معاون وزیر صنعت: 96 درصد بهای گندم های خریداری شده پرداخت شده است

معاون وزیر صنعت: 96 درصد بهای گندم های خریداری شده پرداخت شده است

باشگاه خبرنگاران/ فصل خرید تضمینی گندم کشورکه از هفته پایانی فروردین ماه آغاز شده بود، این روزها درحالی مراحل پایانی خودرا سپری می کند که حدود 6.7میلیون تن گندم از کشاورزان تاکنون خریداری و96درصد بهای گندم ها پرداخت شده است.

علی قنبری، معاون وزیرصنعت،معدن وتجارت گفت: فصل خرید تضمینی گندم کشورکه از هفته پایانی فروردین ماه آغاز شده بود، این روزها درحالی مراحل پایانی خودرا سپری می کند که حدود 6.7میلیون تن گندم از کشاورزان تاکنون خریداری و96درصد بهای گندم ها پرداخت شده است.

وی افزود:یکی از مهمترین اهداف دولت ازاجرای طرح خرید تضمینی گندم ،جلب رضایت حداکثری کشاورزان به واسطه دریافت به موقع بهای گندم ها است که خوشبختانه در سال جاری این مهم با پرداخت 96درصد وجوه گندم های خریداری شده محقق شده است.

وی گفت: ازمبلغ 70هزارو852میلیارد ریال بهای کل گندم ها حدود 67هزارو 91میلیارد ریال به روز به گندمکاران پرداخت شده است ومابقی وجوه درکوتاهترین زمان ممکن پرداخت خواهد شد.

قنبری یادآورشد: با تدبیر های دولت در اعلام به موقع وافزایش بهای گندم ها، میزان خرید سالجاری نسبت به سال گذشته از افزایش 40درصدی برخوداربوده است که می تواند نیمی از نیاز سالانه کشور به گندم راتامین کند.

معاون وزیرصنعت،معدن وتجارت یکی دیگراز رویکردهای دولت به پرداخت نقدی بهای گندم ها را تشویق وترغیب کشاورزان به کاشت بیشتر وکیفی تر گندم اعلام کردواظهارداشت: وقتی کشاورز حاصل دسترنج خود را درزمان تحویل محصول وبدون تاخیر دریافت می کند، قطعا تمایل بیشتری برای افزایش سطح زیر کشت ورسیدگی به محصول دردوران داشت از خودنشان می دهد که این مهم می تواند مسیرخودکفایی در تولید گندم را هموارکند.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران درپایان افزود: تمام مراکز خرید دولتی تا پایان فصل خرید آمادگی کامل دارند تا آخرین محموله های کشاورزان راتحویل بگیرند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون وزیر صنعت: 96 درصد بهای گندم های خریداری شده پرداخت شده است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X