تسویه بدهی‌ قانونی شرکت‌های تابعه وزارت راه تا سقف 16 هزار میلیارد ریال

تسویه بدهی‌ قانونی شرکت‌های تابعه وزارت راه تا سقف 16 هزار میلیارد ریال

فارس/ با تصمیم هیأت دولت بدهی‌ قانونی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور و سایر شرکت‌های تابعه وزارت راه و شهرسازی به اشخاص حقیقی و حقوقی و تعاونی تا سقف 16 هزار میلیارد ریال تسویه می‌شود.

به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی، هیئت وزیران در جلسه 23 شهریور امسال ‌به پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی و راه و شهرسازی و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور و به استناد بند (ر) تبصره (3) ماده واحده قانون بودجه سال 1393 کل کشور تصویب کرد: بدهی‌ قانونی شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور و سایر شرکت‌های تابع و وابسته وزارت راه و شهرسازی به اشخاص حقیقی و حقوقی و تعاونی تا سقف 16 هزار میلیارد ریال (16،000،000،000،000) ریال با اعلام وزیر راه و شهرسازی با بدهی همان اشخاص بابت اقساط واگذاری به صورت جمعی – خرجی از محل ردیف های (310503) موضوع بند (ر) تبصره (3) قانون بودجه سال 1393 کل کشور (موضوع ردیف (310513) جدول شماره (5) پیوست قانون یادشده) و (101000) جدول شماره (8) قانون مذکور طبق مراحل زیر تسویه می شود.

الف- با اعلام وزیر راه و شهرسازی و پس از تایید بدهی‌های قانونی شرکت‌های مذکور به اشخاص حقیقی و حقوقی و تعاونی توسط سازمان حسابرسی و تأیید بدهی همان اشخاص بابت اقساط واگذاری توسط سازمان خصوصی سازی و تأیید وزیر امور اقتصادی و دارایی قابل انجام است.

ب-معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور طبق توضیحات ذیل جدول شماره (8) قانون بودجه سال 1393 کل کشور نسبت به ابلاغ اعتبار و مبادله موافقتنامه معادل ارقام مورد تایید وزیر امور اقتصادی و دارایی اقدام می‌کند.

ج-معادل مبلغ تسویه شده، حساب اندوخته سرمایه‌ای در دفاتر شرکت‌های ذی ربط بستانکار و با رعایت مقررات قانونی مربوط به حساب سرمایه دولت در شرکت منظور می شود. مبالغ یادشده درآمد محسوب نمی شود و مشمول مالیات نیست.

د- با اعلام ذی حساب شرکت دولتی ذی ربط، اقدام لازم حسب مورد برای اعمال حساب در دفاتر سازمان خصوصی‌سازی (تسویه بدهی اشخاص) و خزانه‌داری کل کشور(انعکاس عملیات جمعی-خرجی)برای انعکاس مبالغ تسویه شده معمول می‌شود.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور این مصوبه را در تاریخ 26/6/1393 ابلاغ کرده است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تسویه بدهی‌ قانونی شرکت‌های تابعه وزارت راه تا سقف 16 هزار میلیارد ریال» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی دنیای خبر دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات