نبود گارد ریل و روشنایی در برخی جاده ها همچنان حادثه آفرین است

نبود گارد ریل و روشنایی در برخی جاده ها همچنان حادثه آفرین است

ایرنا/ رییس اداره راه و شهرسازی نور، نداشتن گارد ریل و چراغ روشنایی را ازعلت های اساسی وقوع سوانح رانندگی و جان باختن شمار زیادی از مسافران در محور پرتردد و حادثه خیز 'گلندرود' از راه های حوزه استحفاظی این شهرستان گردشگرپذیر اعلام کرد.

'سیدصمد مصطفی نژاد' روز چهارشنبه افزود: هم اینک بنا به نظرکارشناسی ماموران پلیس راهور باید نسبت به نصب گاردریل به طول حدود 50 کیلومتراز طول مسیر حدود 86 کیلومتری این محور که جزو نقاط حادثه خیزشناسایی شده، اقدام شودکه به علت کمبود نقدینگی وتخصیص ندادن بموقع اعتبار تحقق این مهم میسر نیست.

این محور از مسیرهای سخت گذر ییلاقی و کوهستانی است که به بخش های بلده نور و کجور نوشهر نیز منتهی می شود.
وی اظهار داشت : هرچند بارها در این زمینه علاوه برنامه نگاری با مسوولان نهادهای ذیربط همچنین در جلسات استانی نیز این موضوع مطرح شده اما تاکنون این پیگیری ها به طور اساسی نتیجه ای نداشته است.

او با بیان آنکه حدود 10 کیلومترازاین مسیرارتباطی سخت گذر و کوهستانی است و از میان منطقه جنگلی می گذرد، ادامه داد : موثرترین عامل سوانح رانندگی دراین محوربنا به گفته کارشناسان پلیس راهور نداشتن دید کافی به علت نبود چراغ روشنایی و نصب نکردن گاردریل بوده است.

رییس اداره راه و شهرسازی نور گفت: دراین محورسوانح رانندگی منجر به جرح و یا فوت در بیشتر ایام بویژه نیمه نخست سال شاهد هستیم اما ازاین که مسوولان نهادهای ذیربط نسبت به ایمن سازی محور با هدف تامین امنیت جانی و مالی مسافران به طور اساسی اقدامی نمی کنند، این کم توجهی جای تامل دارد.
مصطفی نژاد افزود: به عنوان نمونه دراوایل ماه تابستان امسال یک خودروی سواری با چهارسرنشین دراین مسیر ارتباطی درحال تردد بود که به علت نداشتن دید کافی و نصب نبودن گاردریل به داخل دره سقوط کرد که با گذشت حدود 10 روز اجساد آنان پیدا شد.
وی سقوط یک دستگاه خودروی پژو پارس با شش سرنشین نرسیده به بوستان جنگلی رویان و مصدوم شدن تمامی این افراد درهفته جاری دراین محور را از دیگر موارد وقوع سوانح رانندگی دراین منطقه اعلام کرد.

به گفته مصطفی نژاد، با وجود آنکه به طور موقت با همکاری مسوولان ادارات ذیربط نسبت به ایجاد دیواره حفاظتی چون خاکریز به جای گاردریل دربرخی از نقاط حادثه خیز این محور اقداماتی صورت گرفته است که این اقدامات راهکارحل اساسی این مشکل نیست.
وی با اشاره به وجود حدود 50 پارچه روستا و آبادی و نیز تردد شمار زیادی از گردشگران و مسافران از این مسیر برای ایمن سازی این محوراز مسوولان استانی و کشوری خواستار مساعدت شد.
ازمجموع 10 هزار و 155 کیلومتر طول راه های مازندران حدود 606 کیلومتر مربوط به حوزه استحفاظی شهرستان نوراست.
شهرستان نور با برخورداری از 186 روستا ، پنج شهر و جمعیتی دستکم 105 هزار نفر درغرب مازندران واقع است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نبود گارد ریل و روشنایی در برخی جاده ها همچنان حادثه آفرین است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X