نخستين ايست بازرسي معدن لرستان در اليگودرز راه اندازي شد

ظهير حيدري نژاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: طي سال هاي گذشته برداشت هاي غيرمجاز معادن استان به دليل نبود نظارت هاي كافي افزايش يافته بود و قاچاق مواد معدني صورت مي گرفت.
وي اظهار داشت:با توجه به تدوين برنامه تحرك بخشي در حوزه معدن استان، نخستين ايست بازرسي معادن لرستان به منظور جلوگيري از برداشت بي رويه و قاچاق مواد معدني راه اندازي شد.
وي بدون اشاره به ميزان برداشت هاي غيرمجاز از معادن استان افزود: در حال حاضر روزانه 800 تا 100 هزار تن برداشت غيرمجاز در منطقه شاقز اليگودرز صورت مي گيرد كه با راه اندازي ايست بازرسي و نصب باسكول در اين ايستگاه، برداشت و خروجي معادن اين منطقه اصولي مي شود.
معاون امور معدني و اكتشافات سازمان صنعت معدن و تجارت لرستان با تقدير از همكاري مطلوب تشكل هاي معدني در اين زمينه تصريح كرد: ايجاد و راه اندازي ايست بازرسي در ساير نقاط استان به ويژه دوره چگني در دستور كار قرار دارد.
به گفته حيدري نژاد، باسكول هاي اين ايست بازرسي به شبكه سازمان صنعت معدن و تجارت متصل بوده كه اين امر امكان هرگونه تقلب و قاچاق از افراد سودجود را از بين مي برد.
وي با اشاره به وجود بيش از 25 معدن درمنطقه شاقز اليگودرز گفت: هم اكنون برداشت غيرمجاز در حدود 15 نقطه صورت مي گيرد كه انتظار مي رود با راه اندازي ايست بازرسي اين معضل برطرف شود.
لرستان در دو ناحيه سنندج سيرجان و زاگرس چين خورده قرار گرفته و داراي مواد معدني مختلف و متنوعي بوده كه از مجموع 65 ماده معدني كشور 17 مورد در استان شناسايي شده است.
ذخاير شناسايي شده معدني لرستان 560 ميليون تن برآورد مي شود كه اين ميزان معادن 1.5 درصد ذخاير 37 ميليارد تني كشور مي باشد.
در حال حاضر يك هزار و 700 نفر به صورت مستقيم و سه هزار و 400 نفر به صورت غيرمستقيم در معادن لرستان مشغول بكار هستند.
اشتغال معادن كشور 85 هزار نفر عنوان بوده كه سهم لرستان از اين تعداد، 1.5 تا دو درصد است.
7269/6060

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نخستين ايست بازرسي معدن لرستان در اليگودرز راه اندازي شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X