نعمت زاده مطرح کرد: پیشنهاد تشکیل ستاد هماهنگی توسعه صادرات به روسیه

نعمت زاده مطرح کرد: پیشنهاد تشکیل ستاد هماهنگی توسعه صادرات به روسیه

تسنیم/ نعمت زاده پیشنهاد داد، ستاد هماهنگی با حضور نمایندگانی از وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت، جهادکشاورزی، امور خارجه،گمرک ،بانک مرکزی و تشکل های بخش خصوصی و به ریاست اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی ایران تشکیل شود.

به گزارش شاتا، « محمدرضا نعمت زاده » در نشست بررسی راهکارهای توسعه صادرات به کشور روسیه که با حضور تعدادی از معاونان وزارتخانه های صنعت،معدن وتجارت، جهاد کشاورزی ، امور خارجه گمرک،بانک مرکزی و همچنین نمایندگان تشکل های خصوصی برگزار شد افزود: این ستاد هماهنگی باید به دنبال یک هم افزایی بیشتر فکری و ارائه راهکاریهای اجرایی برای توسعه مناسبات اقتصادی به کشور روسیه باشد.

وزیرصنعت،معدن وتجارت با اشاره به فرصت پیش آمده برای گسترش تعاملات اقتصادی با کشور روسیه گفت: دراین راستا شناسایی شرکتهای خوش نام را برای توسعه محصولات صادراتی دنبال خواهیم کرد.

وی گفت:شناسایی شرکتهایی که با رعایت استانداردهای بین المللی در حال فعالیتند می تواند در ثبات کسب بازارهای خارجی ما موثر باشد .

نعمت زاده تصریح کرد: تنها داشتن کارت بازرگانی مجاز ملاک مناسبی برای توسعه مناسبات تجاری و صادراتی نخواهد بود زیرا داشتن سابقه خوب و عمل به تعهدات در ارائه خدمات، موضوعی است که می تواند ما را در جاودانه کردن و کسب بازارهای صادراتی دیگر کشورها کمک کند.

وی در ادامه با تاکید بر استفاده حداکثری از فرصت پیش آمده برای توسعه صادرات به کشور روسیه تصریح کرد: برای این منظور توجه به بازار روسیه از مهمترین مواردی است که در حال حاضر صادرکنندگان ، تولیدکنندگان و همچنین تجار می تواند مدنظر قرار دهند.

وزیر صنعت،معدن وتجارت با اشاره به اینکه برای این منظور بهره مندی از وسائل حمل و نقل مورد نیاز نیز باید مورد توجه قرار گیرد افزود: برای توسعه تعاملات تجاری و صادراتی باید به همه راههای گسترش از جمله وسائل حمل ونقل نظیر دریایی، زمینی و هوائی توجه کنیم که این مهم یکی از اقدامات جدی ما خواهد بود.

نعمت زاده در ادامه همچنین به دیگر مواردی که می تواند به گسترش تعاملات تجاری و صادراتی دو کشور کمک کند اشاره کرد و گفت: دراین خصوص، فراهم کردن سردخانه و کانتینرهای یخچال دار از مواردی است که پیگیری خواهیم کرد.

به گفته وی؛ کشور روسیه بازار مناسبی برای صادرات محصولات کشاورزی و مواد غذایی وصنایع دیگر کشورمان به شمار می اید که می توان به برنامه ریزی دقیق از این بازار جذاب صادراتی نهایت استفاده را برد.

وزیر صنعت، معدن وتجارت همچنین به ارائه تسهیلات در بندر آستاراخان پیشنهاد کرد تا این مهم از طریق سازمان بنادر و کشتیرانی یا اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی ایران دنبال شود تا زمینه اجرای این این اقدام هرچه سریع تر تسهیل شود.

نعمت زاده ، تلاش برای تغییر نرخ تعرفه ها، سرعت بخشی در ترخیص کالاها و تعیین مسیرهای مختلف زمینی برای صادرات انواع محصولات به کشور روسیه، تقویت و تسریع مناسبات و تعاملات بانکی با این کشور را از دیگر مواردی ذکرکرد که معاونان این وزارتخانه باید به سرعت آن را پیگیری کنند.

وی همچنین حضور تولیدکنندگان و صادرکنندگان داخلی را در نمایشگاههای مختلف کشور روسیه و اوکتاو حائز اهمیت دانست چرا که می تواند در ارائه توانمندیهای کشورمان و همچنین شناسایی بازارهای صادراتی روسیه موثر باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه شناسایی خریداران روسی و توجه به نیازهای آنان را نباید از نظر دور داشت تاکید کرد: دراین بین نقش تشکل های بخش خصوصی و اتحادیه های در معرفی تولیدات و قابلیتهای خود بسیار پر رنگ خواهدبود.

گفتنی است: دراین جلسه هریک از معاونان وزارتخانه های صنعت معدن وتجارت ، جهاد کشاورزی و امور خارجه و دیگر مسئولان حاضر و نمایندگان بخش خصوصی به بیان نقطه نظرات و دیدگاههای خود به منظور بررسی هر چه دقیق تر و ارائه راهکارها برای گسترش روابط اقتصادی و صادراتی ایران و روسیه پرداختند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نعمت زاده مطرح کرد: پیشنهاد تشکیل ستاد هماهنگی توسعه صادرات به روسیه» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X