فعالیت مراکز شبانه‌روزی کمیته امداد در مناطق محروم همزمان با آغاز سال تحصیلی

فعالیت مراکز شبانه‌روزی کمیته امداد در مناطق محروم همزمان با آغاز سال تحصیلی

ایسنا/ مدیرکل امور تربیتی و جوانان کمیته امداد امام خمینی (ره) از فعالیت 95 خوابگاه شبانه روزی این نهاد برای بهره مندی دانش آموزان در مراکز کم برخوردار و محروم همزمان با آغاز سال تحصیلی 94-93 خبر داد.

بهروز مهربانیان با بیان اینکه اکثر مراکز شبانه روزی این نهاد در مناطق کم برخوردار و محروم واقع شده است، گفت: همه ساله بیش از 7000 دانش آموز دختر و پسر که بیشتر آنان از ایتام هستند در این مراکز اسکان و از خدمات تحصیلی و تربیتی توسط مربیان متعهد و با تجربه بهره‌مند می‌شوند.

وی با بیان اینکه در این مراکز کلیه امور تحصیلی دانش آموزان توسط رابطین فرهنگی مدارس و مربیان پرورشی در طول سال پیگیری می‌شود، یادآور شد: برگزاری کلاسهای تقویتی اجرای طرح معلم یاری، برگزاری المپیادهای علمی، برگزاری و تشکیل کلاسهای آمادگی کنکور و دیگر فعالیتهای آموزشی در طول سال از دیگر خدمات آموزشی برای دانش آموزان در این مراکز است.

مدیرکل امور تربیتی و جوانان کمیته امداد امام خمینی (ره) برنامه و فعالیتهای تربیتی و پرورشی با مشارکت دانش آموزان را از عمده فعالیتهای اصلی و مهم مراکز شبانه روزی عنوان کرد و گفت: تشکیل شورای دانش آموزی، برگزاری کارگاهها و کلاسهای آموزش احکام، مسائل اعتقادی و اخلاقی، آموزش قرآن و مفاهیم قرآنی، برگزاری مراسم به مناسبتهای مختلف مذهبی و ملی و همچنین برگزاری جشنواره های قرآنی و ورزشی و هنری بخشی از فعالیتهای تربیتی و پرورشی این مراکز است.

مهربانیان به اجرای برنامه‌های فنی و حرفه ای و مهارت آموزی برای دانش آموزان در طول مدت اسکان آنان در این مراکز شبانه روزی اشاره کرد و یادآور شد: به منظور دانش آموزان با یک حرفه در کنار تحصیل خود، از آموزشهای کارگاههای آموزشی و فنی و حرفه ای در این خوابگاهها بهره مند می‌شوند.

وی با بیان اینکه از بدو تاسیس این مراکز تا کنون بیش از 100 هزار نفر از دانش آموزان از خدمات آموزشی و تربیتی این مراکز بهره مند شده‌اند، اظهار کرد: بسیاری از این افراد اکنون در مراکز دولتی و غیر دولتی در منصب‌های مختلف مشغول به خدمت هستند که از افتخارات این نهاد است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فعالیت مراکز شبانه‌روزی کمیته امداد در مناطق محروم همزمان با آغاز سال تحصیلی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی دنیای خبر دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات