واردات کالاهای لوکس پدیده رایج جامعه

واردات کالاهای لوکس پدیده رایج جامعه

باشگاه خبرنگاران/ ابراهیم نکو دبیر دوم کمیسیون اقتصادی گفت: امروز ما باید این موضوع را جدی تلقی کنیم و اگر می‌خواهیم در اقتصاد به موفقیت دست پیدا کنیم باید تولید داخلی را که یکی از مولفه‌های ملی پیشرفت اقتصاد و رویکرد مقاومتی است حمایت کنیم.

وی افزود: در واردات کالاهای لوکس واکنشهای مثبت و منفی در جامعه وجود دارد واکنش منفی را کسانی از خود نشان می‌دهند که نام‌گذاریهای سال را مد نظر قرار می‌‌دهند و واردات را مانع پیشرفت اهداف اقتصادی می‌دانند.

اما دسته‌ای نیز برای رفع نیازهای خود کیفیت را در اولویت قرار می‌دهند و عده‌ای نیز کالاهای لوکس را تنها به دلیل خود نمایی خریداری می‌کنند.

نکو در خصوص قاچاق کالاهای لوکس گفت: قاچاق کالا در سطح بزرگ و ساز و کاری صورت می‌گیرد کشتی‌ها و ماشین‌های بزرگ انجام می‌شود و مبین این نکته است که به قاچاق کالا در بعضی از موارد رسمیت داده شده است و از آن جلوگیری نمی‌شود.

وی میزان واردات را در سال 93 بیشتر از سال قبل دانست و گفت: در سال 93 شاهد کاهش نبودیم و کالاهای لوکس با همان شدت و شاید هم بیشتر وارد کشور شدند.

دبیر دوم کمیسیون اقتصادی ادامه داد: امکان جلوگیری از واردات کالاهای لوکس به طور کامل وجود ندارد زیرا طرفدارانی دارد مگر اینکه مانند آنها و با همان کیفیت در داخل تولید شود.

وی در پایان گفت: مجلس قوانینی را برای مبارزه با قاچاق کالا به تصویب رسانده است واگر اجرا شود شاهد واردات غیر قانونی نخواهیم بود.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «واردات کالاهای لوکس پدیده رایج جامعه» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X