ابنیه/ کلیسای جامع «سنت باسیل» معروف ترین جاذبه روسیه

ابنیه/ کلیسای جامع «سنت باسیل»  معروف ترین جاذبه روسیه

ایراس/ یکی از معروف ترین جاذبه های روسیه است که برای بسیاری از ساکنان کره خاکی ما، به عنوان نماد تغییر ناپذیر شهر مسکو پذیرفته شده است. به همین دلیل است که کلیسای جامع سنت باسیل یکی از فینالیست ها و برندگان پروژه "عجایب هفتگانه روسیه" شده است.
کلیسای جامع سنت باسیل با غرور در میدان سرخ مسکو همواره پذیرای مهمانان پایتخت مسکو است. تا قرن هفدهم میلادی کلیسا را «ترویسکی» می نامیدند، چرا که برای اولین بار در محل آن کلیسایی چوبی به نام ترویسکی ساخته شده بود.
ایوان مخوف از تزاران روسیه، به مناسبت فتح کازان، دستور ساخت این کلیسا را داد و مطابق خواست او و متمایز از سایر کلیساهای اروپایی که زمان طولانی صرف ساخت آن ها می شد، این کلیسا در مدت ۵ سال (۱۵۶۰-۱۵۵۵) بنا شد. در میان مردم عامه روایت می شود که وقتی احداث این کلیسا به پایان رسید، معماران آن را کور کردند تا دیگر نتوانند مشابه کلیسای جامع سنت باسیل را در جایی بسازند. کلیسای جامع از ۸ کلیسای کوچکتر تشکیل شده است که هر کدام نماد یک جنگ کلیدی در کازان است. این ۸ را کلیسا با گنبد های پیازی شکل تزئین شده اند که کلیسای جامع را از سایر بنا های مشابه متمایز می کند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ابنیه/ کلیسای جامع «سنت باسیل» معروف ترین جاذبه روسیه» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X