نگاهی متفاوت به هایدگر، فیلسوف قرن بیستم

نگاهی متفاوت به هایدگر، فیلسوف قرن بیستم

ایرنا/ متن پیش رو در خبرگزاری ایرنا منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.
مارتین هایدگر در فاصله سال های 1889 تا 1976 می زیست. او با شیوه ای نوین به تامل درباره وجود پرداخت. فلسفه هایدگر بر دیدگاه های بسیاری از فلاسفه مابعدش اثر گذاشت.
نویسنده زبان درتفکر هایدگر این کتاب سه فصلی برآن است تا این فیلسوف آلمانی را در دوره های مختلف تفکر به خواننده معرفی کند .
دراین کتاب می خوانیم 'زبان' را که موضوع پژوهش این کتاب است می توان اساسی ترین موضوع فلسفه معاصر و تفکر هایدگر دانست. بنیاد بحث زبان در تفکر هایدگر خود 'وجود است' که در دوران طولانی اندیشه ورزی اش همواره مهمترین نقش را ایفا کرده است.

ما با دو هایدگر روبرو نیستیم، هایدگر متقدم و متاخر، یک هایدگر است که تمام دغدغه اش بازگشت به تفکر به معنای اصیل کلمه و نزدیک شدن به لوگوس - گفتار یا آشکار ساختن امری را که در گفتار مورد گفت و گو قرار گرفته - است.
زبان برای هایدگر پیوسته در ارتباط با حقیقت یا نامستوری مطرح است حتی آن جا که وجهی از ساحت هستی انسانی تلقی می شود، اما در دوره متاخر تفکرش زبان، زبان هستی است و تامل در باب زبان جدا از تامل در هستی نیست.
به نظرهایدگر، تاریخ متافیزیک غرب با به فراموشی سپردن پرسش از هستی آغاز می شود.

همچنین هایدگر معتقد بود متفکران یونان باستان به هستی نزدیک تر بودند چرا که پرسش از هستی، دغدغه اساسی آنها بود.
در این کتاب با توجه به دغدغه هایدگر و طلب همیشگی او از وجود به شان زبان در لابه لای آثارش در دوره های مختلف فکری وی پرداخته می شود.
پیراتوی ونک است نویسنده این اثر، همچنین 'پدیدار شناسی نزد مرلوپونتی را در کارنامه خود دارد.
زبان در تفکر هایدگر با شمارگان یک هزار نسخه، دارای 203 صفحه ، به قیمت 105000 ریال در اختیار علاقمندان قرار می گیرد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نگاهی متفاوت به هایدگر، فیلسوف قرن بیستم» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X