صد سال دیگر مثل سوریان به کشتی نمی‌آید

صد سال دیگر مثل سوریان به کشتی نمی‌آید

ایسنا/ عضو شورای فنی کشتی فرنگی با بیان اینکه سوریان از کوچک‌ترین اشتباه حریفانش استفاده می کند گفت: صد سال طول می‌کشد تا یکی مانند او به کشتی ایران معرفی شود.
حسین ملاقاسمی درباره نخستین قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی ایران در مسابقه‌های جهانی اظهار کرد: این قهرمانی به همه می‌چسبد و خدا را شکر همه مردم از آن خوشحال شدند. با توجه به در پیش بودن بازی‌های آسیایی نفرات اصلی چون عبدولی و باباجان‌زاده را به مسابقه‌های جهانی نفرستادیم و تمام سعی‌مان این بود که به گونه‌ای نفرات را تقسیم کنیم که هم در مسابقه‌های جهانی و هم در بازی‌های آسیایی آبروداری کنیم و بتوانیم نتایج قابل قبولی کسب کنیم.
عضو شورای فنی کشتی فرنگی با بیان اینکه پیش‌بینی نمی‌کردیم تیم ملی کشتی فرنگی قهرمانی جهان را به دست بیاورد گفت: پیش‌بینی ما این بود با توجه به حضور نداشتن عبدولی و باباجان‌زاده حداکثر عنوان سوم جهان را کسب کنیم اما خوشبختانه همه کشورها را در این رقابت‌ها خوب عمل کردند و مدال‌ها تقسیم شد. ما فکر نمی‌کردیم کشورهایی مثل صربستان، اوکراین و ترکیه تا این حد خوب ظاهر شوند و بتوانند مدال کسب کنند و حتی صربستان به طلا برسد. اما کشتی‌گیران ما خوب ظاهر شدند و قهرمان شدیم که جا دارد به همه زحمت‌کشان کشتی تبریک بگویم.
وی با اشاره به رکوردشکنی حمید سوریان در تاریخ کشتی ایران و کسب هفتمین مدال طلای جهان و المپیک گفت: سوریان واقعا یک کامپیوتر است و بسیار باهوش عمل می‌کند و می‌داند چگونه از کوچک‌ترین اشتباه حریفش استفاده کند و امتیاز بگیرد. من پس از قهرمانی سوریان از شدت خوشحالی اشک ریختم. او واقعا یک اسطوره است. نمی‌دانم چه جمله‌ای برای سوریان بگویم که برازنده او باشد. مطمئنا مانند او را تا صد سال دیگر هم در کشتی ایران نخواهیم دید.
ملاقاسمی با بیان اینکه سوریان علاوه بر مسائل فنی در رفتار و کردار نیز یک الگوست افزود: من در این سال‌ها با کشتی‌گیران زیادی در اردوهای مختلف بوده‌ام حتی 5 سال در کنار جهان پهلوان تختی بودم. اگر تختی، تختی شد به خاطر رفتار و کردارش بود نه به دلیل کسب مدال‌های رنگارنگش، بعد از تختی خیلی کنجکاوی کردم تا ببینم چه کسانی در کشتی مانند او هستند که اول به رسول خادم و بعد به سوریان خوردم. سوریان به قدری افتاده و محجوب است و به دیگران احترام می‌گذارد که حد ندارد. مثلا در اردو اگر غذا باشد می‌خورد و اگر نباشد دم نمی‌زند و همان کارهای تختی را انجام می‌دهد. او واقعا در کشتی‌ها بی‌نظیر است.
عضو شورای فنی کشتی فرنگی در ادامه گفت‌وگو با ایسنا، درخصوص کسب مدال نقره توسط امید نوروزی کشتی‌گیر وزن 66 کیلوگرم تیم ملی نیز خاطرنشان کرد: در دو کشتی سوریان و نوروزی مقابل حریفان روس و صربستان واقعا داوران به دنبال خوردن حق کشتی‌گیران ایران بودند. داور در دیدار فینال 59 کیلوگرم هر کاری کرد تا سوریان بازنده شود و مدال به روسیه برسد. نوروزی ضرب‌خوردگی داشت اما خیلی مصمم بود تا به طلا برسد کما اینکه کشتی‌هایی بسیار خوب هم گرفت اما داور کاری کرد که مغز نوروزی را از او گرفت! نوروزی برای ما سوریان دوم است. ان‌شاءالله در مسابقه‌های بعدی و مخصوصا المپیک با کسب مدال طلا به حقش خواهد رسید.
وی با اشاره به نقش پررنگ رسول خادم در کسب موفقیت کشتی ایران در مسابقه‌های جهانی تصریح کرد: پس از رفتن بنا از تیم ملی همه تیم اردو را در آستانه جام جهانی تهران ترک کردند و تیم از همه پاشیده شد. همه به نوعی وارد باندبازی برخی افراد شدند که اثر بسیار بدی بر تیم گذاشت. زحمات زیادی مخصوصا از طرف خادم کشیده شد تا تیم جمع و جور شود. گفته‌های رسول خادم تاثیر عجیبی بر کشتی‌گیران گذاشت و آن‌ها را مصمم کرد تا در تیم‌ ملی موفق شوند که خوشبختانه ثمر آن با قهرمانی در مسابقه‌های جهانی مشاهده کردیم. ان‌شاءالله این موفقیت‌ها در بازی‌های آسیایی نیز تکرار شود و مردم خوشحال شوند.
ملاقاسمی در پایان به کسب مدال برنز توسط قاسم رضایی کشتی‌گیر وزن 98 کیلوگرم تیم ملی فرنگی اشاره کرد و گفت: قاسم رضایی به هیچ عنوان نمی‌خواست در مسابقه‌های جهانی شرکت کند چرا که معتقد بود دستش برای حریفان در المپیک رو می‌شود! اما خادم با صحبت‌هایش او را قانع کرد و شورای فنی نیز تصمیم گرفت او ضمنا در مسابقه‌های جهانی شرکت کند. او نیز کشتی‌های خوبی گرفت هرچند استحقاق کسب مدال طلا را داشت.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «صد سال دیگر مثل سوریان به کشتی نمی‌آید» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X