وزیر کار: تعاون ابزارفعالیت اقتصادی واجتماعی دردنیای مدرن است

وزیر کار: تعاون ابزارفعالیت اقتصادی واجتماعی دردنیای مدرن است

ایرنا/ علی ربیعی روز پنجشنبه در جلسه صبحانه کاری اتاق تعاون که با حضور بهمن عبدالهی رییس اتاق، ماشااله عظیمی دبیر کل اتاق و اعضای هیات رئیسه اتاق تعاون، سید محمد کریمی ، محمد جلیلیان،حسین رحمانی نیا و حسن رسولی و تعدادی از معاونت های اتاق و مدیر کل های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شده بود، با تبریک فرا رسیدن سال جدید افزود: باید دسته ای از مسایل را برای همکاری بین اتاق تعاون و وزارتخانه مشخص کرد تا مورد پیگیری قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه باید بخش تعاون را جلو ببریم، تاکید کرد: این کار باید از سطح روستاها و سطوح پایین جامعه آغاز شود تا بر زندگی ملموس مردم تاثیر خود را بگذارد.

ربیعی ادامه داد: باید تاثیرات تعاون را افزایش دهیم زیرا جایی که تاثیر تعاون بر زندگی مردم و تعداد تعاونی ها را افزایش دهیم حضور آنها در سطح جامعه احساس می شود.

وزیرتعاون با بیان اینکه در ابتدا وزارت تعاون و بعد از آن اتاق تعاون محرک این بخش است، اظهار داشت: اکنون تعاون یک مساله مهجور شده است و حتی هر چه از انقلاب دورتر می شویم، مهجوریت آن بیشتر می شود و این ضرورت وجود دارد که از ظرفیت انقلاب برای بخش تعاون استفاده کنیم.

ربیعی تعاون را یک ابزار فعالیت اقتصادی و اجتماعی در دنیای مدرن دانست و اذعان داشت: باید بحث تعاون را در دانشگاه پیگیری کنیم و بر روی افکار عمومی نیز در بخش تعاون بیشتر کار کنیم.

وی بر پیگیری بحث حقوقی تعاون نیز تاکید کرد و خواستار شد ماهی یک یا دو بار با اتاق تعاون جلسه ای برگزار شود تا موضوعات مربوطه پیگیری شود.

وزیر کار گفت: باید با همکاری تعدادی از افراد موثر و معاونان اتاق و وزرای قبلی اتاق فکر تعاون در وزارتخانه ایجاد و از حضور افراد مختلف استفاده شود تا تعاون را از ابعاد مختلف جا بیاندازیم.

این مقام مسوول به گروه همیار تعاون اشاره کرد و گفت: یک چنین گروهی برای ایجاد اتاق فکر تعاون نیز استفاده شود.

وی تاکید کرد: باید از ظرفیت مقام معظم رهبری برای تقویت بخش تعاون استفاده کنیم.

ربیعی با اشاره به ترکیب هیات رییسه اتاق تعاون گفت: هیات رییسه این اتاق حاصل فکری تعاون است .

وی ابراز امیدواری کرد: سال 94 با همدلی بیشتر در مسیر تقویت تعاون حرکت کنیم و همچنین از ظرفیت های هفته تعاون بیشتر استفاده کنیم.

در ادامه این نشست بهمن عبدالهی رییس اتاق تعاون ایران با اشاره به برگزاری انتخابات هیات رئیسه این اتاق گفت: این انتخابات با وفاق و همدلی انجام شد و جزو بهترین و بی حاشیه ترین انتخابات اخیر اتاق تعاون بوده است.

وی افزود: با توجه به حضورسلایق فکری مختلف، اعضا از این انتخاب راضی بودند و یک فضای همدلی ایجاد و از بحث غیر ضروری اجتناب شد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزیر کار: تعاون ابزارفعالیت اقتصادی واجتماعی دردنیای مدرن است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X