سردار دهقان از دانشکده افسری ترکمنستان بازدید کرد

سردار دهقان از دانشکده افسری ترکمنستان بازدید کرد

فارس / وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران که برای انجام یک دیدار رسمی دو روزه به ترکمنستان سفر کرده است، از دانشکده افسری ترکمنستان بازدید و از نزدیک در جریان فعالیت های این مرکز آموزشی قرار گرفت.

به گزارش اداره تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، سردار سرتیب حسین دهقان وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران که برای انجام یک دیدار رسمی دو روزه به ترکمنستان سفر کرده است، از دانشکده افسری ترکمنستان بازدید و از نزدیک در جریان فعالیت های این مرکز آموزشی قرار گرفت.

سردار دهقان در جمع افسران تحت آموزش این دانشکده، طی سخنانی با تبیین سیاست ها و اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران، بر نقش نیروهای مسلح در حفظ ثبات و امنیت ملی و فراملی تأکید کرد.

وزیر دفاع با تشریح ویژگی های نیروهای مسلح ایران، از دو عنصر پیوند با مردم و داشتن رهبری و فرماندهی حکیم و مقتدر به عنوان مؤلفه های اقتدار نیروهای مسلح کشورمان یاد کرد.

وی افزود: من از کشوری آمده‌ام که با نظام متکی بر آرای مردم که مبتنی بر خواست تاریخی آنان برای استقلال و حاکمیت دینی و با وجود تهدیدهای فراوان نظیر جنگ تحمیلی هشت ساله سربلند و پیروز هیمنه های نظام سلطه را در هم شکسته است.

سردار دهقان در ادامه گفت: ما در کشورمان بر این باور هستیم که باید از قدرتی برخوردار باشیم که دشمنان هیچ گاه چشم طمع و نگاه تهدیدآمیز نداشته باشند.

وزیر دفاع تأکید کرد: دکترین امنیت ملی ایران بر دفاع و بازدارندگی مؤثر استوار است و در آن تجاوز و نگاه خصمانه به هیچ کشوری وجود ندارد.

وی افزود: کشورهای همسایه به ویژه کشور دوست و برادر، ترکمنستان از جایگاه ویژه ای در سیاست خارجی ایران برخوردار هستند و معتقدیم امنیت این کشورها امکان توسعه، پیشرفت و رفاه ملت‌های منطقه‌ای را فراهم می‌کنند.

وزیر دفاع در بخش دیگری از سخنان خود، با تشریح تحولات و رویدادهای منطقه ای گفت : امروز تروریسم، افراط گرایی و خشونت عامل تهدیدکننده امنیت در منطقه و جهان است و مقابله با این جریان نیازمند همگرایی، همدلی و وحدت عمل کشورهای منطقه و عدم مداخله کسانی است که در شکل گیری این ناامنی ها نقش داشته اند و با حمایت های آنان بوده که امروز این جریانات ضدانسانی در سوریه و عراق بحران آفرینی و ناامنی ایجاد می کند.

سردار دهقان در ادامه با اشاره به نقش و جایگاه نیروهای مسلح در حفظ ثبات و امنیت کشورها، خطاب به دانشجویان دانشکده افسری ترکمنستان گفت : شما افسران جوان و با انگیزه باید با تلاش و همت و کسب آموزش ها و مهارت های لازم چنین جایگاه ارزشمندی را حفظ کنید.

وی افزود : شما افسران ترکمنی از فرماندهی قوی و مقتدر، سازمان و ساختار مناسب و آموزش های مفید و تخصصی برخوردار هستید و این عناصر بسیار مهم و تعیین کننده ای است که در کنار تجهیزات و امکانات می تواند امنیت کشور شما را تضمین کند.

وزیر دفاع در ادامه با تشریح توانمندی و ظرفیت های آموزشی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، آمادگی کشورمان را برای همکاری در این بخش اعلام و تصریح کرد : این موضوع می تواند زمینه همکاری های دراز مدت در سایر بخش ها را نیز فراهم کند.

سردار دهقان در پایان با ابراز خرسندی از حضور در این مرکز آموزشی، برای دانشجویان افسری این دانشکده آرزوی موفقیت و سربلندی کرد.

در پایان این بازدید، سردار دهقان به سئوالات دانشجویان در زمینه‌های مختلف پاسخ داد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سردار دهقان از دانشکده افسری ترکمنستان بازدید کرد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X