللحام فریاد می زد که تا کی باید به ما توهین کنند؟
کاردینال «بشاره الراعی » رهبر مسیحیان مارونی لبنان هم گفت که این سناتور قصد داشت فضای مثبت جلسه را برهم بزند و موفق نشد.
اسقف اللحام به خبرگزاری ملی لبنان گفت: متوجه شدیم،«کیس اسمیت » یک عضو دیگر کنگره آمریکا هم قرار است علیه «بشار اسد» رییس جمهوری سوریه در نشست همایش سخنرانی کند و به همین دلیل حاضر نشدیم در این نشست شرکت کنیم.

وی افزود:سناتورهای آمریکایی قصد داشتند از همایش حمایت از مسیحیان مشرق زمین برای حمایت از اسراییل و ضربه زدن به اسلام ، مقاومت و زندگی مشترک و مسالمت آمیز در لبنان سوء استفاده کنند.
اسقف ها یونان و زحلاوی هم از شرکت در این نشست خودداری کردند.

براساس این گزارش، اسقف ها و کاردینال های مشرق زمین با « باراک اوباما» رییس جمهوری و « سوزان رایس » مشاور اوباما در امور امنیت ملی بطور جداگانه دیدار کردند.
به گزارش روزنامه لبنانی السفیربه نقل از کاردینال الراعی، اوباما در این دیدار بر حمایت از ارتش لبنان برای قلع و قمع تروریست ها و جلوگیری از نفوذ آنها به داخل خاک لبنان تاکید کرده و ازلبنانی ها خواسته است برای انتخاب رییس جمهوری جدید توافق کنند.
کاردینال الراعی گفته است که اوباما در باره جزئیات طرح خود برای مقابله با «داعش» توضیحی نداد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اخراج سناتور آمریکایی حامی رژیم صهیونیستی از نشست مسیحیان مشرق زمین در واشنگتن» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X