چیت چیان: بحثی درباره ادغام وزارتخانه های نفت و نیرو در دولت مطرح نیست

چیت چیان: بحثی درباره ادغام وزارتخانه های نفت و نیرو در دولت مطرح نیست

ایرنا/ وزیر نیرو مباحث مطروحه در خصوص ادغام وزارتخانه های نفت و نیرو در برخی رسانه ها را نظرات شخصی افراد عنوان و تاکید کرد: تاکنون بحثی در زمینه ادغام وزارتخانه های یادشده در دولت مطرح نبوده است.

حمید چیت چیان روز سه شنبه در حاشیه دیدار با وزیر اقتصاد و صنایع جمهوری آذربایجان در جمع خبرنگاران درباره اینکه وزارت نفت اخیرا قراردادی را با بخش خصوصی مبنی بر تامین گاز نیروگاهی با هدف فروش برق آن امضا کرده و اینکه برنامه وزارت نیرو در این زمینه چیست؟ افزود: توسعه نیروگاه ها و ساخت خطوط انتقال در حوزه وزارت نیرو است ولی موضوع صادرات برق جزو سیاست های روشن دولت است.

وی ادامه داد: در سیاست های کشور و ابلاغی اقتصاد مقاومتی نیز این موضوع مورد توجه قرار گرفته و از سال های گذشته تلاش داشتیم تا اقدامات لازم برای توسعه صادرات برق در کشور صورت گیرد.

چیت چیان تصریح کرد: در کشور قرار نیست اگر دستگاه اجرایی خدماتی به دیگران ارایه کرد در فعالیت های آن نیز مشارکت کند.

وی توضیح داد: در چنین صورتی وزارت نیرو که آب کشاورزان را تامین می کند نباید در امور اجرایی کشاورزی دخالت داشته باشد زیرا این امر مغایر سیاست های روشن مدیریت کشور است.

وزیر نیرو افزود: این وزارتخانه وظیفه تامین آب و برق با نرخ های مشخص را برای بخش های مختلف و وزارت نفت نیز وظیفه تامین نفت و گاز کشور را برعهده دارند.

چیت چیان گفت: هیچکدام از دستگاه های اجرایی مدعی نیستند که اگر خدماتی را برای مشترکین تامین می کنند در فعالیت های اقتصادی آنها نیز مشارکت داشته باشند.

وی درخصوص آخرین وضعیت همکاری ها میان ایران و آذربایجان نیز اظهار داشت: در دیدار با وزیر اقتصاد و صنایع جمهوری آذربایجان درباره احداث نیروگاه و سدهای مشترک میان دو کشور و همکاری درخصوص انرژی های تجدیدپذیر مذاکرات مفیدی به عمل آمد.

وزیر نیرو درباره اقدام شرکت آبفای استان تهران نسبت به قطع آب مشترکین پرمصرف نیز گفت: این موضوع در تمام دنیا به صورت یک قاعده است به طوری که برای شرایط مختلف مقرراتی خاص وضع می شود.

چیت چیان افزود: آب یک ماده ای است که جایگزینی برای آن متصور نیست و با حیات انسان سر و کار دارد.

وی اظهار داشت: امسال باتوجه به وضعیت بارش ها پیشنهادهای لازم در این زمینه به دولت ارایه شده تا برای وضع مقررات فرآیند آن به تصویب برسد.

چیت چیان گفت: اقداماتی که تاکنون صورت گرفته هشداردهنده است و نمی خواهیم برای مردم مضیقه ای ایجاد شود ولی کسانی که از حد بالای مصرف عبور کنند و نسبت به حقوق دیگران اجحاف نمایند، هشدارهای لازم به آنها داده خواهد شد.

وزیر نیرو تصریح کرد: کمبود آب فقط منوط به فصل تابستان نیست و بخصوص شهر تهران براساس پیش بینی های صورت گرفته در فصل پاییز نیز با کمبود آب مواجه خواهیم بود لذا از شهروندان می خواهیم الگوی مصرف را رعایت کنند.

وزیر نیرو درخصوص تشکیل سازمان برنامه و بودجه نیز گفت: آنچه مسلم است کشور به یک سازمان متمرکز برای برنامه ریزی کلان نیاز دارد و به نظر می رسد گرایش غالب متخصصین مربوط به ایجاد این سازمان است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چیت چیان: بحثی درباره ادغام وزارتخانه های نفت و نیرو در دولت مطرح نیست» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X