طنز/ مادر زن، ژنرال خانواده

طنز/ مادر زن، ژنرال خانواده

خراسان/ آن که در حال سواره و پیاده، با زبان طنز یا بیانی ساده، با فیس و گاهی با باد، می گوید متلک به داماد، با جثه ای تنومند و گاهی نحیف، خواهر شوهر و مادر شوهر را حریف، استاد مسحور کردن داماد با سخن، با کمک فرمول های کهن، در هر ماجرا و هر غائله، در هر شرایطی حتی با چند سر عائله، در حضور عمو و عمه و خاله، با عشوه و کرشمه و ناله، می شود در سخت ترین شرایط کار، دل نگران و ناراحت و بی قرار، مثل رستم و سیاوش و آرش، دفاع همه جانبه از دخترش، آن مسلط به همه چیز و همه فن، علیا مخدره گرامی مادر زن، در وصفش حکایات بسیاری در تاریخ نقل است از جمله آن که روزی از روزها حلقه ای از رندان را گرد خود جمع کرده بود و در وصف کمالات دامادش چنین سخن می راند که: دامادم جوانکی بسیار نکو رفتار و نیک گفتار است، در کار منزل به دخترم کمک کرده و در ازای این لطفی که دخترم به او روا داشته، دخترک را از کار بیرون معذور داشته، رخت می شوید و ظرف می سابد و یخ حوض می شکند و جملگی این رفتار از صفات دامادهای خیلی با حال است. مادر زن چنین می گفت که ناغافل رندی از رندان رندی کرد و رندانه پرسید: ای مادرزن، حال وصف همسرداری پسر خود بر ما بازگو تا نیک بر احوال او آگاه شویم! مادر زن گفت: پسرم؟ چه پسری!! خیر از جوانی اش نبیند که لکه ننگی بر دامن خاندان ماست و چنین لکه ننگی با هیچ پودری هم شسته نمی شود! و چه ننگی از این بالاتر که از صبح کار می کند و چون شب به منزل می رود در امور خانه اهل منزل را یاری می کند و این نیست مگر جز صفات پسرهای زن ذلیل علیهم اللعنه! و چنین عروسی هیچ خاندانی را نزیبد که عروس در امور بیرون از خانه یار صدیق شوهر خود نباشد!
یکی از جمع نومریدان که نکته تستی ماجرا را نگرفته بود گفت: حکایت پسرت که به شوری زن ذلیلی دامادت نیست پس چه طور مدح او گفتی و ذم این یکی؟ مادر زن بسیار گریست و گریبان چاک کرد و گفت: بستگی دارد از کدام زاویه به ماجرا نگاه کنیم!!!
سید مصطفی صابری

**شما کاربران گرامی می توانید مطالب جذاب و خواندنی ما را در شبکه های اجتماعی فیس بوک، گوگل پلاس و توییتر در صفحه «باشگاه آخرین خبری ها» به آدرس های زیر دنبال کنید**
و در اینستاگرام هم ما را با عنوان akhareenkhabar جستجو کنید.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طنز/ مادر زن، ژنرال خانواده» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X