دبیر مشاوران املاک تهران: وام 80 میلیونی مسکن قیمتها را 10درصد بالا می برد

دبیر مشاوران املاک تهران: وام 80 میلیونی مسکن قیمتها را 10درصد بالا می برد

نسیم/ دبیر مشاوران املاک تهران گفت: وام ۸۰ میلیونی فقط ۲۰ درصد مردم را خانه دار می‌‌کند.

مصطفی قلی خسروی افزایش قیمت مسکن ناشی از ارایه تسهیلات۸۰ میلیون تومانی خرید مسکن را حدود ۱۰ درصد عنوان کرد وگفت: ما محکوم به ساخت وساز بوده و چاره ای جز افزایش تولید مسکن نداریم.

او گفت: با توجه به افزایش سه برابری قیمت آپارتمان در سال 91 ، هنوز قدرت خرید مردم افزایش چندانی نیافته است.

دبیر اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران، افزایش قیمت مسکن ناشی از ارایه تسهیلات80 میلیون تومانی خریدمسکن را حدود 10 درصد عنوان کرد و گفت: ما محکوم به ساخت وساز بوده و چاره ای جز افزایش تولید مسکن نداریم.

خسروی، ارایه تسهیلات80 میلیون تومانی خرید مسکن را امری مفید ارزیابی کرد و درعین حال گفت: برای صاحبخانه کردن مردم، پرداخت80 درصد قیمت آپارتمان و افزایش میزان ساخت وساز امری منطقی است.

به گفته او، کمبود ایجاد توازن بین عرضه و تقاضا و تدوین برنامه یکصد ساله برای اقتصاد مسکن در کشور به خوبی احساس می شود.
دبیر اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران، به راه اندازی صندوق های زمین و ساختمان از سوی دولت اشاره کرد و گفت: دولتمردان باید از اتخاذ تصمیمات فاقد ضمانت اجرایی پرهیز کنند چراکه عدم اجرای تصمیمات، به زیان کشور است.

خسروی، با اظهار ناامیدی نسبت به راه اندازی و به سرانجام رسیدن صندوق های زمین و ساختمان، گفت: به نتیجه نرسیدن این دست صندوق ها، مبین این امر بوده که آمادگی و بستر آن هنوز در کشور مهیا نیست.

او درباره افزایش قیمت مسکن درماههای پایانی سالجاری پیش بینی کرد که تحت هیچ شرایطی افزایش قیمت مسکن نخواهیم داشت و گفت: در سال آینده هم شاخص قیمت مسکن متناسب با نرخ تورم درکشور پایین یا بالا خواهد آمد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دبیر مشاوران املاک تهران: وام 80 میلیونی مسکن قیمتها را 10درصد بالا می برد » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X