اوباما: رسیدن به راه حلی که نیازهای انرژی ایران را تامین و صلح آمیز بودن برنامه هسته‌ای آن را تضمین کند ممکن است/ تنها راه باقی مانده برای جنگ داخلی سوریه، راه حل سیاسی است

اوباما: رسیدن به راه حلی که نیازهای انرژی ایران را تامین و صلح آمیز بودن برنامه هسته‌ای آن را تضمین کند ممکن است/ تنها راه باقی مانده برای جنگ داخلی سوریه، راه حل سیاسی است

تسنیم/ رئیس جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل گفت که آمریکا به دنبال حل دیپلماتیک موضع هسته‌ای ایران بوده و می‌توان به توافقی رسید که نیازهای انرژی ایران را تأمین کند.

رئیس‌جمهور آمریکا در ابتدا گفت: علی رغم مشکلات ما همچنان به ایجاد جهانی بهتر امیدواریم. ما باید تمام مسؤولیت‌های خود در قبال جهان را بپذیریم.

*برای حل دیپلماتیک موضوع هسته‌ای ایران تلاش می‌کنیم
رئیس جمهور آمریکا با اشاره به مذاکرات هسته‌ای غرب با جمهوری اسلامی ایران گفت:‌ آمریکا به دنبال راه حلی دیپلماتیک برای موضوع هسته‌ای ایران بعنوان بخشی از تعهد ما برای توقف اشاعه تسلیحات هسته‌ای و تحقق صلح و امنیت جهان عاری از آنها (تسلیحات هسته‌ای) است. این در صورتی می‌تواند اتفاق بیفتد که ایران از این فرصت تاریخی استفاده کند. پیام من به رهبران و مردم ایران ساده است؛ اجازه ندهید این فرصت از دست برود. ما می‌توانیم به راه حلی برسیم که نیازهای انرژی شما را تامین کند در حالیکه به جهان اطمینان داده می‌شود برنامه [هسته‌ای] شما صلح آمیز است.

اوباما در بخش دیگری از سخنانش گفت: آمریکا قدرت صلح و عدالت در جهان باقی خواهد ماند و تروریسم و تندروی در جهان باید ریشه کن شود.

رئیس جمهور آمریکا افزود: تروریست‌ها امروز از تکنولوژی‌های جدید در عملیات خود استفاده می‌کنند.

اوباما گفت: مسلمانان آمریکا بافت اصلی جامعه آمریکا هستند، جهان عرب و اسلام باید از جوانان استفاده کنند. جامعه بین الملل در اجرای قوانین عادل شکست خورد و هیچ دینی تروریسم داعش را قبول نمی‌کند و آن را به رسمیت نمی‌شناسد.

*سربازان آمریکایی را به عراق یا سوریه نمی‌فرستیم
وی همچنین با اشاره به عملیات نظامی آمریکا در منطقه گفت: ما سربازان آمریکایی را به عراق یا سوریه نمی‌فرستیم بلکه مردم سوریه و عراق می‌توانند کشورشان را آزاد کنند و بحران سوریه فقط راه حل سیاسی دارد.

وی گفت: با تروریسم در عراق و سوریه مبارزه خواهیم کرد، ما نگرانیم که عراق و سوریه به لبه پرتگاه برسند.

اوباما افزود: مسلمانان جهان باید علنا داعش و القاعده را محکوم کنند، داعش و القاعده و بوکوحرام گروه‌های تروریستی خطرناکی هستند و باید منابع حمایت مالی از تروریسم در جهان خشکانده شود. از کسانی که با تروریست‌ها همکاری می‌کنند هرگز نخواهیم گذشت.

*هیچگونه توافقی را با داعش قبول نمی‌کنیم
رئیس جمهور آمریکا افزود: روحانیون کشورها باید فتنه‌های طائفه ای و دینی که بسیاری از دولت‌های عربی را تهدید می‌کند، متوقف کنند.

وی گفت: ما هیچگونه توافقی را با داعش قبول نمی‌کنیم چرا که این شبکه، شبکه‌ای تروریستی است.

رئیس‌جمهور آمریکا گفت که ما از نیروی نظامی خود به منظور شکست داعش استفاده می‌کنیم و نه برای اشغال کشورها و تاکنون بیش از 40 کشور به ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش پیوسته‌اند.

*فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها جز صلح پایدار هیچ راه حلی ندارند
اوباما در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مذاکرات سازش بین فلسطینیان و اسرائیلی‌ها افزود: فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها جز صلح پایدار هیچ راه حلی ندارند، ما به تحقق صلح پایدار در خاورمیانه پایبند هستیم.

وی گفت که ما با تهدید ایبولا، دخالت روسیه در اروپا، و خطر داعش در سوریه و عراق مواجه هستیم.

*روسیه راه صلح و دیپلماسی را در قبال اوکراین در پیش گیرد
وی افزود: ملت‌های جهان ترجیح دادند که مشکلات خود را به طور صلح آمیز از طریق سازمان ملل متحد حل کنند؛ اما برخی از قدرت‌ها تهدیدات جدیدی برای کشورهای عضو سازمان ملل به وجود آوردند.

اوباما با اشاره به جنایات گروه تروریستی داعش از کشورهای جهان خواست تا برای از بین بردن این گروه تروریستی با هم متحد شوند.

رئیس جمهور آمریکا در سخنان خود با اشاره به تحولات اوکراین گفت: اگر روسیه راه صلح و دیپلماسی را در قبال اوکراین در پیش گیرد از آن استقبال کرده و تحریم‌های اعمال شده علیه آن را بر خواهیم داشت.

وی گفت: ما به حمایت‌های خود از مردم اوکراین ادامه می‌دهیم و برای روسیه بهتر این است که راه دپیلماتیک را در پیش گیرد.

*اذعان به تنش‌‌های نژادی در آمریکا
اوباما با اذعان به تنش‌های نژادی در آمریکا گفت: من متوجه شدم که منتقدان آمریکا می گویند ما ناکامی‌های بسیاری برای تحقق آرمان‌های خود داشته ایم؛ اینکه آمریکا مشکلات فراوانی در درون مرزهای خود دارد این درست است. در تابستان با بی ثباتی در خاورمیانه و شرق اروپا روبرو بودیم، من می‌دانم جهان همچنین از وقایع شهر کوچک فرگوسن در میسوری آگاه شد جاییکه یک نوجوان کشته شد و جامعه آنجا دچار اختلاف شد. پس بله ما تنش‌های نژادی و قومیتی خود را داریم.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اوباما: رسیدن به راه حلی که نیازهای انرژی ایران را تامین و صلح آمیز بودن برنامه هسته‌ای آن را تضمین کند ممکن است/ تنها راه باقی مانده برای جنگ داخلی سوریه، راه حل سیاسی است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X