تسویه بدهی‌ قانونی شرکت‌های تابعه وزارت راه تا سقف 16 هزار میلیارد ریال

تسویه بدهی‌ قانونی شرکت‌های تابعه وزارت راه تا سقف 16 هزار میلیارد ریال

فارس/ با تصمیم هیأت دولت بدهی‌ قانونی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور و سایر شرکت‌های تابعه وزارت راه و شهرسازی به اشخاص حقیقی و حقوقی و تعاونی تا سقف 16 هزار میلیارد ریال تسویه می‌شود.

به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی، هیئت وزیران در جلسه 23 شهریور امسال ‌به پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی و راه و شهرسازی و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور و به استناد بند (ر) تبصره (3) ماده واحده قانون بودجه سال 1393 کل کشور تصویب کرد: بدهی‌ قانونی شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور و سایر شرکت‌های تابع و وابسته وزارت راه و شهرسازی به اشخاص حقیقی و حقوقی و تعاونی تا سقف 16 هزار میلیارد ریال (16،000،000،000،000) ریال با اعلام وزیر راه و شهرسازی با بدهی همان اشخاص بابت اقساط واگذاری به صورت جمعی – خرجی از محل ردیف های (310503) موضوع بند (ر) تبصره (3) قانون بودجه سال 1393 کل کشور (موضوع ردیف (310513) جدول شماره (5) پیوست قانون یادشده) و (101000) جدول شماره (8) قانون مذکور طبق مراحل زیر تسویه می شود.

الف- با اعلام وزیر راه و شهرسازی و پس از تایید بدهی‌های قانونی شرکت‌های مذکور به اشخاص حقیقی و حقوقی و تعاونی توسط سازمان حسابرسی و تأیید بدهی همان اشخاص بابت اقساط واگذاری توسط سازمان خصوصی سازی و تأیید وزیر امور اقتصادی و دارایی قابل انجام است.

ب-معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور طبق توضیحات ذیل جدول شماره (8) قانون بودجه سال 1393 کل کشور نسبت به ابلاغ اعتبار و مبادله موافقتنامه معادل ارقام مورد تایید وزیر امور اقتصادی و دارایی اقدام می‌کند.

ج-معادل مبلغ تسویه شده، حساب اندوخته سرمایه‌ای در دفاتر شرکت‌های ذی ربط بستانکار و با رعایت مقررات قانونی مربوط به حساب سرمایه دولت در شرکت منظور می شود. مبالغ یادشده درآمد محسوب نمی شود و مشمول مالیات نیست.

د- با اعلام ذی حساب شرکت دولتی ذی ربط، اقدام لازم حسب مورد برای اعمال حساب در دفاتر سازمان خصوصی‌سازی (تسویه بدهی اشخاص) و خزانه‌داری کل کشور(انعکاس عملیات جمعی-خرجی)برای انعکاس مبالغ تسویه شده معمول می‌شود.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور این مصوبه را در تاریخ 26/6/1393 ابلاغ کرده است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تسویه بدهی‌ قانونی شرکت‌های تابعه وزارت راه تا سقف 16 هزار میلیارد ریال» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X