بهره‌برداری کامل از طرح جامع مالیاتی در سال 94

بهره‌برداری کامل از طرح جامع مالیاتی در سال 94

فارس/ طبق راهبردها و سیاست‌های بودجه سال 94 به منظور کاهش وابستگی اعتبارات هزینه‌ای به نفت و گاز و نیز کاهش تراز مالیاتی بودجه عمومی طرح جامع مالیاتی در این سال به بهره برداری کامل می‌رسد.

بر اساس راهبردها و سیاست‌های بودجه سال 1394 که توسط معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی تهیه شده است به منظور اهتمام به انضباط مالی و بودجه‌ای و کاهش کسری تراز مالیاتی بودجه عمومی به منظور کاهش وابستگی اعتبارات هزینه‌ای به عواید حاصل از صدور نفت و گاز برنامه‌هایی پیش‌بینی شده است

براین اساس ارتقاء کوشش مالیاتی برای افزایش سهم درآمدهای مالیاتی از منابع عمومی بودجه با تأکید بر مالیات بر مشاغل و مالیات اشخاص حقیقی و حقوقی با افزایش پایه‌های مالیاتی و شفاف‌سازی مبادلات اقتصادی از طریق استفاده از سامانه‌های صندوق فروش توسط اصناف و صاحبان مشاغل مختلف و بهره‌برداری کامل از طرح جامع مالیاتی در دستور کار است.

همچنین برقراری انضباط مالی و مدیریت هزینه با استفاده بهینه از منابع و افزایش کارآیی و اثربخشی آن و نیز استفاده حداکثری از ظرفیت‌های قانونی و فرصت‌های بالقوه و پیشنهاد منابع جدید برای افزایش منابع درآمدی در کنار شناسایی اموال منقول و غیر منقول مازاد توسط دستگاه‌های اجرایی با مدیریت بهینه آنها از طریق بهره‌بردار، واگذاری به صورت اجاره و دیگر موارد مورد نظر است.

این گزارش حاکی است همچنین جهت‌دهی اعتبارات هزینه‌ای به وظایف و فعالیت‌های حاکمیتی و تجمیع ردیف‌های بودجه‌ای متعدد دستگاه‌های اجرایی در قالب یک ردیف خاص از طریق حذف ردیف‌های غیرضرور نیز پیش بینی شده است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بهره‌برداری کامل از طرح جامع مالیاتی در سال 94» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X