سرمقاله فرهیختگان/ یک نکته درباره منش مدیریت دانشگاه آزاد

سرمقاله فرهیختگان/ یک نکته درباره منش مدیریت دانشگاه آزاد

فرهیختگان/ «یک نکته درباره منش مدیریت دانشگاه آزاد» عنوان یادداشت روز روزنامه فرهیختگان به قلم احسان مازندرانی است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:

آنهایی که با نگارنده این سطور آشنایی نسبی یا کامل دارند با زبان گزنده او که به قول معروف سر سبز بر باد می‌دهد آشنا هستند؛ یا اینکه با جست‌وجویی ساده در موتورهای جست‌وجوگر اینترنتی می‌توانند با گزارش‌ها و گفت‌وگوهایی که در سال‌های گذشته با شخصیت‌های مختلف سیاسی داشته آشنا شوند تا بهتر و بیشتر درک کنند که این یادداشت نه از سر تملق و چاپلوسی که به‌دلیل ضرورت بیان واقعیتی درباره یک مدیر علمی- اجرایی به نام حمید میرزاده تحریر شده است. برای اینکه اثبات شود این یادداشت از سر حمایت یا مرئوسی نیست، از عناوینی مانند «دکتر» نیز خودداری می‌شود.
اما اصل مطلب... در این روزها که آتش حملات علیه دانشگاه آزاد اسلامی توسط رسانه‌های افراطی وابسته به نهادهای ارتزاق‌کننده از بیت‌المال شدت یافته، هر عقل سلیم سازمانی ضرورت توجه بیشتر به رسانه‌های ملی، خصوصی و دولتی را تایید می‌کند. در واقع عمده رسانه‌های جهان سومی از آنجا که دخل و خرج برابری ندارند ناچارند از روش‌های پشت پرده برای ادامه حیات رسانه خود استفاده کنند. این معاملات شامل چاپ آگهی، رپرتاژ، اخبار مثبت و... است که باعث می‌شود آن سازمان از حاشیه امن رسانه‌ای بهره‌مند شود.
بعضا هم پیش می‌آید که مدیران برای رسیدن به جایگاه‌ها و پست‌های بعدی، بخشی از بودجه خود را به رسانه‌ها اختصاص دهند تا از این طریق جایگاهی برای آینده خود نزد افکار عمومی ایجاد کنند. در این میان اما پدیده‌های معدود و انگشت‌شماری هستند که اخبار مثبت یا منفی رسانه‌ها برایشان معنایی ندارد و کار خود را آن‌گونه که تعریف شده است، انجام می‌دهند.
در اینجا لازم است به جلسات متعدد خصوصی خود با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با موضوع رسانه اشاره و اعتراف کنم که بارها از ایشان درخواست کردم موافقت خود را درخصوص سفارش آگهی‌، رپرتاژ و انتشار اخبار دانشگاه آزاد اسلامی در رسانه‌های دیگر اعلام کنند؛ اما حرف حمید میرزاده در این کمتر از یک‌سال پذیرفتن مسئولیت تغییر نکرده است: «من به کسی باج نمی‌دهم. اینجا با پول شهریه بچه‌های مردم اداره می‌شود و آنها راضی به این هزینه‌ها نیستند. پس هرچه می‌خواهند اخبار منفی بزنند.»
این روش رئیس دانشگاه آزاد اسلامی که نمی‌دانم در عصر شبکه‌ها و رسانه‌های اجتماعی درست است یا خیر، نشات‌گرفته از منش مدیران انقلابی کشورمان است که دیگر کم‌تعداد شده‌اند؛ حتی شاید منش این اقلیت که با چاشنی اخلاق همگن شده، برای بسیاری از مدیران امروزی پسندیده نباشد. اما برای آنها که رنج سال‌های جنگ، آوار خانه‌های مردم، اقتصاد کوپنی، بسیج اقتصادی و نفت زیر 10 دلار را تجربه و بلکه مدیریت کرده‌اند، ریال به ریال بیت‌المال و حق‌الناس پراهمیت است.
این مطلب را نوشتم تا همکاران محترم رسانه‌های افراطی ملی و غیرملی، سایبری و مکتوب که پیغام می‌دهند پول برسانید تا اخبار منفی علیه دانشگاه آزاد اسلامی را متوقف کنیم، باخبر شوند که میرزاده رابطه‌ای با دادن باج به افراطی‌ها و شارلاتان‌های خبری ندارد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سرمقاله فرهیختگان/ یک نکته درباره منش مدیریت دانشگاه آزاد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X