روایت اشپیگل از سردار سلیمانی

روایت اشپیگل از سردار سلیمانی

تسنیم / یک هفته نامه آلمانی با اشاره به اینکه سردار قاسم سلیمانی نیروهای عراقی را در مبارزه با داعش آموزش می دهد، به موفقیت وی در آزادسازی شهر آمرلی اشاره کرده و وی را ژنرال نخبه ای که تصمیمات آمریکا را خنثی می کند دانست.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، هفته نامه "اشپیگل" در مطلبی سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه را متخصص در زمینه عملیات های مخفی خارجی ارزیابی کرده و به عملیات جدید وی در عراق اشاره کرده و نوشت: وی به عراقی ها در مبارزه با گروه تروریستی داعش آموزش می دهد که این عملیات با موفقیت های اولیه ای هم روبرو شده است.

اشپیگل در ادامه نوشت: سردار قاسم سلیمانی شخصیتی نیست که در خانه بماند وقتی که نیروهای خود را به نبرد می فرستد. وی رئیس نیروی قدس سپاه که یک نیرو برای عملیات های خارجی سپاه در ایران است می باشد. این فرمانده 57 ساله می تواند به راحتی در پشت جبهه باقی بماند اما ترجیح می دهد خود را در جبهه نبرد نشان دهد.

قاسم سلیمانی به تازگی در وسط دیگ بخار شهر آمرلی در شمال عراق دیده شده است. وی با هلیکوپتر پروازهایی خطرناک را بر فراز مواضع داعش در شمال عراق انجام داده است. این شهر ترکمان نشین شمال عراق مدت دو ماه توسط تروریست های داعش محاصره شده بود که آزادسازی این شهر یک موفقیت قابل توجه تحت رهبری قاسم سلیمانی بود.

"اشپیگل" در بخش دیگری از این مطلب نوشت: قاسم سلیمانی به عنوان مردی جسور، بی صبر و تحمل و بسیار بی پروا، بلند پرواز و باهوش و بسیار کاریزماتیک اعتبار دارد. وی در جریان شورش ها علیه رژیم شاهنشاهی در ایران به عنوان مردی جوان به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قدم گذاشت.

این هفته نامه آلمانی در ادامه نوشت: عملیات های سلیمانی دائما مخفی هستند. ایران وقتی که مسئله عملیات های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خارج مطرح است بسیار کم حرف است. موفقیت برای ایران این است که عملیات های آن ها کمتر آشکار شود. از عملیات های فعلی در عراق تنها این موضوع مشخص شده است که سلیمانی به عنوان مشاور نظامی از نیروهای عراقی در شهر آمرلی حمایت می کرده است. این مسئله را یکی از معتمدان رهبر انقلاب اسلامی به خبرنگار مسائل ایران نیویورک تایمز گفته است.

اشپیگل از نقش سلیمانی به عنوان مشاور نظامی در سوریه نیز نوشته و تصریح کرد که تحت رهبری سلیمانی ارتش متزلزل سوریه به نیرویی قدرتمند در داخل تبدیل شد. رویکرد وی ایرانی ها را از رهبری جنگ کلاسیک به سمت تاکتیک های مدرن سوق داده است.

اشپیگل در ادامه سلیمانی را ژنرال نخبه ای ارزیابی کرد که تصمیمات آمریکا را خنثی می کند و در بخش دیگری از این مطلب نوشت: عراق و مردم این کشور سلیمانی را کاملا می شناسند. بعد از سقوط صدام حسین وی مدتهای طولانی در این کشور عملیات هایی را اجرایی می کرد. سلیمانی بسیاری از نیروهای شیعه را آموزش داد که بعدها در دستگاه های امنیتی عراق، در بخش های اداری و سیاست وارد شدند.

نویسنده در بخش پایانی این مطلب نوشت: آمریکا و سردار قاسم سلیمانی در عراق البته علیه دشمنی برابر اما با رویکردها و روش های متفاوت مبارزه می کنند. سلیمانی بر خلاف تصمیمات آمریکا عمل می کند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «روایت اشپیگل از سردار سلیمانی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X