گزارش کمیسیون اقتصادی مجلس از رانت ۶۵۰ میلیون یورویی روی میز لاریجانی

گزارش کمیسیون اقتصادی مجلس از رانت ۶۵۰ میلیون یورویی روی میز لاریجانی

تسنیم/ کمیسیون اقتصادی مجلس در گزارشی با عنوان "آسیب‌شناسی استفاده از روش بروات اسنادی مدت دار برای واردات کالاهای اساسی در انتهای سال ۹۲"نتایج بررسی های خود درباره رانت ۶۵۰ میلیون یورویی را به رئیس مجلس گزارش داد.

کمیسیون اقتصادی مجلس خردادماه سالجاری نتایج بررسی های خود را درباره رانت 650 میلیون یورویی در قالب گزارشی به علی لاریجانی رئیس مجلس اعلام کرد.

در این گزارش که با عنوان "آسیب‌شناسی استفاده از روش بروات اسنادی مدت دار برای واردات کالاهای اساسی در انتهای سال 92" روی میز علی لاریجانی قرار گرفته کمیسیون اقتصادی هشت پیشنهاد سیاستی درباره واردات کالاهای اساسی مطرح کرده است.

کمیسیون اقتصادی بررسی‌های خود را برای تدوین این گزارش با استناد به مفاد تفاهم نامه، شبهه ایجاد شده در تفاهم نامه در خصوص امکان اعطای امتیاز ویژه و رانت، اقدام نظارتی انجام شده توسط مجلس، تطبیق اثربخشی تفاهم نامه با فصل نهم قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44، مطالب ارائه شده توسط سایر واردکنندگان، مستندات ارائه شده توسط دیوان محاسبات کشور، مستندات ارائه شده توسط معاونت اول رئیس جمهور، مستندات ارائه شده توسط وزارت صنعت و بانک مرکزی انجام داده است.

گفتنی است که پیش از این کمیسیون اصل 90 مجلس نیز در گزارشی به بیان نظر خود درباره رانت 650 میلیون یورویی پرداخته و تاکید کرده بود که "هر چند اصل اقدام مثبت بوده ولی تبعیض به نفع تاجر خاص مسلم است."

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «گزارش کمیسیون اقتصادی مجلس از رانت ۶۵۰ میلیون یورویی روی میز لاریجانی » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X