مشاوره/ مقابله با شخصیت های دشوار

مشاوره/ مقابله با شخصیت های دشوار

خراسان/ مردی 32 ساله ام. با رفتارهای خود خواهانه و سوء مدیریت های رئیسم، نقاط قوت کاری ام نادیده گرفته شده، به همین دلیل انگیزه برای پیشرفت در کارم را از دست داده ام. نسبت به شغلم احساس بدی پیدا کرده‌ام.
یکی از انواع شخصیت هایی که در محیط کار به عنوان شخصیت دشوار یا مشکل ساز از او نام برده می شود، شخصیت مستبد است. افراد با چنین شخصیتی تا زمانی که مدیر مجموعه نباشند، مواجهه با آن ها خیلی سخت نیست، اما زمانی که این افراد، مدیر یک اداره شوند سعی می کنند با چرب زبانی دیگران را وادار به انجام کارهایی کنند که در نهایت به سود خودشان تمام می شود، به سادگی به دیگران توهین می کنند، متوقع هستند؛ انتقاد آنان از دیگران همراه با بی رحمی است و خیلی راحت شایستگی و نقاط قوت کارکنان را نادیده می گیرند.
حرفه ای انتقاد کنید
یکی از کلیدهای اصلی در رفتار با شخصیت های گوناگون آن است که اعمال و رفتار آن ها را به شیوه ای حرفه ای مورد انتقاد قرار دهید، زیرا در این صورت فشار روانی و ناراحتی کمتری را تجربه خواهید کرد.
مواجهه یا مقابله، مرحله مهمی از فرآیند تلاش یک فرد برای اثر گذاری بر رفتار فرد دیگر است که می تواند رئیس او باشد. در ادامه برخی از روش ها برای مقابله با شخصیت های دشوار یا مدیران مستبد ارائه خواهد شد.
آرامش تان را حفظ کنید
سعی کنید در فرآیند مواجهه یا رویارویی با رئیس خود، آرامش تان را حفظ کنید و کلمه برخورد سنجیده را جانشین کلمه مواجهه کنید. همیشه با مدیرتان سنجیده برخورد کنید و از برخوردهایی که باعث ایجاد مشکل می شود، دوری کنید.
هدف را بیان کنید
در هر بار دیدار، مقصود اصلی خود را از ملاقات با مدیرتان در لحظات ابتدایی ملاقات بیان کنید و از صحبت کردن درباره موضوعات غیر مرتبط و غیر لازم جداً بپرهیزید؛ زیرا این افراد حساس هستند و ممکن است از صحبت های شما برداشت های اشتباه داشته باشند.
برای مدیرتان الگو باشید
همچنین با دیگر افراد اداره یا سازمان خود با حالت دوستانه برخورد کنید تا الگوی خوبی برای مدیرتان باشید.
با درنظر گرفتن راه حل های ارائه شده و نیز برقراری یک رابطه مثبت و مناسب، احساس ارزشمندی در زندگی و قرار گرفتن در فرآیند کار و تلاش جمعی در اداره یا سازمان همراه با بروز توانمندی وخلاقیت، انگیزه خود را حفظ و نشاط و سلامت روحی خود را تامین کنید.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مشاوره/ مقابله با شخصیت های دشوار » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X