مهمترین رویدادهای خبری امروز/ مرتضوی وثیقه سه میلیاردی را تکذیب کرد/ اوباما: عناصر داعش را در هر نقطه‌ای که باشند شکار می‌کنیم

مهمترین رویدادهای خبری امروز/ مرتضوی وثیقه سه میلیاردی را تکذیب کرد/ اوباما: عناصر داعش را در هر نقطه‌ای که باشند شکار می‌کنیم

رهبر انقلاب: می‌خواهیم ظلم را رفع کنیم و می‌توانیم/ ایجاد اختلاف و مشغول کردن مسلمانان با هدف غفلت از فلسطین
رهبر معظم انقلاب امروز در دیدار مسئولان و دست اندرکاران حج فرمودند: جنگ غزه، قدرت دنیای اسلام را نشان داد. ما می‌توانیم هردشمنی را به چالش بکشیم، این قدرت می‌تواند ظلم را برطرف کند، ما قصد سیطره بر دنیا نداریم، می‌خواهیم ظلم را رفع کنیم و می‌توانیم.
مهمترین محور های سخنان ایشان در جمع مسئولان و دست اندرکاران حج به شرح زیر است:
* جنگ غزه، قدرت دنیای اسلام را نشان داد. ما می‌توانیم هردشمنی را به چالش بکشیم
* این قدرت می‌تواند ظلم را برطرف کند، ما قصد سیطره بر دنیا نداریم، می‌خواهیم ظلم را رفع کنیم و می‌توانیم.
* امروز مصلحت بزرگ دنیای اسلام این است که مسلمانان دلشان باهم صاف باشد.
* دشمن می‌خواهد مشترکات مسلمانان را نفی کند
* تا می‌توانید در حج کاری کنید که دروغ‌پردازی‌ها و سوءظن‌ها باطل شود فرصت حج نباید از دست برود.

روحانی: با «وَن» و «سرباز» فرهنگ درست نمی‌شود
رئیس جمهور با بیان این‌که وظیفه نخبگان حل معضلات جامعه مثل عبور از رکود و بازگرداندن رفاه، نشاط و امید به جامعه و تعالی اخلاق است، اظهار کرد: با ون و سرباز فرهنگ درست نمی‌شود. ارتقاء فرهنگ به عهده علما، بزرگان، حوزه‌ها و اساتید است. آیا راه ایجاد عفاف ون است؟ خود بانوان که از فرهیختگان جامعه هستند راه استقرار عفاف و حجاب را بلد نیستند؟ اینها روش و تحقیق می‌خواهد.

روحانی: مهار تورم را تا تک رقمی شدن ادامه می‌دهیم
رییس جمهور گفت: ما مهار تورم را تا تک رقمی شدن ادامه می‌دهیم. این رقم، قدم به قدم پایین می‌آید تا بتوانید برنامه‌ریزی کنید؛ اکنون نیز تورم به سمت تک رقمی شدن در حرکت است. سال 95 تورم را تک‌رقمی می‌کنیم. دولت قدم‌هایی در این زمینه برداشته است، پیش‌بینی ما این بود که دررد شش‌ماهه دوم از رکود خارج می‌شویم، من دلایلی داشتم که قبل از شش‌ماه ما از رکود خارج می‌شویم.

ایران کاهش تولید سانتریفیوژها به 7000 دستگاه را تکذیب کرد
تسنیم / سید عباس عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای ایران و عباسعلی منصوری آرانی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره صحت داشتن یا نداشتن خبر موافقت ایران با کاهش تولید سانتریفیوژها به 7000 دستگاه با برنامه رویداد گفت‌وگو کردند که در این گفتگو عراقچی تاکید کرد که در مذاکرات هسته ای بر روی هیچ عددی توافق نشده است.

ظریف: نابودی داعش صرفا نظامی نیست
ایسنا/ ظریف در پاسخ به این سوال که آیا شما از حملات آمریکا علیه داعش حمایت می‌کنید؟ گفت: ما در زمینه افراطی‌گری نیاز به حرکت بین‌المللی داریم و از همه کشورها در این خصوص خواستار ارائه راه‌حل جدی هستیم تا بتوانیم این مشکل را ریشه‌کن کنیم. برای نابودی داعش صرفا" نیاز به ابزار نظامی نداریم.

ظریف: آمریکایی‌ها در مبارزه با داعش جدی نبوده‌اند
فارس / وزیر امور خارجه کشورمان گفت که آمریکایی‌ها تا امروز در مبارزه با داعش جدی نبوده‌اند و مبارزه با تروریسم و افراط را نیازمند همکاری بین‌المللی دانست.

امیرعبداللهیان: اجازه درگیری شیعی و سنی را در سودان نمی دهیم
ایرنا/ معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه با بیان اینکه رایزنی های رسمی ایران و سودان برای عبور از موضوع فعالیت مراکز فرهنگی دو کشور در حال انجام است، گفت: به دشمنان اجازه نخواهیم داد درگیری شیعی و سنی را در این کشور ایجاد کنند.

نجفی: معرفی شدنم به عنوان وزیر علوم فقط یک شوخی است
فارس / سرپرست وزارت علوم در ارتباط با اینکه در چند روز گذشته گفته‌اید به عنوان وزیر علوم معرفی می‌شوم اظهار کرد: معرفی شدنم به عنوان وزیر علوم واقعیت ندارد و اینکه گفته‌ام به عنوان وزیر معرفی می‌شوم فقط یک شوخی بود.

مرتضوی وثیقه سه میلیاردی را تکذیب کرد
ایرنا/ سعید مرتضوی دادستان سابق تهران گفت: قرار وثیقه ای برای من صادر نشده است و خبر آماده کردن وثیقه سه میلیاردی توسط اینجانب دروغ است و آن را تکذیب می کنم.

ایندیپندنت: کامرون ممکن است در حاشیه مجمع عمومی با روحانی دیدار کند
فارس / روزنامه ایندیپندنت روز یکشنبه با اشاره به تلاش کامرون برای جذب حمایت کشورهای منطقه برای ائتلاف نظامی علیه داعش، نوشته است که ممکن است وی در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل با رئیس‌جمهور ایران دیدار کند.

کیسینجر: ایران فرصت تبدیل شدن به یک امپراطوری را بدست آورده است
فارس / وزیر امور خارجه اسبق آمریکا تاکید کرد که تقابل با ایران به مراتب از تقابل با داعش دشوارتر است و ایران فرصت یافته تا یک امپراطوری جدید در خاورمیانه ایجاد کند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش: رزمایش مشترک ارتش و سپاه برگزار می‌شود
تسنیم / فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: رزمایش مشترک سپاه و ارتش در نیمه دوم سال جاری در جنوب کشور برگزار می‌شود و قرارگاه مشترکی را با برادران سپاهی داریم.

افخم: ایران همواره خیرخواه یمن بوده و از وحدت در این کشور حمایت کرده است
نسیم / سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه ایران همواره خیرخواه یمن بوده و از وحدت در این کشور حمایت کرده است گفت: استمرار همفکری و مشارکت همه احزاب و جریان‌های سیاسی و اجتماعی در روند سیاسی و هوشمندی مردم یمن امنیت و ثبات را به این کشور باز خواهد گرداند.

اوباما: عناصر داعش را در هر نقطه‌ای که باشند شکار می‌کنیم
تسنیم/ رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای گفت: استراتژی برای عراق و سوریه این است که ما اعضای داعش و دارایی های آنها را هر جا که باشند شکار می کنیم. من این حق را محفوظ نگه خواهم داشت تا از مردم آمریکا حمایت و حفاظت کنم و کسانی را که قصد ضربه زدن به ما را دارند تحت تعقیب قرار دهم.

«داعش» ۴۰ عراقی از جمله چندین کودک را در موصل اعدام کرد
به گزارش پایگاه خبری «السومریه نیوز»، یک منبع امنیتی محلی عراق به این پایگاه خبری گفته که عناصر تکفیری داعش امروز ۴۰ عراقی از جمله چندین کودک را به ضرب گلوله به قتل رساندند.

تروریست های داعش22 نفر را درشرق تکریت ربودند
ایرنا/ تروریست های داعش 22 نفر را درشرق تکریت به اتهام گرا دادن به جنگنده های ارتش عراق ربودند.یک منبع آگاه 'سومریه نیوز' گفت: تروریست ها این افراد را درمناطق 'سمره' و 'العلم' درشرق تکریت ربوده و آن ها را به اعدام محکوم کرده اند.

داعش 18 نیروی کرد خود را در موصل تیرباران کرد
العالم/ سخنگوی وزارت اوقاف و امور دینی منطقه کردستان عراق اعلام کرد که گروه تروریستی داعش شماری از عناصر کرد خود را اعدام کرده است.

سازمان ملل: 8 میلیون سوری در کشورهای مختلف آواره هستند
ایرنا/ کمیسر عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان روز یکشنبه اعلام کرد که 8 میلیون آواره سوری طی چند سال اخیر در کشورهای مختلف ساکن شدند که این امر به بحران بزرگی برای این کشورها تبدیل شده است.

حیدر العبادی اسامی وزرای کابینه خود را به رئیس پارلمان عراق تحویل داد
نسیم/ سومریه نیوز گزارش داد، حیدر العبادی اسامی وزرای کابینه خود را به رئیس پارلمان عراق تحویل داد.این پایگاه عراقی به نقل از منابع آگاه گزارش داد: قرار است جلسه رأی اعتماد پارلمان به وزراء، فردا ساعت 20 به وقت محلی برگزار شود.

سازمان ملل: خسارت وارده به غزه 5 برابر جنگ قبلی است
ایرنا/ کمیسر عالی سازمان ملل متحد در امور امدار رسانی و کاریابی برای پناهندگان فلسطینی (آنروا) به حمله اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه اشاره کرد و گفت که خسارت های وارده به غزه 5 برابر خسارت های جنگ پیشین در سال 2009 میلادی است.

دستگیری 3 زن در مکه به اتهام ترویج تفکرات تروریستی
ایسنا/ سه زن عضو القاعده در عربستان به اتهام برگزاری نشست‌های غیر قانونی با هدف اشاعه تفکرات تروریستی و تکفیری بازداشت شدند.

روزنامه دیلی بیست مدعی شد: سرکرده جدید داعش معرفی شد
فردا/ هر چند تا کنون هیچ منبع رسمی کشته شدن "ابوبکر البغدادی" سرکرده داعش را تایید نکرده، اما این بحث همچنان در توئیتر داغ است و حتی برخی فعالان رسانه ای از مشخص شدن جانشین وی خبر می دهند. این شابعه مربوط به آن است که فردی اقدام به معرفی جانشین ابوبکر البغدادی به عنان سرکرده جدید داعش کرده است. در این پیام ادعا شده که فردی به نام "عمربن خطاب الشامی" به عنوان سرکرده جدید داعش معرفی خواهد شد.

ازسرگیری ترور‌های هدفمند در کراچی
مهر/ رسانه های پاکستان ازسرگیری ترور‌های هدفمند در کراچی و کشته شدن فرزند علامه‌ عباس‌ کمیلی خبر دادند.

کشته شدن 50 عضو بوکوحرام در حمله ارتش نیجریه
مهر/ در جریان حمله ارتش نیجریه به مخفیگاه شبه نظامیان در ایالت بورنو 50 عضو بوکوحرام کشته شدند.

آرای ۴۹ محل رای دهی افغانستان باطل اعلام شد
باشگاه خبرنگاران/ مسئولان کمیسیون شکایات انتخاباتی افغانستان آرای ۴۹ محل رای دهی را باطل اعلام کردند. نادر محسنی سخنگوی کمیسیون شکایات انتخاباتی افغانستان امروز شنبه در نشست خبری گفت: در پنجمین جلسه علنی درباره آرای ۵۰ محل رای دهی، آرای ۴۹ محل باطل اعلام شد.

زنگنه خبر داد: واریز روزانه 130 میلیارد تومان از وزارت نفت به خزانه بابت یارانه
ایسنا/ وزیر نفت از ایجاد دانشکده نفت در شهرستان سرخس خبر داد و گفت: روزانه 130 میلیارد تومان از وزارت نفت به خزانه دولت در راستای هدفمندی یارانه ها واریز می شود.

نهاوندیان: اقتصاد توانا به بخش خصوصی توانمندی نیاز دارد
رئیس دفتر رئیس جمهور تاکید کرد: برای توانمندسازی در بخش خصوصی و تعاونی‌ها دولت وظایفی را برعهده گرفته که به انجام آنها پایبند است اما توانمندشدن بخش خصوصی و مسئولیت‌پذیر شدن آن بخش دیگر کار است که بخش خصوصی باید به جای دامن زدن به فرسایش همدیگر را کمک کنند و دست توانایی در کنار دولت باشد.

وزیر نیرو: اگر برق برای مردم گران است، کمتر مصرف‌کنند
ایسنا/ وزیر نیرو با بیان اینکه ظرفیت در اختیار قرار دادن 17 سال برق مجانی به مردم را داشتیم گفت: اگر هزینه برق برای مردم گران است، باید کمتر مصرف کنند.

چیت‌ چیان اعلام کرد: آغاز مطالعات واردات آب از خارج
مهر/ وزیر نیرو گفت، واردات آب از سایر کشورها در حال مطالعه بوده و یکی از گزینه‌های جدی برای تامین آب در معاونت آب و آبفای وزارت نیرو، استفاده از آب‌های ژرف است.

وزیر نفت: تحریم میعانات گازی تاثیری در صادرات نداشته است
ایرنا/ وزیر نفت گفت، طرح گازرسانی به 2.5 میلیون خانوار شهری و روستایی ایران در دستور کار وزارت نفت در دولت تدبیر و امید قرار گرفته است و تحریم فروش میعانات گازی پیشتر نیز وجود داشته است اما تاثیر تعیین کننده ای در فروش میعانات گازی نداشته.

بازدید رئیس‌جمهور از پروژه خط دو قطار شهری مشهد
ایلنا / رئیس جمهور در دومین روز از سفر به استان خراسان رضوی با حضور در محل کارگاه حفاری پروژه خط دو قطار شهری مشهد از این پروژه بازدید کرد.

بررسی پرونده رانت 650 میلیون یوروریی در شورای رقابت
ایسنا/ رئیس شورای رقابت از بررسی پرونده رانت 650 میلیون یورویی در این شورا خبر داد.رضا شیوا از بررسی پرونده موسوم به" رانت 650 میلیون یورویی" در شورای رقابت خبر داد و گفت:پرونده رانت 650 میلیون یورویی در جلسه گذشته شورای رقابت مطرح و مقرر شد تا اطلاعات لازم از نهادهایی که اطلاعات را جمع آوری کردند، دریافت شود.

صندوق بین‌المللی پول پیش بینی کرد: ایران شانزدهمین کشور گرفتار بیکاری
تسنیم/ صندوق بین المللی پول با پیش بینی افزایش نرخ بیکاری ایران به ۱۴.۰۱ درصد در سال جاری اعلام کرد این کشور که سال گذشته در رده بندی بیکاری جهان رتبه ۲۱ را بدست آورده بود در سال جاری شانزدهمین کشور گرفتار بیکاری شناخته می‌شود.

روس‌ها برای خرید مواد غذایی و محصولات نفتی به ایران می آیند
تسنیم/ رییس اتاق ایران و روسیه از نشست مشترک هیات ایران و روسیه در تهران طی فردا و پس فردا خبر داد و گفت، در این نشست در رابطه با عرضه مواد غذایی، پتروشیمی و نفت به روسیه مذاکراتی صورت خواهد گرفت.

بزرگترین مخزن ذخیره سازی گاز خاورمیانه در استان خراسان رضوی راه اندازی شد
ایرنا/ بزرگترین مخزن ذخیره سازی گاز طبیعی در ایران و خاورمیانه با حضور وزیر نفت در استان خراسان رضوی به طور رسمی راه اندازی شد و مورد بهره برداری قرار گرفت.

نماینده مجلس: وزارت بهداشت و سازمان حج مانع ورود آبولا به کشور شوند
فارس / نماینده مردم تبریز، ‌آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت بهداشت و سازمان حج باید آموزش‌، هشدار و نکات لازم را به حجاج برای جلوگیری از ورود بیماری ابولا به کشور ارائه دهند.

کشف هشت تن انواع مواد مخدر طی پنج ماهه نخست امسال در پایتخت
نسیم/ جانشین رئیس پلیس تهران افزود، این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۴۶ درصد رشد داشته است. وی گفت، ۲۴ هزار و ۵۶۸ سوداگر موادافیونی در این مدت دستگیر شده‌اند.

مدیر گروه آموزش کمیسیون ملی یونسکو: 25 درصد کودکان از رشد اجتماعی بی‌بهره‌اند
باشگاه خبرنگاران/ حسینی گفت، علیرغم پیشرفت‌ها در سال 25،2012 درصد از کودکان زیر 5 سال از رشد اجتماعی بی‌بهره‌اند.

وجود بیش از ۱۰ میلیون کم‌سواد
فارس/ رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با بیان اینکه قدر مطلق تعداد بی‌سواد در ۱۵ سال گذشته ثابت بوده است گفت: ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار کم‌سواد در کشور داریم.

پرداخت یارانه 500 هزار تومانی سفر به بازنشستگان
فارس/ مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: بازنشستگان در سفرها مبلغ 500 هزار تومان یارانه دریافت می‌کنند که از این مبلغ، 250 هزار تومان متعلق به همراه بازنشستگان است.

کاهش ۷۰ درصدی نرخ ویزیت در کلینیکهای ویژه
فارس/ وزیر بهداشت از کاهش ۷۰ درصدی هزینه ویزیت سرپایی در کلینیک‌های ویژه خبر داد و درباره افزایش درآمد کادر پزشکی گفت: وزارت بهداشت هنوز ۱۲۰۰ میلیارد تومان به پرسنل بدهکار است اما حقوق همه کارکنان نظام سلامت در بخش دولتی متناسب با افزایش بار کاری آنها افزایش می‌یابد.

انجام جراحی‌های غیرواقعی و درمان‌های زیرزمینی از سوی برخی پزشکان
فارس/ عضو هیأت مدیره انجمن علمی جراحان عمومی با بیان اینکه تعرفه‌های غیرواقعی پزشکی عاملی برای جراحی‌های غیرحقیقی و زیرزمینی از سوی برخی پزشکان است گفت: درمان و جراحی حقیقی در پی تعرفه‌های واقعی حاصل می‌شود.

توزیع کتب درسی مقطع متوسطه از 20 شهریور/ توزیع 90 عنوان کتاب درسی به همراه لوح فشرده از امسال
ایسنا/ مدیرکل چاپ، نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش ضمن اعلام این خبر که امسال 90 عنوان کتاب درسی به همراه لوح فشرده در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد، گفت: کتب مقطع متوسطه اول و دوم از 20 شهریورماه توسط 5400 کتاب فروشی در سراسر کشور توزیع خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مهمترین رویدادهای خبری امروز/ مرتضوی وثیقه سه میلیاردی را تکذیب کرد/ اوباما: عناصر داعش را در هر نقطه‌ای که باشند شکار می‌کنیم» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X