حجت الاسلام ناطق نوری: امروز منش عده‌ای دافعه بی‌نهایت و جاذبه در حدضرورت است/ هاشمی تا آخرین قطره خون خود پای انقلاب و رهبری می ایستد

حجت الاسلام ناطق نوری: امروز منش عده‌ای دافعه بی‌نهایت و جاذبه در حدضرورت است/ هاشمی تا آخرین قطره خون خود پای انقلاب و رهبری می ایستد

ایرنا/ رییس بازرسی دفتر مقام معظم رهبری گفت: امروز منش عده ای دافعه بی نهایت و جاذبه در حد ضرورت است.

حجت الاسلام علی اکبر ناطق نوری در سومین روز درگذشت امام جمعه فقید شهرستان شمیرانات، وی را مخلص و انسانی آزاد، شجاع و صادق دانست و افزود: بخش عمده ای از زندگی این عالم بزرگ نا شناخته است.

ناطق نوری ادامه داد: این روحانی بزرگوار قبل از پیروزی شکوهمند انقللاب اسلامی جزء مبارزین و انقلابیون بود و سخنوری شجاع و مبارزی مخلص بود که مدتی را در زندان رژیم شاهنشاهی به سر برد و هیچگاه این تلاش های خود را به رخ نکشید .

ناطق نوری با بیان اینکه ما با پیشتازان مبارزه و انقلابیون و پیشکسوتان نهضت دینی و اسلامی به رهبری امام راحل چگونه باید برخورد کنیم و جایگاه آنان در آموزه های دینی، قرآن، سیره پیامبر چیست، اظهار

کرد: قرآن جایگاه پیشتازان مجاهد و مبارز را بیان کرده و آموخته که با آنان چه کنیم .

وی با اشاره به آیاتی از سوره توبه خاطر نشان کرد : پیشتازان و پیشکسوتان را فراموش نکینم آنانی که در پیروزی این نهضت نقش آفرین بوده و اگر نبودند انقلاب پیروز نمی شد .

ناطق نوری با قرائت آیاتی از سوره مبارکه حشر، یادآور شد: اخلاص و ایمانی که اولین ایمان آورندگان داشتند و در آن شرایط مردانه ایستادند به گونه ای است که هم خدا از آنان راضی است و هم آنان از خدا راضی هستند.

رییس بازرسی دفتر مقام معظم رهبری ادامه داد: قرآن می گوید این جایگاه و پیشتاز بودن نباید فراموش شود .

ناطق نوری همچنین با بیان تاریخچه ای از انقلاب مشروطه افزود: گویا منش و روش ما ایرانیان است که قدر پیشتازان و پیشکوستان انقلاب را نمی دانیم و در مقابل آنها می ایستیم .

وی گفت : در صدر مشروطه مرحوم شیخ فضل الله نوری به عنوان مجتهد طراز اول در تهران در شرایطی بود که مردم برای تبرک به دست بوسی ایشان می آمدند ولی تبلیغ و جوسازی علیه ایشان به گونه ای بود که بعد از اعدام وی در میدان توپخانه مردم جشن و پایکوبی کردند و برخی نیز در مدارس علمیه شادی کردند .

وی در ادامه با اشاره به نحوه برخورد با آیت الله کاشانی، تاکید کرد : در بازگشت ایشان از تبعید به تهران مردم جشن گرفتند و روزی دیگر علیه وی شعار دادند .

وی ادامه داد: وضعیت دکتر مصدق نیز به همین صورت بود، مردم در ساعتی به آن دورود می فرستادند و در ساعاتی دیگر مرگ بر مصدق سر می دادند .

وی ادامه داد: ایرانی ها استعداد خوبی دارند ولی حافظه تاریخیشان بسیار ضعیف است و از یک نوع حادثه 10بار آسیب می بینند .

وی همچنین به دسیسه منافقین علیه رهبران نظام و پیشتازان انقلاب اسلامی اظهار کرد :علیه دکتر بهشتی طوری جوسازی کردند که ایشان را برای سخنرانی در حالی که رییس دیوان عالی کشور بود راه ندادند به نحوی که پس از شهادت بهشتی ، امام زاحل فرمودند از شهادت او سخت تر و دردناک ت،ر مظلومیت بهشتی بود .

وی ادامه داد: این جوسازی ها علیه رهبر انقلاب نیز در زمانی که رییس جمهور بودند ادامه داشت به گونه ای که عده ای خود را انقلابی می دانستند و به ایشان سلام نمی کردند .

ناطق نوری با یادآوری اینکه در ابتدای پیروزی انقلاب به امام (ره) گفتند عده ای که قبل از انقلاب اسلامی در دستگاهها بودند اکنون آمده اند و با انها چه باید کرد، که امام راحل فرمود ملاک حال فعلی افراد است، تاکید کرد: این جمله امام خمینی(ره) برای جذب است نه برای دفع .

وی گفت : سیره بهشتی نیز جاذبه بی نهایت و دافعه در حد ضرورت بود .

وی گفت : برخی این ژست را می گیرند که خودشان هیچ پیشینه درخشانی در انقلاب ندارند.

وی ادامه داد: ازجمله پیشکسوتان مبارز جناب هاشمی رفسنجانی است که از اول مبارزه، زمانی که امام(ره) فریاد زد کمتر روحانی می بینیم که نقش آفرین تر از هاشمی رفسنجانی در انقلاب باشد.

وی افزود: زمانی که روزنامه انتقام و بعثت در قم چاپ می شد او جزء پیشتازان بود و شهر به شهر به تبلیغ می پرداخت و کشور به کشور تلاش می کرد تا انجمن های اسلامی خارج از کشور به امام راحل بپیوندند.

وی یادآور شد : در دورانی که هاشمی رفسنجانی در زندانهای ستم شاهی شکنجه می شد اظهار می کرد که آدمی مقاومی هستم و باید به فکر سایر زندانیان زیر شکنجه باشیم .

ناطق نوری ادامه داد: رهبر معظم انقلاب نیز در خصوص هاشمی در سال 76 گفتند که هیچ کس نزدیکتر از هاشمی به من نیست و بعد از نمازجمعه با تجلیل از هاشمی گفتند او زندگیش را برای انقلاب گذاشت.

وی خاطر نشان کرد: چرا باید با رهبران دینی و پیشکوستان اینگونه رفتار کنیم .

وی در بخشی دیگر از سخنانش با اشاره به هفته دفاع مقدس و نقش هاشمی رفسنجانی گفت: در زمان امضای قطع نامه که امام (ره) نامه ای را به مجلس فرستاده و در جلسه علنی مجلس قرائت شد، هاشمی به امام می گوید که اگر به این رسیدید که باید قطعنامه را قبول کنید و احساس می کنید انقلاب و شما آسیب می بینید من مسوولیت را می پذیرم، من اعلام می کنم و بعدا مرا محاکمه کنید و اعدام کنید و انقلاب و شما بمانید.

ناطق نوری خاطر نشان کرد: امروز معتقدم یکی از کسانی که هر خطری انقلاب را تهدید کند تا آخرین قطره خون پای انقلاب و مقام معظم رهبری می ایستد، هاشمی است.

رییس بازرسی دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه البته دشمن هیچ غلطی نکرده و با دم شیر نمی تواند بازی کند ، خاطر نشان کرد:تملق و باند بازی مانند موریانه از درون به انقلاب ضربه بزند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حجت الاسلام ناطق نوری: امروز منش عده‌ای دافعه بی‌نهایت و جاذبه در حدضرورت است/ هاشمی تا آخرین قطره خون خود پای انقلاب و رهبری می ایستد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X