طراحی نوعی آنتی بیوتیک جدید

طراحی نوعی آنتی بیوتیک جدید

دانا/ گروهی از دانشمندان در مطالعه ای به این نتیجه رسیدند که یک داروی ضد تشنج و ضد صرع می تواند در ساخت نوعی جدید از آنتی بیوتیک ها کاربرد داشته باشد.
یکی از مشکلات موجود در استفاده از داروهای آنتی بیوتیک، مقاوم شدن بدن در برابر آنها است. به همین دلیل بوده است که سازمان جهانی بهداشت، مقاومت در برابر آنتی بیوتیک ها را یکی از اصلی ترین مشکلات در برابر امنیت بهداشت در جهان عنوان کرده است.
در این میان گروهی از دانشمندان به شیوه جدیدی برای تولید نوعی متفاوت از آنتی بیوتیک ها دست یافتند. بیشتر آنتی بیوتیک های موجود در بازار، باکتری های داخل بدن را هدف می گیرند، اما این آنتی بیوتیک جدید تنها بخشی از باکتری را مورد حمله قرار می دهد.
این دانشمندان در بررسی یکی از داروهای ضد تشنج و ضد صرع با نام «لامورتریژین» به این نتیجه رسیدند که این دارو می تواند مانع تجمع ریبوزوم در باکتری شود. ریبوزوم نوعی سازوکار پروتئینی در سلول است که تمامی پروتئین ها را ایجاد می کند. بسیاری از آنتی بیوتیک های امروزی، ریبوزوم را به صورت مستقیم مورد هدف قرار می دهند. با این حال این پژوهشگران دریافتند که لامورتریژین، تولید ریبوزوم در باکتری را متوقف می کند.
این یافته می تواند گامی مثبت در جهت دسته جدید از آنتی بیوتیک ها و مقابله با پدیده مقاومت بدن در برابر آنها باشد.
مشروح این مطالعه در ژورنال eLife منتشر شده است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طراحی نوعی آنتی بیوتیک جدید » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X