شش روز هوای پاک سهم تهرانی ها در نیمه نخست سال

شش روز هوای پاک سهم تهرانی ها در نیمه نخست سال

مهر/ مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: در 6 ماهه نخست امسال شهروندان تهران تنها 6 روز هوای پاک تنفس کردند.

دکتر وحید حسینی با بیان این افزود: از ابتدای سال تا پایان شهریور، شهر تهران 39 روز هوای ناسالم و دو روز هوای بسیار ناسالم داشته و شهروندان تهران تنها 6 روز هوای پاک تنفس کرده اند.

وی با بیان اینکه پایتخت در نیمه نخست سال 139 روز هوای سالم داشته گفت: به طور معمول با سرد شدن هوا شاهد افزایش حجم آلاینده های هوا و همچنین بروز پدیده اینورژن یا وارونگی دما هستیم .

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با مقایسه وضعیت آلودگی هوا در نیمه نخست امسال با مدت مشابه سال گذشته گفت: در سال گذشته نیز وضعیت آلودگی هوای تهران بد و نامناسب بود چنانچه در نیمه اول سال 92 نیز شهروندان تنها 2 روز هوای پاک تنفس کردند و 56 روز هوای شهر در وضعیت ناسالم بود. همچنین سهم هوای سالم نیز در این مدت 128 روز بود.

حسینی تصریح کرد: در نخستین روز مهرماه نیز وضعیت هوا در شرایط ناسالم قرار داشته ومیزان غلظت آلاینده های ذرات معلق کمتر از دوونیم میکرون نسبت به روز پیش از آن افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه سال گذشته دی ماه،مهرماه و آذر ماه به تربیت بدترین وضعیت را از نظر آلودگی هوا داشته اند گفت: با توجه به افزایش میزان تردد خوردوها و احتمال کاهش بارش ها، پیش بینی می شود که آلودگی هوا در نیمه دوم امسال وضعیت بدتری داشته باشد .

وی اشاره به این که موضوع افزایش روزهای سالم سال به بیش از 300 روز و کاهش 50 درصدی تولید آلاینده ها در سال 96 از اهداف برنامه جامع حمل و نقل و ترافیک تهران است، اضافه کرد: تمرکز بر فعالیت های مؤثر، اقدامات هدفمند و کارهای کارشناسی شده و استفاده از فنآوری جدید، بخشی از برنامه های مدیریت شهری در راستای کاهش آلودگی هواست.

مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران تاکید کرد: برای حل معضل آلودگی هوا باید اقدامات اساسی مانند توسعه حمل و نقل عمومی و استفاده از خودروهای پاک در ناوگان، خروج خودروی های فرسوده و ارتقا کیفیت سوخت و خودرو محقق شود.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شش روز هوای پاک سهم تهرانی ها در نیمه نخست سال» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X