مدیرکل آموزش و پرورش تهران عنوان کرد: باندهای اجاره‌ای کودکان/مدرسه‌‌ نمکی‌‌‌های پایتخت با دانش‌آموزان فاقد شناسنامه

مدیرکل آموزش و پرورش تهران عنوان کرد: باندهای اجاره‌ای کودکان/مدرسه‌‌ نمکی‌‌‌های پایتخت با دانش‌آموزان فاقد شناسنامه

تسنیم/ مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: هم‌اکنون باندهایی کودکان را به منظور بهره‌کشی کاری اجاره داده و مانع تحصیل آنها می‌شوند. نمونه‌ای از این باندها در منطقه ۲ تهران است که در این زمینه به همراهی نیروی انتظامی و قوه قضائیه نیازمندیم.

اسفندیار چهاربند در نشست خبری امروز خود با اصحاب رسانه در خصوص انسداد مبادی بی سوادی و اقدامات آموزش و پرورش شهر تهران در این خصوص اظهار داشت: آموزش و پرورش امسال به طور جدی به دنبال انسداد مبادی بی سوادی است و اعتقاد وزارت آموزش و پرورش جلوگیری از تولید بی سواد است. بنابراین در حال رصد دانش آموزان بازمانده از تحصیل در دوره ابتدایی هستیم.
وی افزود: به مناطق آموزش و پرورش اعلام کرده‌ایم تا تعداد دانش آموزانی را که برای ثبت نام در پایه‌های بالاتر اقدام نکرده‌اند را رصد کرده و مشخصات آنها را پیدا کرده و ضمن مراجعه به خانواده آنها دلیل عدم ثبت نام دانش آموزان در مدارس را جویا شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران ادامه داد: طبق سند انسداد کامل مبادی بی سوادی هیچ دانش آموزی در شش پایه اول ابتدایی نباید بیرون از مدرسه باشد هم اکنون در محلات جنوب شهر تهران همچون محله مرتضی گرد یا کوره پزخانه‌های اطراف تهران دانش آموزانی هستند که در مدارس ثبت نام نکرده‌اند و تعدادی از این دانش آموزان نیز تبعه ایران نبوده و افغانی هستند.

باندهای قاچاق کودکان و بحث بازماندن از تحصیل


چهاربند ادامه داد: اعتبارات لازم لحاظ شده است تا امسال برای دانش آموزان بازمانده از تحصیل به صورت فرد به فرد معلم اختصاص یابد تا کار آموزش به این دانش آموزان صورت بگیرد. بحث قابل توجه در زمینه کودکانی که از تحصیل باز می‌مانند این است که عمده آنها توسط باندهای قاچاق کودکان برای کار مورد استفاده قرار می‌گیرند. هم اکنون در منطقه 2 تهران افرادی هستند که کودکان را برای بهره کشی کاری اجاره می‌دهند. برخورد با این افراد به ورود نیروی انتظامی و قوه قضاییه نیاز دارد. هم اکنون آموزش و پرورش سیاست‌ها و اعتبارات لازم را برای آموزش به این کودکان تأمین کرده است اما اینکه طرف مقابل تا چه اندازه مقاومت کند مشخص نیست.
** فعالیت بخش حقوق کودک در معاونت آموزش ابتدایی
وی گفت: افرادی به صورت سازمان یافته مانع تحصیل دانش آموزان می‌شوند که در حاشیه شهرها این موضوع به وضوح قابل مشاهده است که در برابر آنها باید اقدام قضایی انجام شود. وزیر آموزش و پرورش دستور داده که در معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش مرجعی با عنوان حقوق کودک فعال شود که با هماهنگی سایر مراجع قضایی و انتظامی نسبت به رفع موانع تحصیلی دانش آموزان اقدام کند.

حکایت مدرسه نمکی‌ها در تهران

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به اینکه در جنوب تهران سه مدرسه داریم که به نام مدرسه نمکی‌ها شهرت یافته، افزود: دانش آموزان این مدارس در شغل نان خشکی فعالیت می‌کنند و 30 درصد آنها فاقد شناسنامه هستند که با شورای شهر برای فراهم کردن مکان خواب این دانش آموزان وارد مذاکره شده‌ایم و تلاش می‌کنیم تا سه مدرسه به صورت شبانه روزی به این دانش آموزان خدمات ارائه دهند.

وضعیت مربیان پیش دبستانی

چهاربند درخصوص مربیان پیش دبستانی و ارسال بخشنامه‌ای برای حذف مربیان پیش دبستانی از نوبت صبح مدارس دولتی گفت: در سال‌های گذشته افرادی به عنوان موسس مجوز می‌گرفتند و در ضمیمه مدارس دولتی کلاس پیش دبستانی تاسیس می‌کردند و مربیان هم از طرف این موسس به کار گرفته شده و حقوق دریافت می‌کردند و وجود این مراکز غیردولتی در کنار مدارس دولتی شبهاتی را ایجاد کرده بود
وی گفت:‌افرادی که در مراکز پیش دبستانی فعالیت می‌کردند، نیروی آموزش و پرورش نبوده و حقوق خود را از موسس دریافت می‌کردند و هر فردی که در این مراکز پیش دبستانی حضور دارند قرار نیست نیروی آموزش و پرورش باشد بنابراین در این خصوص شبهاتی وجود داشت که امسال با ابلاغ این بخشنامه سعی کردیم تا آن را مرتفع کنیم.
چهاربند با بیان اینکه افرادی که در مراکز پیش‌دبستانی تدریس می‌کردند، نیروی آموزش و پرورش نبودند و حقوقشان را از مؤسسان آن مراکز می‌گرفتند، گفت: اینکه هر کسی در این مراکز تدریس کند، قرار نیست نیروی آموزش و پرورش باشد؛ به لحاظ حقوقی شبهاتی وجود داشت که آن را مرتفع کردیم.
وی گفت: اگر در منطقه‌ای و در نوبت صبح یک فضای دولتی خالی باشد به مناطق اجازه دادیم این نوبت‌ها را به مؤسسان پیش‌دبستانی با همان روش‌هایی که گفته شد، با اولویت فرزندان فرهنگیان اجاره دهند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مدیرکل آموزش و پرورش تهران عنوان کرد: باندهای اجاره‌ای کودکان/مدرسه‌‌ نمکی‌‌‌های پایتخت با دانش‌آموزان فاقد شناسنامه» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X