دانشجوبان ویرجینیای غربی حجاب را تجربه می کنند

دانشجوبان ویرجینیای غربی حجاب را تجربه می کنند

باحجاب/ انجمن دانشجوبان مسلمان ویرجینیا هفته ی گذشته فرصتی فراهم کرد تا دانشجویان پوشیدن روسری و حجاب را تجربه کنند. هدف آنان از فراهم کردن چنین موقعیتی بالا بردن آگاهی دانشجویان از پوشش حجاب و تصحیح برداشت های غلط پیرامون آن می باشد. سوزان اَلکا واسمی، فارغ التحصیل دانشگاه مارشال که مسئول هماهنگی این برنامه بوده است می گوید:
از آن جا که انجمن اخیرا فعالیت چشمگیری نداشته، با این عمل سعی در احیای انجمن دانشجویان مسلمان داشتیم. بنابراین در محوطه ی دانشگاه میزی قرار دادیم و تعدادی روسری تهیه کردیم تا هر دانشجویی که مایل بود، برای یکبار هم که شده حجاب را تجربه کند.
یکی از دخترانی که برای اولین بار روسری می پوشید، اظهار داشت که حتی با پوشیدن روسری هم احساس زیبایی می کند و این پوشش از زیبایی او نمی کاهد و این بازخوردی بود که ما انتظار ( آن را) داشتیم.
این برنامه روز سه شنبه از یازده صبح تا 3 بعداز ظهر در باشگاه دانشجویان اجرا شد.
در این مدت، دانشجویان زیادی پوشیدن روسری را تجربه کردند و نظرات خود را در ارتباط با این تجربه با یکدیگر در میان می گذاشتند.
اَلکا واسمی می گوید : « پس از این که یکی از دانشجویان روسری بر سر کرد، عده ای از دوستانش که به همراه او بودند نیز ترغیب به پوشیدن روسری شدند و همگی روسری پوشیدند و پس از آن دسته جمعی در دانشگاه شروع به قدم زدن کردند تا شاهد عکس العمل دیگران نسبت به حجاب باشند».
سی. جی. پیان دانشجوی رشته ی بازرگانی پس از پوشیدن روسری می گوید: که این عمل باعث شد تا جزئیات بیشتری را در مورد حجاب درک کند ( تا حجاب) را بهتر بفهمد. او اضافه می کند : « متوجه شدم که تنها مردی که یک زن مسلمان می تواند او را در زیبایی کامل ببیند مردی ست که در قلب آن زن عزیزترین است، (یعنی همسر او) و این به خاطر حیا و عفت زنان مسلمان است. ( و این به خاطر حفظ حیا و عفت است. ) .
نه تنها دانشجویان، بلکه کارمندان دانشگاه و برخی اساتید نیز به سمت این عده آمدند و پوشیدن روسری را هم تجربه کردند.
الیسون جاسبر یکی از اساتید دانشگاه می گوید : « روسری را بر سر کردم و هنوز احساس می کنم خودم هستم. متوجه شدم که باحجاب هم می توانم بدرخشم و هم خودم باشم، فارغ از این که چه مدل مویی دارم و چه پوشیده ام ».

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دانشجوبان ویرجینیای غربی حجاب را تجربه می کنند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X