بارش شهاب سنگ در "ماناگوئه"

بارش شهاب سنگ در "ماناگوئه"

باشگاه خبرنگاران/ ماناگوئه پایتخت نیکاراگوئه با بیش از یک میلیون جمعیت بسیار متراکم است اما در این حادثه در یک ناحیه جنگلی در نزدیکی پایگاه نیروی هوایی کسی آسیب ندید.
 برخورد یک شهاب سنگ باعث ایجاد گودالی به قطر دوازده متر و عمق پنج متر در نزدیکی فرودگاه بین المللی ماناگوئه پایتخت نیکاراگوئه شده است.
در این حادثه در یک ناحیه جنگلی در نزدیکی پایگاه نیروی هوایی کسی آسیب ندید و مقام های دولتی گفتند که این شهاب سنگ در آخرین ساعات شنبه شب به زمین برخورد کرد از طرفی ساکنان منطقه از شنیده شدن صدایی مهیب و لرزش زمین خبر دادند.
روساریو موریلو سخنگوی دولت گفت که به نظر می رسد این شهاب سنگ قطعه ای از یک سیارک باشد که به تازگی از کنار زمین گذشت.
ماناگوئه پایتخت نیکاراگوئه با بیش از یک میلیون جمعیت بسیار متراکم است اما در این حادثه در یک ناحیه جنگلی در نزدیکی پایگاه نیروی هوایی کسی آسیب ندید.
ویلفرید استراچ مشاور موسسه مطالعات زمین (اینتر) گفت که او قانع شده که یک شهاب سنگ عامل برخورد بوده است.
اومبرتو سابالوس منجم اهل نیکاراگوئه گفت: که شهاب سنگ ممکن است از سیارک ۲۰۱۴ آر سی جدا شده باشد که همان موقع از کنار زمین رد شد.
۲۰۱۴ آر سی که به اندازه یک خانه بود در ساعت ۱۸:۱۸ گرینویچ روز یکشنبه از نقطه ای در فضای بالای نیوزلاند به فاصله ۴۰ هزار کیلومتری از کنار زمین گذشت.
این سیارک ابتدا در روز ۳۱ اوت شناسایی شد زمانی که فاصله اش از ما یک دهم ماه تا زمین بود، انتظار می رود این سیارک در آینده باز هم از کنار زمین عبور کند.
در ماه فوریه ۲۰۱۳ یک شهاب سنگ در آسمان چلیابینسک در بخش مرکزی روسیه منفجر شد و بیش از هزار نفر را زخمی کرد.
آژانس فضایی آمریکا ناسا هم اکنون بیش از یازده هزار سیارک را در مدارشان در منظومه شمسی که نسبتا از نزدیک زمین رد می شوند تعقیب می کند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بارش شهاب سنگ در "ماناگوئه"» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X