روانشناسی/ توصیه هایی برای شاد کردن والدین در دوران سالمندی

روانشناسی/ توصیه هایی برای شاد کردن والدین در دوران سالمندی

خراسان/ همه ما وقتی که بزرگ می شویم و خانواده تشکیل می دهیم، بهتر از قبل می توانیم نقش والدین مان را در پرورش خودمان درک کنیم. همین که پدر و مادری پیر می شوند، فرزندانشان بزرگ می شوند و تشکیل خانواده می دهند. چنین پدر و مادرهایی یک تجربه و مرحله جدید را در زندگی شان آغاز می کنند زیرا آن ها شلوغی، سرگرمی و سر و صدای فرزندان خود را از دست می دهند. ایسنا می نویسد: بنابراین به عنوان احترام و قدردانی از والدین تان و برای حفظ سلامت و بهداشت روانی آن ها، می توانید اقداماتی انجام دهید که حتی در این دوران هم احساس شادی و نشاط کنند.
*اجازه دهید والدین تان متوجه شوند که همه چیز در زندگی تان خوب است و شما کنترل کامل بر زندگی تان دارید. والدین شما همیشه نگران شما و حوادثی هستند که در هر لحظه در زندگی تان به وجود می آید. وقتی والدین متوجه شوند که شما در بهترین شرایط هستید، در آسایش و راحتی بیشتری به سر خواهند برد. با این حال در مقابله با مشکلات بزرگ، حتما از راهنمایی های شان استفاده کنید.
*همیشه احترام خود را نسبت به والدین تان اظهار کنید. این که والدین شاهد احترام کامل فرزندشان نسبت به خود باشند، بیش ترین خوشحالی را نصیب آن ها خواهد کرد. وقتی که به آنها احترام می گذارید، احساس خوشحالی و غرور می کنند.
*تولد و مناسبت های مهم در زندگی والدین تان را فراموش نکنید. هیچ چیز مانند به خاطر داشتن تاریخ های مهم برای والدین تان نمی تواند احساس خوشحالی و رضایت را در آن ها تقویت کند. گاهی اوقات برای شان هدیه بخرید، آن ها را به شام یا ناهار دعوت کنید و اوقات خوشی را با هم سپری کنید.
*آن ها را مشارکت دهید. از والدین تان برای مهمانی ها، جشن های تولد، برنامه های تعطیلات و دیگر فعالیت های خانوادگی که برگزار می کنید، دعوت کنید و به بهانه پیری و کهولت سن و ناتوانی جسمانی، آن ها را از فعالیت های اجتماعی محروم نکنید. این کار باعث خوشحالی آن ها می شود، زیرا متوجه می شوند با وجود کهولت سن، هنوز هم بخشی از برنامه های تفریحی به حضور ومشارکت آنها بستگی دارد.
*در دسترس آن ها باشید. سعی کنید به طور منظم و روزانه احوال آن ها را جویا شوید و حداقل هفته ای یک بار به منزل آن ها بروید و احوال شان را بپرسید.
*قدردان و سپاس گزار والدین تان باشید. سپاس گزاری و قدردانی از تمام آن چه که والدین در گذشته و حتی اکنون برای شما انجام داده اند، باعث خوشحالی آن ها می شود.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «روانشناسی/ توصیه هایی برای شاد کردن والدین در دوران سالمندی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X