تعیین سقف اعتبارات جاری و عمرانی برای نخستین بار در بخشنامه بودجه ۹۴

تعیین سقف اعتبارات جاری و عمرانی برای نخستین بار در بخشنامه بودجه ۹۴

فارس/ دولت نخستین بار در بخشنامه بودجه ۹۴ کل کشور برای اعتبارات هزینه‌ای و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای سقف تعیین کرد.

بخشنامه بودجه سال 94 طی چند سال اخیر و با زمانبندی از پیش تعیین شده برای دستگاه‌های اجرایی کشور از سوی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور ابلاغ شد.

یکی از ویژگی‌های بخشنامه امسال که طی سال‌های گذشته وجود نداشته است تعیین سقف اعتبارات هزینه‌ای و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای از محل درآمد عمومی بر حسب امور و فصل است.

براساس این بخشنامه این سقف برای چهار امور عمومی، دفاعی امنیتی، اجتماعی فرهنگی و اقتصادی تهیه شده است که با بررسی‌های انجام شده این موضوع طی سال‌های اخیر وجود نداشته و برای نخستین بار در بخشنامه بودجه سال آینده پیش بینی شده است.

برخی کارشناسان معتقدند تعیین سقف اعتبارات هزینه‌ای و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای به منظور انضباط مالی، کاهش هزینه‌های جاری و تغییر در شیوه بودجه نویسی مبتنی بر عملکرد و در راستای نظم بخشی به برنامه مالی دولت است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تعیین سقف اعتبارات جاری و عمرانی برای نخستین بار در بخشنامه بودجه ۹۴» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X