کواکبیان: انتخاب مستقیم شهرداران باید همراه با افزایش اختیارات شوراها باشد

کواکبیان: انتخاب مستقیم شهرداران باید همراه با افزایش اختیارات شوراها باشد

ایسنا/ رییس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات تصریح کرد که انتخاب مستقیم شهرداران باید همراه با افزایش اختیارات شوراها باشد.

از نشست اکثریت اعضای اصلاح‌طلب شورای شهر تهران با اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در محل حزب مردم سالاری خبر داد و گفت: در این نشست مشترک طرفین دیدگاه‌های خود را در مورد سه موضوع علت تغییر در ترکیب هیات رییسه شورای چهارم تهران در دومین سال فعالیت و همچنین موضوع لایحه دولت یازدهم برای انتخاب مستقیم شهرداران از سوی مردم و نیز نحوه تداوم هماهنگی و همکاری‌های پاینده ارائه دادند.

کواکبیان افزود: آسیب‌شناسی موضوع مربوط به هیات رییسه شورای شهر تهران علاوه بر لابی‌های گسترده رقبا به تفصیل مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر گردید به تشکلی که نامزد آن تشکل در جریان رای‌گیری با رای سفید خود وضعیت ترکیب هیات رییسه را متحول کرد تذکر لازم داده شود و همچنین مقرر شد هر دو ماه یک بار برای هماهنگی و انسجام بیشتر نشست مشترک اعضای اصلاح‌طلب شورای شهر تهران با اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات برگزار شود.

دبیرکل حزب مردم‌سالاری با اشاره به لایحه دولت یازدهم برای انتخاب مستقیم شهرداران، اظهار کرد: در این جلسه جمع‌بندی این موضوع به گونه‌ای شد که

اولا در این لایحه انتخابات شهرداران صرفا در کلان‌شهرها و شهرهای بالای یک صد هزار نفر جمعیت صورت گیرد، ثانیا حتما حق عزل شهرداران با شوراها باشد،

ثالثا انتخاب معاونان شهردار و شهرداران مناطق پس از معرفی آنان از سوی شهردار منتخب مردم حتما بر عهده شوراها باشد، رابعا برای نظارت هر چه بیشتر شوراها بر عملکرد شهرداران انتخاب حسابرسان نیز بر عهده شوراها گذاشته شود.

وی افزود:خامسا حیطه اختیارات شوراها به گونه‌ای باشد که حتما موجبات افزایش قدرت شوراها و گسترش اختیارات آنها را در پی داشته باشد، به گونه‌ای که واقعا شوراهای شهرداری در وضعیت کنونی به شوراهای شهر در وضعیت مطلوب‌ متحول شود و همچون برخی از کشورهای پیشرفته شوراها بتوانند در خصوص نیروی انتظامی و یا همان پلیس شهر و مدارس آموزش و پرورش و بیمارستان‌ها و بهداشت و درمان نیز دارای اختیاراتی باشند.به هر حال دولت باید توجه کند که انتخاب مستقیم شهرداران در صورتی که همراه با افزایش اختیارات شوراها باشد معنا دارد و به نفع مردم تمام خواهد شد.

کواکبیان در پایان گفت: در این جلسه اعضای شورای هماهنگی خواستار انسجام فراکسیون اصلاح‌طلب شورای شهر تهران و گزارش عملکرد این فراکسیون به مردم و شورای هماهنگی شدند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کواکبیان: انتخاب مستقیم شهرداران باید همراه با افزایش اختیارات شوراها باشد » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X