تحریم مقالات‌علمی‌دانشمندان ایرانی توسط آمریکا

تحریم مقالات‌علمی‌دانشمندان ایرانی توسط آمریکا

اعتدال/ رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس٬ با انتقاد از اقدام اخیر آمریکا در تحریم مقالات علمی دانشمندان ایرانی٬ گفت:‌ مقامات ایرانی باید با مطرح کردن این موضوع در مجامع بین‌المللی ماهیت دروغین آمریکا را برای جهانیان آشکار کنند.
محمدمهدی زاهدی با انتقاد از اقدام اخیر آمریکا در تحریم مقالات علمی دانشمندان ایرانی٬ گفت:‌ متاسفانه به تازگی بخش کنترل سرمایه‌گذاری خارجی آمریکا نامه‌ای را به مراکز تحقیقاتی- پژوهشی آمریکا مبنی بر تاکید بر تحریم چاپ مقالات ایرانیان و حتی کسانی که به نوعی تحقیقات‌شان را با حمایت دولت ایران انجام دادند ابلاغ کرده است.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی٬ ادامه داد: اقدام اخیر آمریکا در تحریم مقالات علمی اندیشمندان ایرانی به طور کامل خلاف رفتارهای علمی در جهان بوده و به این ترتیب یک نوع آپارتاید علمی را دولت آمریکا علیه کشورمان برقرار ساخته است.
وی افزود: این رفتارهای آمریکا ضد ایران به ویژه در زمینه تحریم‌های علمی به طور کامل مغایر مباحث و گفت وگوهایی است که بین جمهوری اسلامی ایران و 1+5 صورت گرفته است.
این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با بیان اینکه طبق توافقات انجام شده از سوی ایران و 1+5 قرار نبود تحریم‌های جدیدی علیه کشورمان اعمال شود٬ گفت: اکنون موضوع تحریم اقتصادی نبوده بلکه تحریم علمی مطرح شده است.
وی ادامه داد: اعمال این نوع تحریم‌ها از کشوری که در بسیاری از زمینه‌ها از جمله آزادی مدعی است جای تعجب دارد٬ گویا آمریکا بر نمی تابد که یک دانشمند ایرانی مقاله‌ای را در یکی از مجلات این کشور چاپ کند.
زاهدی با اظهار نگرانی شدید از اقدام اخیر آمریکا علیه دانشمندان ایرانی٬ گفت: باید دولتمردان ما از جمله مسئولان وزارت امور خارجه و حتی ریاست جمهور این مطلب را در نطق شان در سازمان ملل برای جهانیان مطرح کنند تا همه به ماهیت اصلی این کشور و دورغ‌پردازی‌هایش پی ببرند.
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی٬ با تاکید بر ضرورت توسعه علمی کشورمان٬ گفت: آمریکا با اعمال تحریم علمی نشان داد که با توسعه علم هم در جهان مخالف است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تحریم مقالات‌علمی‌دانشمندان ایرانی توسط آمریکا» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X