سردار مومنی:نحوه بازپرداخت قبوض جرائم گردش به راست بزودی اعلام می شود

سردار مومنی:نحوه بازپرداخت قبوض جرائم گردش به راست بزودی اعلام می شود

ایرنا/ رییس پلیس راهنمایی ورانندگی کشورگفت: نحوه بازپرداخت قبوض جرائم گردش به راست بزودی اعلام می شود.به گزارش ایرنا، سردار ' اسکندر مومنی' پنجشنبه درشهرکرد گفت: حق عبور ومرور، پشت چراغ قرمز تقاطع ها که فاقد تابلو گردش به راست آزاد است، با عابر پیاده بوده و عبور از این منطقه تخلف محسوب می شود .
سردار مومنی به ناکافی بودن اطلاع رسانی دراین خصوص به رانندگان اشاره کرد وگفت: تمامی قبوض جریمه صادر شده با کد 'گردش به راست' تا اول آبان از بخشودگی پلیس برخوردار شده و جرائم نیز ماهیت ارشادی دارد.
وی درباره رانندگانی که فیش جریمه خود با عنوان گردش به راست را به بانک های عامل پرداخت کرده اند، گفت : این مبالغ به حساب خزانه دولت واریز شده و در اختیار پلیس نیست، اما شیوه باز پرداخت مبلغ مورد نظر به رانندگان در گروه های کارشناسی درحال بررسی است وبزودی اطلاع رسانی می شود.
رئیس پلیس راهور کشورهمچنین درباره سرفصل های هزینه درآمدهای حاصل از جرائم رانندگی گفت: این اعتبارات پس از واریز به خزانه دولت ، 60 درصد مبلغ جرائم درون شهری به حساب دهیاری ها، شهرداری ها واستانداری ها،60 درصد جرائم برون شهری به حساب وزارت راه وشهر سازی، 20 درصد برای جبران خسارت بدنه بیمه ها، پنج درصد برای فرهنگ سازی و15 درصد به نیروی انتظامی اختصاص می یابد.
سردار مومنی افزود: براساس قانون تمامی این اعتبارات برای اصلاح جاده ها ، حذف نقاط حادثه خیز، توسعه سامانه های هوشمند جاده ای و ایمن سازی شبکه های ترددی درون و برون شهری هزینه می شود.به گزارش ایرنا، رئیس پلیس راهور کشور پنجشنبه در سفر به شهرکرد با 'قاسم سلیمانی' استاندار چهارمحال وبختیاری دیدار کرد و وضعیت راه های استان را در این دیدار بررسی کرد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سردار مومنی:نحوه بازپرداخت قبوض جرائم گردش به راست بزودی اعلام می شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X