شرایط تقسیط حق بیمه ساختمانی متقاضیان ساخت و ساز

شرایط تقسیط حق بیمه ساختمانی متقاضیان ساخت و ساز

فارس/ مدیرکل امور درآمد حق بیمه سازمان تأمین اجتماعی، نحوه تقسیط حق بیمه سهم کارفرمایان قانون بیمه‌های اجتماعی کارگران ساختمانی در زمان تقاضای پروانه ساختمانی را اعلام کرد.

به گزارش فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، مهرداد قریب گفت: طبق قانون صدور پروانه ساختمانی از سوی شهرداری ها، منوط به پرداخت حق بیمه ساختمانی و صدور گواهی عدم بدهی است و در برخی موارد متقاضیان اخذ پروانه ساختمانی درخواست تقسیط حق بیمه بیمه متعلقه را دارند.

وی افزود: بر همین اساس،تدابیری از سوی سازمان تأمین اجتماعی اتخاذ شده تا مالکین متقاضی پروانه ساختمانی طبق موضوع ماده (5) قانون بیمه‌های اجتماعی کارگران ساختمانی بتوانند با ارایه درخواست خود به شعب تأمین اجتماعی، حق بیمه مربوطه را به صورت اقساط بپردازند.

قریب در خصوص نحوه بهره مندی متقاضیان از این امکان قانونی، ادامه داد: پس از ارائه درخواست کتبی از سوی متقاضی مبنی بر عدم تمکن مالی در پرداخت یکجای حق بیمه، یک سوم مبلغ بدهی به عنوان پیش قسط دریافت و مابقی حداکثر در شش قسط مساوی ماهانه تقسیط و گواهی مربوطه برای صدور پروانه ساختمانی نیز صادر می شود.

مدیر کل امور درآمد حق بیمه سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: به هنگام صدور گواهی ساختمانی در صورتیکه حق بیمه تقسیط شده باشد، در گواهی به شهرداری اعلام می شود که این گواهی صرفاً برای صدور پروانه ساخت بوده و دریافت پایان‌کار منوط به ارائه گواهی عدم بدهی از سوی سازمان تأمین اجتماعی خواهد بود.

وی تأکید کرد: در صورت تقسیط بدهی به روش مذکور، کارفرمایان باید تضامین لازم شامل چک مالک یا ضمانت نامه بانکی را به شعب تأمین اجتماعی ارایه دهند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شرایط تقسیط حق بیمه ساختمانی متقاضیان ساخت و ساز» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X