لبنان : اولویت باید ریشه کنی داعش باشد نه کنترل آن

لبنان : اولویت باید ریشه کنی داعش باشد نه کنترل آن

ایرنا/ « جبران باسیل» وزیر امور خارجه لبنان با بیان اینکه« لبنان شریک جامعه جهانی در جنگ با داعش است» ، تاکید کرد: «اولویت باید ریشه کنی داعش نه کوچک کردن و یا کنترل آن باشد».

رسانه های لبنانی، شرکت لبنان دراجلاس مبارزه با تروریسم را که با حضور یازده کشور و با سردمداری آمریکا و عربستان در جده برگزار شد، اعلام پایان سیاست « بی طرفی و خویشتنداری لبنان در قبال بحران سوریه » ارزیابی کردند.
وزیر خارجه لبنان با اشاره به قطعنامه 2170 شورای امنیت سازمان ملل در باره مبارزه با تروریسم با حضور همه کشورها گفت که هیچ توجیه و عذری برای دعوت نکردن از بازیگران اصلی جبهه مبارزه با تروریسم به اجلاس جده پذیرفتنی نیست.
جبران باسیل تاکید کرد: نباید مانع هر کشور و طرفی که آمادگی مبارزه با گروه های تروریستی تکفیری از جمله « داعش » را دارد، شد.

وی تصریح کرد: باید چارچوب های بین المللی و قطعنامه های سازمان ملل متحد که تاکید دارند همه کشورها باید در نبرد سرنوشت ساز با تروریسم مشارکت کنند، رعایت شوند.
جبران باسیل اظهارداشت: قطعنامه 2170 شورای امنیت که خواستار مشارکت همه کشورها در مبارزه با تروریسم تکفیری شده است، باید مورد اهتمام قرار گیرد و اجرا شود.

وزیر خارجه لبنان گفت: داعش و دیگر گروه های تروریستی و اندیشه تاریک تکفیری باید بطور کامل نابود شود.
جبران باسیل افزود: ریشه های کمک مالی و تسلیحاتی به گروه های تروریستی تکفیری از جمله داعش باید خشک شوند و حمایت های سیاسی مستقیم و غیرمستقیم از آنها باید پایان یابد.

وی خاطرنشان کرد: برنامه مبارزه با تروریسم باید مورد حمایت سازمان ملل متحد قرار گیرد.
وزیر خارجه لبنان همچنین خواستار حمایت نظامی از همه نیروهای مسلح لبنان که همواره عشق خود به لبنان و ملت آن را ثابت کرده اند، شد.
جبران باسیل بر ضرورت حمایت از اقلیت ها در منطقه تاکید کرد و اظهارداشت: باید برای سرمایه گذاری در برنامه های آموزشی و طرح های طولانی مدت توسعه ای با هدف تقویت و شکوفایی اقتصادی کشورها اقدام کرد.
وی تصریح کرد: در همه کشورهای منطقه باید دموکراسی و احترام به حقوق بشر مورد توجه قرار گیرد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «لبنان : اولویت باید ریشه کنی داعش باشد نه کنترل آن» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X