سرمقاله آرمان امروز/ جانا سخن از زبان ما می‌گویی

سرمقاله آرمان امروز/ جانا سخن از زبان ما می‌گویی

آرمان/ «جانا سخن از زبان ما می‌گویی» عنوان یادداشت روز روزنامه آرمان امروز به قلم حسین عبداللهی (مدیرمسئول) است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:

سال‌های سکوت گذشت و امروز مردی از جنس مردم با آنها سخن می‌گوید. گاهی صدایش را بلند می‌کند و آنچه را می‌گوید که ما در سینه انباشته بودیم و مجال بیان نبود. گاهی آرام و مهربان سخن می‌گوید چون مخاطبانش مردمی هستند که می‌دانند رئیس‌جمهور یازدهم مردی از جنس آنهاست و دردشان را با گوشت و پوست خود درک می‌کند. هر کجا در پشت تریبون قرار می‌گیرد رساترین جمله‌ای که ادا می‌کند، این است: «دولت از هیچ‌کسی و هیچ‌قدرتی نخواهد ترسید.» او نمی‌ترسد چون می‌داند پشتیبانانی دارد که اگر در 24خرداد92 آرایشان بیش از 18میلیون بود، امروز باید بسیار بر آن افزود و بهتر می‌داند که چشم‌های مردم محروم، آسیب‌پذیر، زنان و جوانان به وزرایی است که او برای انتخابشان اسیر فشارها و سنگ‌اندازی‌های رقیبی نشد که می‌خواهد انتقام شکست در برابر اعتدال را بگیرد. یک وزیر دولت یازدهم استیضاح شد اما روحانی لبخند زد چون اعتقاد داشت که «فَاِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یُسْرا» و بار دیگر که نجواهای استیضاح وزیر بعدی به گوش می‌رسد این جمله را زیر لب زمزمه می‌کند که «اِنَّ‌اللهَ مَعَ الصابِرین». رئیس‌جمهور در سخنرانی‌هایی با اقشار مختلف بر نکاتی تاکید کرد که بسیاری سال‌ها برای شنیدن آن منتظر بودند. از آنچه می‌گوید که حق ملت ایران است اما سال‌ها برخی آن را دریغ و هر آنچه مطلوب دولت خود بود به نام حق عرضه کردند. «انسان اگر یک چیزی را تجربه کرد و نشد، فردا دیگر نباید عین آن را انجام دهد» حتما مخاطب رئیس‌جمهور مردم عادی نبودند بلکه از ادامه سخنش می‌توان مخاطب را یافت، او از آنانی گلایه داشت که فرهنگ غنی این مملکت را به ون و دیوارکشی تنزل داده بودند و البته در کنار انتقاد، راهکار هم ارائه کرد تا تنها نقشی را نداشته باشد که همتایش در دو دولت قبل داشت. او از اصلاح سخن گفت و نهراسید مخالفانش به اصلاح‌طلبی متهمش کنند چون می‌دانست بدون اصلاح‌گری آنچه نابود خواهد شد سرمایه‌های عظیم ملت یعنی همان جوانانی هستند که هوش و استعداد آنها در جهان تحسین می‌شود. او دیروز نگران همین جوانان هم بود و از رانت‌های علمی سخن گفت که شاید منجر به بی‌اعتباری دانش این جوانان شود. می‌داند با هر جمله که بر زبان جاری می‌کند، هستند افرادی که صدها برنامه برای انتقام می‌اندیشند و چه حس خوبی است که بالاترین مقام اجرایی کشور برای سبک شدن دل ملت، خطر را به جان می‌خرد، اخم می‌کند تا ملت بخندد و سختی می‌کشد تا مردم در آسایش زندگی کنند. آقای رئیس‌جمهور مچکریم!

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سرمقاله آرمان امروز/ جانا سخن از زبان ما می‌گویی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X