وزیرخارجه لبنان: ریشه کنی داعش به جنگ تمام عیار اندیشه ای تا نظامی نیاز دارد

وزیرخارجه لبنان: ریشه کنی داعش به جنگ تمام عیار اندیشه ای تا نظامی نیاز دارد

ایرنا/ « جبران باسیل» وزیر امور خارجه لبنان تاکید کرد که برای مبارزه با گروه های تروریستی تکفیری از جمله داعش و ریشه کنی آن همه باید مسئولیت خود را تحمل کنند و به یک جنگ تمام عیار اندیشه ای ،دینی ، سیاسی، دیپلماتیک ،رسانه ای ،مالی ،امنیتی و نظامی نیاز داریم.

به گزارش خبرگزاری ملی لبنان ، جبران باسیل روز یکشنبه و بعد از دیدار با« احمد الطیب» شیخ الازهر در قاهره اظهارداشت:داعش خود بخود خلق نشده و محصول یک اندیشه تکفیری حمایت شده با پول، سلاح و سیاست است.
وی تاکید کرد که همه کشورهای عربی بدون استثناء باید در جنگ علیه داعش شرکت کنند، زیرا آنچه درلیبی اتفاق می افتد بر لبنان تاثیر می گذارد و مصر هم از تحولات لبنان تاثیر می پذیرد.

وزیر خارجه لبنان و شیخ الازهر درباره خطر گروه های تروریستی تکفیری مانند داعش و ضرورت مقابله با آنها واهمیت گفت وگو و همزیستی ادیان و تمدن های مختلف تبادل نظر کردند.
باسیل گفت:درلبنان، موجودیت مسلمانان و مسیحییان در خطر است و ارزش های انسانی تهدید می شود، پس باید با عامل این خطر و تهدید یعنی گروه های تروریستی تکفیری و در راس آنها داعش مبارزه کنیم.

وی با بیان اینکه « جهان عرب با خطر نابودی و فروپاشی مواجه است»، افزود: امیدواریم که مصوبات شورای وزیران خارجه عرب یک مرحله جدید از همکاری مشترک ، جدی و موثر عربی را در جنگ اعلام شده علیه داعش پایه گذاری کند.
وزیر خارجه لبنان ، کشورش را سرزمین گفت وگوها و همزیستی ادیان خواند و برنقش اساسی الازهر ومرجعیت شیعه و مسیحیت و همه ادیان برای مقابله با گروه تروریستی تکفیری داعش تاکید کرد.
باسیل تصریح کرد: لبنان در جنگ علیه داعش با تقدیم شهدای نظامی و غیرنظامی بهای سنگینی می پردازد و بر همین اساس به کمک همه نیاز دارد.

وی درجریان سفر به مصر در یکصد وچهل ودومین اجلاس شورای وزیران خارجه عرب که در مقر اتحادیه عرب در قاهره و به ریاست وزیر امور خارجه موریتانی برگزار شد، شرکت کرد.
وزیر خارجه لبنان در این اجلاس پیشنهاد کرد که « اعلامیه جنگ جهان عرب علیه داعش» به تصویب اتحادیه عرب برسد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزیرخارجه لبنان: ریشه کنی داعش به جنگ تمام عیار اندیشه ای تا نظامی نیاز دارد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X