رییس کل بیمه مرکزی: مجوزجذب نمایندگی شرکت های بیمه بسته شد/ شبکه فروش بیمه بزودی پاکسازی می شود

رییس کل بیمه مرکزی: مجوزجذب نمایندگی شرکت های بیمه بسته شد/ شبکه فروش بیمه بزودی پاکسازی می شود

ایرنا/ رییس کل بیمه مرکزی از بسته شدن مجوز جذب نمایندگی برای تمام شرکت های بیمه ای خبر داد و گفت، بیمه مرکزی در حال بررسی وضعیت شبکه فروش در این صنعت است و بزودی این شبکه پاکسازی خواهد شد.

محمد ابراهیم امین در خصوص آگهی های استخدام و یا صدور مجوز نمایندگی های بیمه، افزود: بیمه مرکزی اقدامات بسیار گسترده ای را در این زمینه انجام داده که یکی از مهمترین آنها شناسایی نمایندگی های بیمه است.

وی ادامه داد: در این راستا سامانه ای برای دریافت اطلاعات نمایندگان بیمه ای راه اندازی و از آنها خواسته شده تمام اطلاعات خود را وارد این سامانه کنند.

رییس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه، این اطلاعات در مرحله بعد نیز باید توسط شرکت های بیمه تایید و به بیمه مرکزی ارسال شود، اظهار داشت: این امر سبب شده تا به اطلاعات زیادی در این زمینه دست یابیم زیرا افراد بدون دریافت مجوز رسمی و کد بیمه ای به کار بیمه گری مشغول هستند.

امین با تاکید بر اینکه، بیمه مرکزی هم اکنون مشغول دقیق سازی اطلاعات دریافتی است و به محض پالایش آن ها اقدامات لازم برای پاکسازی در مجموعه شبکه فروش و نمایندگی شرکت های بیمه انجام می شود، تصریح کرد: برخی از افرادی که دارای کد بیمه گری هستند، دو شغله بوده که اقدامات لازم برای شناسایی آنها از طریق دسترسی به پایگاه های اطلاعاتی دیگر همانند تامین اجتماعی و یا اطلاعات کارکنان دولت صورت گرفته است.

به گفته وی، افرادی که تاکنون در بخش دیگری شاغل بوده و نمایندگی بیمه نیز دریافت کرده اند، شناسایی شده اند.

امین با بیان اینکه اطلاعات درحال پالایش است، گفت: هرچند 62 هزار کد نمایندگی وجود دارد اما تاکنون تنها 32 هزار نفر در سامانه بیمه مرکزی ثبت نام کرده اند.

رییس کل بیمه مرکزی تصریح کرد: با دریافت اطلاعات این امکان وجود دارد افرادی که دارای دو و یا سه کد نمایندگی هستند و یا کدهای خارج از چارچوب رسمی جذب دریافت کرده اند، شناسایی شوند.

امین گفت: هم اکنون این اطلاعات در دست بررسی است و نتایج آن بزودی توسط معاونت نظارتی بیمه مرکزی اعلام خواهد شد.

وی با بیان اینکه موعد مقرر برای دریافت اطلاعات نمایندگی های بیمه به پایان رسیده اما برخی از شرکت ها درخواست وقت اضافه کرده اند، اظهار داشت: مجوز جذب نماینده برای تمام شرکت ها منعقد شده و هیچ شرکت بیمه ای امکان ارایه مجوز جذب نماینده و صدور مجوز نمایندگی را تا زمانی که اطلاعات کاملی توسط بیمه مرکزی در این خصوص دریافت شود، ندارد.

رئیس کل بیمه مرکزی در پایان گفت: پس از اعلام نتایج شرکت های بیمه ای با تشخیص بیمه مرکزی امکان صدور مجوز نمایندگی را دارند و می توانند با این شرایط مجوز صادر کند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رییس کل بیمه مرکزی: مجوزجذب نمایندگی شرکت های بیمه بسته شد/ شبکه فروش بیمه بزودی پاکسازی می شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X