معاون وزیر کشور: توزیع جمعیت و امکانات در کشور متوازن نیست

معاون وزیر کشور: توزیع جمعیت و امکانات در کشور متوازن نیست

ایرنا/ معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با بیان اینکه توزیع جمعیت و امکانات در کشور متوازن نیست، گفت : ادامه این وضعیت در بلندمدت کشورمان را با چالش های جدی روبرو می سازد.

'هوشنگ خندان دل' بعدازظهر پنجشنبه در نشست شورای اداری استان قزوین افزود: برای حل این مشکل باید نظام های غیرمتمرکز را در دستور کار خود قرار دهیم تا همه نقاط کشور به طور متوازن از رشد و توسعه برخوردار شود.
وی با تاکید براینکه نباید به گونه ای برخورد کنیم که بخش هایی از کشور از دستیابی به درآمدهای مناسب محروم بمانند، اظهار کرد: برای دوری از این موضوع توجه به حل مشکلات شهرهای کوچک راه حل خوبی است که می تواند روند توزیع جمعیت در کشور را نیز مناسب سازی کند.
این مسوول از اصلاح قوانین و مقررات و وضع قوانین جدید و مورد نیاز به عنوان راهکاری برای برون رفت از مشکلات حوزه شهری و تناسب بخشی به توزیع جمعیت در کشور یاد کرد و هشدار داد اگر در این حوزه با روش های قدیمی پیش برویم قادر به پاسخگویی به نیازها نخواهیم بود.
وی با بیان اینکه جذابیت های شهرهای بزرگ موجب افزایش مهاجرت به آنها شده است، اظهار کرد: می توان با رسیدگی بیشتر به شهرهای کوچک و با انتقال بخشی از وظایف دولت به شهرداری ها و افزایش نقش مردم در تصمیم گیری ها و تجدید نظر در نظام توزیع، درآمد بیشتری را در اختیار شوراها قرار داد و تا حدودی از روند مهاجرت ها پیشگیری کرد که توجه به این مهم در دستور کار وزارت کشور می باشد.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور با بیان اینکه بر اساس قانونی که به صورت لایحه به دولت داده شده است باید در اداره شهرها تغییرات اساسی ایجاد شود، اظهار کرد: یکی از موارد اشاره شده در این قانون انتخاب شهرداران از سوی مردم با تعداد معینی از جمعیت است که ساز وکار آن در حال انجام می باشد.
وی با اشاره به اینکه در قانون بودجه امسال ارایه خدمات بیشتر به شهرهای کوچک مورد توجه قرار گرفته است، اظهار کرد: در این راستا امسال 10 هزار میلیارد ریال به منظور خرید تجهیزات از جمله خودرو، نردبان، تاسیسات آتش نشانی و دیگر وسایل مورد نیاز شهرهای کوچک اختصاص یافته است.
خندان دل همچنین از راه اندازی پلیس شهر با همکاری نیروی انتظامی و صندوق توسعه به عنوان دیگر اقدامات اولویت دار در حوزه مدیریت شهری یاد کرد و اظهار داشت: این کار با هدف ارتقای نظم و امنیت و آسایش شهروندان پیگیری می شود.
این مسوول در پایان بر استفاده مناسب از منابع مالی از محل مالیات بر ارزش افزوده توسط شهرداری ها تاکید کرد و در پایان گفت: مالیات ارزش افزوده یکی از منابع تامین منابع مالی شهرداری هاست که شهرهای کوچک نیز باید از آن به شکل شایسته بهره مند شوند که برای تحقق این مهم در حال برنامه ریزی هستیم.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون وزیر کشور: توزیع جمعیت و امکانات در کشور متوازن نیست» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X