روحانی: با «وَن» و «سرباز» فرهنگ درست نمی‌شود/ مهار تورم را تا تک رقمی شدن ادامه می‌دهیم

روحانی: با «وَن» و «سرباز» فرهنگ درست نمی‌شود/ مهار تورم را تا تک رقمی شدن ادامه می‌دهیم

آخرین خبر/ رئیس جمهور در دومین روز از سفر خود به مشهد مقدس چندین برنامه و دیدار مختلف داشت. دکتر روحانی در اولین برنامه کاری خود صبح یک شنبه در جمع ایثارگران خراسان رضوی به سخنرانی پرداخت. رئیس جمهور در این دیدار با بیان اینکه مردم این سرزمین برای حجاب و عفاف جنگیدند، گفت: امروز نیز مردم این سرزمین از حجاب و عفاف دفاع می‌کنند و نمی‌گذارند آن میراث شوم خاندان پهلوی دوباره خودنمایی کند.

مهترین نکات مطرح شده توسط رییس جمهور در این دیدار به شرح ذیل می باشد:
* آن روزی که آدم از همه جا امیدش قطع می‌شود هرکجای ایران که باشد یک بلیط تهیه می‌کند و به مشهد می‌آید و می‌گوید به پابوس امام رضا(ع) می‌روم. دل آرام و روح تومانینه پیدا می‌کند چون می‌داند او باب الحوائج و باب المراد است؛ می‌داند او فرزند موسی‌بن‌جعفر است؛ او پدر جواد الائمه است و چه نعمتی برای آن‌ها که مجاورند و چه نعمتی برای زائران.

* مردم این سرزمین برای حجاب و عفاف جنگیدند و مبارزه کردند و خون دادند، پیکرهای بی‌جان بر روی سنگ‌های مسجد گوهرشاد به زمین افتاد اما از حجاب و عفاف دفاع کردند؛ امروز نیز دفاع می‌کنند و نمی‌گذارند آن میراث شوم خاندان پهلوی دوباره خودنمایی کند. این سرزمین، سرزمین جهاد ایستادی و مقاومت است؛ مگر در سال 56 مردم به خیابان نیامدند، مگر دستگیر نشدند و تعدادی از مردم ایثارگر و شهیدپرور جان خود را نثار نکردند.

* ایثارگر ما به بازار می‌رود اما به بازار ایثارگری و جهاد، ایثارگر است که در دنیای امروز برای جوانان اندیشه کرده است، او یک فریاد یا حسین است، او تنها یک اسم نیست و با پیام یا حسینی که دنیایی از عزت و فرهنگ و عظمت و سرافرازی است و نام یاحسین را می‌برد و در دل غوغایی است و صحنه ایستادگی به وجود می‌آورد.

* امروز افتخار می‌کنیم به خانواده‌های شهدا و فرزندانشان و چه کسی نزدیک تر به امام و رهبری و ملت و کشور از آن کسی که پدر را، برادر را، سلامت جسم و جان را و همه را در راه خدا داده است، آن‌ها نزدیک‌ترند به منافع ملی ما و کشور ما. همانطور که به خدا نیز نزدیک‌ترند.

* برخی از طلب ایثارگران سال‌ها بود که پرداخت نشده بود و امسال پرداخت کردیم و مابقی را نیز به حول قوه الهی پرداخت خواهیم کرد. درست است که خدمات نسبت به گذشته قابل قبول نیست اما هر دستگاهی خدمت به ایثارگران ارائه می‌کند. ما قانون جامع ایثارگری را با همه سختی‌هایش اجرا می‌کنیم و همین ماه شهریور و مهر عملیاتی و اجرایی خواهیم کرد با اینکه کار سختی است.

با «وَن» و «سرباز» فرهنگ درست نمی‌شود
* رئیس جمهور در دومین دیدار خود در جمع نخبگان خراسان رضوی به سخنرانی پرداخت. سخنان رییس جمهور در این دیدار با محوریت فرهنگ و اقتصاد بود. روحانی در این دیدار با اعلام این‌که این دولت از تهدید نمی‌ترسد، گفت: امروز در محضر امام هشتم و فرهیختگان استان خراسان می‌گویم دولت هر آنچه را که در راه مبارزه با فساد و راه توسعه کشور نیاز است انجام خواهد داد و در این راستا از هیچ شخص و قدرتی نخواهد ترسید.

* در روزهای اولی که من انتخاب شدم به من گفتند تصور خام است که شما فکر کنید ظرف چهار سال می‌توانید کاری کنید. آنچنان برای شما چاه کنده‌اند که شما از این چاه به آن چاه می‌افتید و به جاده نخواهد رسید در حالیکه من به آنها این را گفتم اگرچه مشکلات زیاد است، اما باید امید ما بر تمام مشکلات فائق بیاید.

* رییس‌جمهور با بیان این‌که در تمام مراحل ما باید با تلاش پیگیر و با جهاد و کوشش کارها را به پیش ببریم تا به مقصد و مقصود برسیم، اظهار کرد: برای این کار و حل معضلات این مملکت حتی در موضوع مبارزه با فساد به نتیجه برشد من کلیدی جز تحقیق، علم، دانش و فناوری نمی‌بینم. دانشمندان و دانشگاهیان و اهل نبوغ ما به ما طرح دهند؛ چرا که فساد تنها با شعار و ایجاد یک دادگاه حل نمی‌شود.

* رئیس جمهور در ادامه سخنانش در جمع نخبگان خراسان رضوی با بیان این‌که وظیفه نخبگان حل معضلات جامعه مثل عبور از رکود و بازگرداندن رفاه، نشاط و امید به جامعه و تعالی اخلاق است، اظهار کرد: با ون و سرباز فرهنگ درست نمی‌شود. ارتقاء فرهنگ به عهده علما، بزرگان، حوزه‌ها و اساتید است. آیا راه ایجاد عفاف ون است؟ خود بانوان که از فرهیختگان جامعه هستند راه استقرار عفاف و حجاب را بلد نیستند؟ اینها روش و تحقیق می‌خواهد.

* روحانی خاطرنشان کرد: عده‌ای در اول انقلاب به دنبال ایجاد دیوار در کلاس‌ها برای جدایی دخترها و پسرها بودند که امام (ره) وقتی متوجه این مسأله شد بسیار عصبانی شد. به نظر من این بحث‌ها سخیف کردن دین اسلام است. دین ما دین مشکلات و سختی‌ها نیست و این‌همه پیچیدگی ندارد. ما باید راه‌حل درست و علمی پیدا کنیم. همه حجاب و عفاف را دوست دارند، زیرا حجاب موجب استحکام خانواده‌ها می‌شود. قرآن نیز فلسفه حجاب را تأمین امنیت می‌داند و این راه تأمین امنیت باید به وسیله عالمان و فرهیختگان پیدا شود.

مهار تورم را تا تک رقمی شدن ادامه می‌دهیم
* روحانی بعد از ظهر امروز در جمع صاحبان صنایع و کارآفرینان در محل تالار صبای صدا وسیمای خراسان رضوی در مشهد گفت: ما باید با دنیا مقابله کنیم، و اگر امکان رقابت نداشته باشیم این ممکن نیست. اقتصاد دولتی اقتصادی فشل است و روح و روان لازم و پویا را ندارد. در شرایط کنونی هرچه دولت کوچکتر و چابک‌تر باشد زندگی مردم بهتر می‌شود.

* رییس جمهور تصریح کرد: ما چاره‌ای نداریم جز اینکه دولت را کوچک کنیم و برای توسعه کشور بخش خصوصی را دعوت کنیم؛ باید اعتراف کنیم دولت هنوز نتوانسته به این نقطه برسد لذا همه باید تلاش کنیم و دست به دست هم بدهیم. این حرکت آغاز شده ولو در حد مطلوب نیست. ما در هر سفر، یک جلسه هم برای بحث اقتصادی می‌گذاریم.

* روحانی تصریح کرد: ما 177 بند مربوط به بسته خروج از رکود را آماده کردیم تا صاحب‌نظران نظر خود را بگویند، آن بخش‌هایی هم که نیاز به لایحه داشت را به مجلس دادیم. اگر آنچه ما به مجلس دادیم مصوب شود بانک‌ها تحرک جدی پیدا می‌کنند. بانک‌ها تا رسیدن به ایده‌ال ما فاصله دارند. جالب نیست که بانک پول می‌گیرد تا کار مردم را راه بیندازد اما پول‌ها را به پستو می‌برد، خوب اگر بنگاه دارید بگویید بنگاه داریم. البته تصمیم‌گیری شده که در این زمینه چه اتفاقی باید بیفتد.

* روحانی در ادامه گفت: ما مهار تورم را تا تک رقمی شدن ادامه می‌دهیم. این رقم، قدم به قدم پایین می‌آید تا بتوانید برنامه‌ریزی کنید؛ اکنون نیز تورم به سمت تک رقمی شدن در حرکت است. سال 95 تورم را تک‌رقمی می‌کنیم. دولت قدم‌هایی در این زمینه برداشته است، پیش‌بینی ما این بود که دررد شش‌ماهه دوم از رکود خارج می‌شویم، من دلایلی داشتم که قبل از شش‌ماه ما از رکود خارج می‌شویم.

* رئیس‌جمهور اضافه کرد: محاسبات اولیه نشان می‌دهد که ما از رکود خارج شده‌ایم؛ تردید ندارم که از رکود خارج شده‌ایم. اینکه مجموعا با نفت 2.5 درصد رشد داشته‌ایم خوب است، آن‌هم برای ما که دو سال نرخ رشد منفی داشته‌ایم. سرمایه بین ما و شما بسیار مهم است؛ ما کاری کنیم که اعتماد شما بیشتر شود و شما کاری کنید که دولت به شما اعتمادش بیشتر شود.

برگزاری جلسه هیئت دولت در مشهد
دکتر حسن روحانی همزمان با میلاد ثامن‌الحجج علی بن موسی الرضا(ع) در جلسه استانی هیات دولت که در جوار مضجع شریف امام رضا(ع) برگزار شد، اظهار داشت: این نشست یک جلسه سمبلیک در کنار حرم مولا علی بن موسی الرضا(ع) نیست، بلکه جلسه‌ای است که می‌توانیم در آن تصمیمات راهگشایی برای استان خراسان رضوی بویژه شهر مقدس مشهد اتخاذ کنیم و به عنوان هدیه کوچکی از طرف دولت به مردم استان و زائران شریف تقدیم نماییم. روحانی همچنین به ضرورت احداث واحدهای اسکان ارزان‌قیمت و تمیز برای زائران را مورد تأکید قرار داد و خاطر نشان کرد: با توجه به این‌که عده‌ای از زائران از مناطق روستایی و محروم به مشهد مقدس سفر می‌کنند لذا ضرورت دارد، هتل‌ها و میهمان‌سراهای ارزان‌قیمت و تمیز برای این قشر احداث شود، چرا که وضعیت برخی از زائرسراها از لحاظ پاکیزگی و حتی قیمت مناسب نیست. رییس جمهور تصریح کرد: باید دولت چارچوب برنامه‌ای را اتخاذ و آن را پیگیری کند تا در سه سال آینده بخش بزرگی از حاشیه‌نشینی شهر مشهد مقدس سر و سامان پیدا کند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «روحانی: با «وَن» و «سرباز» فرهنگ درست نمی‌شود/ مهار تورم را تا تک رقمی شدن ادامه می‌دهیم» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X