آغاز بررسی صلاحیت متقاضیان سرمایه گذاری در طرح پالایشی سیراف

آغاز بررسی صلاحیت متقاضیان سرمایه گذاری در طرح پالایشی سیراف

ایرنا/ معاون برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزارت نفت از آغاز بررسی صلاحیت متقاضیان سرمایه گذاری طرح فراگیر پالایشی میعانات گازی سیراف از صبح روز جاری (یکشنبه) در این وزارتخانه خبر داد.

به نقل از روابط عمومی وزارت نفت، منصور معظمی با اشاره به اینکه با حضور نمایندگان شرکتهای صنعت نفت کار ارزیابی صلاحیت فنی و مدیریتی ٥٤ متقاضی طرح سیراف آغاز شد، افزود: پس از بررسی صلاحیت و ارزیابی بین این شرکتها، هشت شرکت تا پایان شهریور امسال بعنوان سرمایه گذاران نهایی انتخاب می شوند.

وی از تشکیل یک شرکت زیر ساخت در این طرح خبر داد و اظهار داشت: این شرکت با مشارکت هشت شرکت منتخب در این طرح تاسیس می شود که سهم هریک از شرکت های منتخب در این شرکت زیرساخت ١٠ درصد و سهم شرکت پالایش و پخش ٢٠ درصد است.

وی افزود: کار این شرکت ایجاد یوتیلیتی (آب، برق، بخار) و سایرکارهای زیربنایی است.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه برای هر کدام از این پالایشگاهها ٣٠٠ میلیون دلار سرمایه گذاری خواهد شد، گفت: خوراک این پالایشگاه ها از میعانات گازی پارس جنوبی تامین می شود و زمان اجرای این طرح حدود چهار سال است.

معظمی با بیان اینکه تولیدات این پالایشگاهها برای صادرات در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: چنانچه برای مصارف داخلی به محصولات تولیدی این پالایشگاهها نیاز باشد، وزارت نفت به قیمت بین المللی محصولات تولیدی این پالایشگاهها را از آنها خریداری خواهد کرد، ضمن آنکه سرمایه گذاران اختیار دارند که به هر صورت که می دانند محصولات تولیدی پالایشگاه را بفروشند.

وی با اشاره به اینکه انجام این کار یک حرکت جدید در کشور است که از شفافیت بالا برخوردار است، گفت: متقاضیان براساس شاخص هایی که پیشتر اعلام شد مدارک خود را ارسال کردند که توسط کمیته های منتخب ارزیابی شوند.

معاون وزیر نفت درباره اینکه آیا ارزیابی تنها توسط کارشناسان صنعت نفت انجام می شود، گفت: ارزیابی توسط نمایندگان بخشهای مختلف کشور انجام می شود.

وی سوابق فنی و مدیریتی شامل توانمندی متقاضیان در اجرای پروژه ها و تیم های عملیاتی که معرفی کردند و همچنین شناخت آنها نسبت به مسائل فنی و بازار را از جمله مولفه هایی موثر در انتخاب متقاضیان دانست.

معظمی با بیان اینکه وزارت نفت تنها متعهد به دادن زمین به متقاضیان است، اظهار داشت: برای این کار زمینی در عسلویه در نظر گرفته شد که پس از انتخاب سرمایه گذاران در اختیار آنها قرار داده می شود.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آغاز بررسی صلاحیت متقاضیان سرمایه گذاری در طرح پالایشی سیراف» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X