روانشناسی/ خود را ما خطاب نکنید

روانشناسی/ خود را ما خطاب نکنید

باشگاه خبرنگاران/ هیچگاه از فعل جمع برای بیان کارهایی که خود انجام داده‌اید استفاده نکنید تکرار واژه ما به جای واژه من اتکا به نفس و خود باوری را کاهش می‌دهد در واقع بیان نظرهای شخصی با واژه ما می تواند نوعی رفتار خود شکنانه باشد.
گاهی وقتی شخصی من خود را قبول ندارد برای انکه احساس کند پشتوانه‌ای دارد دیگران او را قبول دارند از واژه ما استفاده می کنند چنین فردی در شرایط مختلف اجتماعی برای انجام اهداف و بیان نظرات خود به دنبال پشتوانه و منهای دیگر می گردد.
پس هنگام بیان نظرهای شخصی و بیان کارهایی که انجام داده‌ایند به عنوان مثال هرگز نگویید ما می‌گوییم ما رفته ایم و ....
گاهی افراد عقاید خود را از جانب دیگران و افراد مهم بیان می‌کنند که این کار مناسبی نیست به عنوان مثال می‌گویند یکی گفته است بزرگی معتقد است فلان دانشمند عنوان کرده است و...
اگر نظر خاصی دارید آن را با جرات و شهامت بیان کنید از جانب شخص خودتان بگویید من معتقدم به دنبال آن می‌توانید نظر دیگران را که موافق نظر شما است بیان کنید.
اما مراقب باشید که بیان فوری نظر دیگران دلیل بر عدم تایید خود نباشد وقتی نظر و عقیده شخصی خود را بروز می‌دهید به تکاپو نیفتید که عقیده افراد دیگر را سریع بیان کنید تا من خود را تقویت کنید.
پس عقاید خودتان را فقط از جانب خودتان بگویید.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «روانشناسی/ خود را ما خطاب نکنید» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X