خط قرمزهای دوران نامزدی

خط قرمزهای دوران نامزدی

7روز زندگی/دوران نامزدی مرحله شناخت طرفین از یکدیگر است تا با اخلاق، روحیات، خانواده و فرهنگ یکدیگر آشنا شوند و در صورت توافق یک زندگی دایمی تشکیل دهند اما برخی افراد در این دوره مهم مرتکب اشتباه هایی می شوند که ممکن است بعدها منجر به مشکلی جدی در زندگی مشترک آن ها شود. به هر حال در دوران نامزدی، خط قرمزهایی وجود دارند که رعایت شان برای یک خانم واجب تر است.
حد و مرزها را نگه دارید
حریم و مرز دوران نامزدی را نگه دارید تا اگر بعد از مدتی آشنایی احساس کردید مناسب یکدیگر نیستید و باید از هم جدا شوید این جدایی به راحتی انجام شود. در غیر این صورت هم پسر بیشتر متعهد می شود و هم دختر ناتوانی بیشتری برای جدایی احساس می کند و البته این جدایی برای شما به عنوان یک خانم سخت تر خواهد بود.
رفت و آمد زیاد نداشته باشید
رفت و آمدهای دوران نامزدی باید منظم و قانونمند باشند. ضمن این که اگر رفت و آمدها خانواده ها را هم در برگیرد، موجب زحمت متقابل آن ها می شود. اگر هم خودتان به تنهایی به خانه پدری نامزدتان می روید زیاد رفتن به آن جا می تواند هم موجب ناراحتی آن ها و خجالت کشیدن خودتان شود.
از طرف مقابل تان بت نسازید
وقتی از طرف مقابل بت می سازید و او را موجودی بی عیب و نقص تصور می کنید، خودتان را فراموش می کنید. بنابراین باید مرد زندگی تان را آن طور که هست ببینید و بعد هر تصمیمی که خواستید بگیرد.
خود بزرگ بین نباشید
نقطه مقابل بزرگ بینی، خود بزرگ بینی است. اطمینان و اعتماد بیش از حد به خود بین نامزدها فاصله می اندازد و نمی گذارد احساسات یکدیگر را درک کنند. از طرفی گاهی وقتی دچار خود بزرگ بینی می شوید نمی توانید یا عمدا نمی خواهید احساسات تان را به طرف مقابل نشان دهید و همین فاصله به تدریج باعث دوری و سپس جدایی می شود. این قضیه هم می تواند به دلیل همان باورهای غلط فرهنگی باشد مثل ناز کردن باعث عزیز شدن می شود. در واقع این گونه نیست. خود بزرگ بینی حتی اگر به قصد ناز کردن باشد باعث می شود فضایی فراهم شود که همه چیز حول خود محوری شما بچرخد. این گونه دیگر نه فرصت شناخت عمیق پیش می آید و نه رابطه عاطفی سالم شکل می گیرد.
دروغ نگویید
دروغ گفتن و تظاهر کردن بی فایده است چون طرف مقابل به راحتی احساس تان را می فهمد، بنابراین صداقت اولین و مهم ترین نکته برای شروع یک زندگی مشترک، سالم و موفق است حتی اگر این صداقت باعث قطع پیوند در همان دوران نامزدی شود نباید بترسید چون با دروغ، رابطه معیوب پایه گذاری و دیر یا زود این رشته پاره می شود. هر چه فضا بازتر باشد و بتوانید خود واقعی تان را به نامزدتان نشان دهید در زندگی آینده راحت تر خواهید بود.
رازهای شخصی را افشا نکنید
دروغ نگفتن به این معنی نیست که لازم است ریز و درشت زندگی تان را برای نامزدتان بگویید. آشکار کردن برخی رازها فقط باعث سوءتفاهم می شود و رابطه را بیشتر به هم می ریزد. سوالی که بسیاری از نامزدها از روان شناسان خانواده می پرسند این است که آیا ما باید در مورد روابط قبلی خودمان همه چیز را به نامزدمان بگوییم. جواب روان شناسان یک نه با شرط و شروط است . آن ها می گویند لازم نیست از تمام جزییات رابطه قبلی شما خبردار شوند.اگر او سوالی پرسید می توانید بگویید: کسانی بوده اند اما مهم این است که الان تو در زندگی من هستی و من به تو متعهدم. در واقع ما در زندگی گذشته تعهدی به هم نداشته ایم که حالا بخواهیم رابطه های مان را برای هم رو کنیم.» رعایت این نکته به خصوص برای خانم بسیار مهم است.
مقایسه نکنید
خیلی ها عادت کرده اند زندگی و روابط شخصی شان را با رابطه و زندگی دیگران مقایسه کنید. مقایسه کردن را فراموش کنید و به خاطر بسپارید رابطه هر کسی منحصر به فرد است و هر شخصی رفتارهای ویژه خود را دارد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خط قرمزهای دوران نامزدی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X