کیهان نوشت: فتنه گران زیر ذره بین مردم

کیهان نوشت: فتنه گران زیر ذره بین مردم

کیهان/ متن پیش رو در کیهان منتشر شده و انتشار آن در اخرین خبر الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست

“ این کسانى که شما بهشان میگویید سران فتنه، کسانى بودند که دشمن اینها را هل داد وسط صحنه. البته گناه کردند. نبایستى انسان بازیچه‌ دشمن شود؛ باید فورا قضیه را بفهمد. اگر اول غفلتى کرده است، وسط کار وقتى فهمید، بلافاصله بایستى راه را عوض کند. خب، نکردند.من به شما عرض کنم؛ چند سالى که بگذرد، آن وقت قلم هاى بسته شده‌ آگاهان بین‌المللى روان خواهد شد، باز خواهد شد، خواهند نوشت. خواهید شنید، خواهید خواند که چه توطئه‌ بزرگى پشت فتنه‌ سال ۸۸ بود.”

در گزارش دیروز روزنامه کیهان تعریف جامعی از فتنه در قران ، روایات و ائمه معصومین و بیانات رهبر معظم انقلاب با اشاره به فتنه های سال 78 و بویژه فتنه سال 88 ارائه شد و تا اندازه ای در جریان فتنه های مشابه این فتنه در منطقه مثلا عراق و سوریه با عنوان " داعش " قرار گرفتید و تنها نسخه رهایی از این نوع بلیات را هم به تبعیت از رهنمودهای موکد مقام عظمای ولایت، قرآن وعترت، تشخیص درست و روشنگری خالصانه و شجاعانه از سوی آگاهان به فتنه دانستیم.
در گزارش امروز به دلایل چرایی توصیه ها و تاکیدات مکرر رهبری به آن دسته از مسئولانی که در آن دوران دراین لجنزار گرفتارشده بودند و امروز نیز به رغم درخواست های دلسوزانه رهبری هنوز به آغوش نظام بازنگشته اند می پردازیم.
حضرت آقا از آنها بازگشتی خالصانه و صادقانه و شجاعانه انتظار داشتند، اما آن ها تاکنون نه تنها به آغوش نظام برنگشته اند، بلکه با حفظ تفکرات غلط و تکرار همان مواضع خائنانه در تلاش برنفوذ به بدنه اجرایی و مدیریتی کشوربرآمده اند. این دو عبارتی که در بالا مشاهده کردید، مربوط به سخنان رهبری در 12 آبان و 19 دی ماه سال 1389 یعنی یک سال پس از آن فاجعه، خطاب به سران فتنه و اتمام حجت دیگری بود بر آنها.

پاتوق فتنه در 200 متری دفتر رئیس جمهور
کارشناسان علوم سیاسی تاکید دارند، براساس مستندات موجود، جریان اصلاحات به سرکردگی محمد خاتمی رئیس جمهور وقت و برخی گردانندگان اصلی فتنه که پاتوق اصلی‌شان در خیابان « خورشید» مرکز استراتژیک ریاست‌جمهوری (200 متری دفترخاتمی!) فعال بود ونتایج بررسی هایشان لحظه به لحظه به داخل دفتر منعکس می شد، وقتی درسکولاریزه کردن نظام سیاسی کشورمان (شبیه ترکیه) واماندند و تئوری‌های حاکمیت دوگانه و خروج از حاکمیت هم نتوانست عصای دستشان باشد،‌ فریب کارشناسان متخصص آمریکایی را خوردند! و چون نمونه موفق آن را درگرجستان دیده بودند، این بار به سراغ انقلاب های رنگی رفتند.
کار مطالعاتی این به اصطلاح انقلاب رنگی! از چندین سال قبل از فتنه، توسط عناصر برجسته جریان مدعی اصلاح طلبی، بنیاد سوروس با واسطه گری افرادی مانند هاله اسفندیاری، کیان تاجبخش و رامین جهانبگلو انجام شد، نتیجه این بررسی ها بلافاصله و با دقت تمام درهمین پاتوق خیابان «خورشید» بررسی مجدد شد و نتایج آن به صورت لحظه به لحظه به دفتررئیس جمهورمنتقل شد.
کارشناسان سیاسی تاکید دارند دراین ارتباط دیدارهای مخفیانه متعددی صورت گرفته که معروف‌ترین و رسانه ای ترین آنها ملاقات‌های پنهانی محمد خاتمی با جورج سوروس، تاجر صهیونیست آمریکایی، ملقب به پدر انقلاب های رنگی و حضور جدی برخی از کارشناسان خبره آمریکایی وعناصرتاثیرگذار سلطنت‌طلب و منافقین دراین جریان است.
اما این جماعت پرادعا با این همه کبکبه و دبدبه، درعمل نشان دادند که این برنامه ریزی ها خیلی هم حساب شده نبود و بیشتربه یک تقلید کورکورانه می ماند تا یک سناریوی عاقلانه ومدبرانه!
شاید ازآنجا که " میرحسین موسوی " سید بود انتخاب رنگ سبز در ابتدا نوعی خوش سلیقگی برای اجرای چنین طرحی به حساب می آمد، اما چون خیلی از پارامترها از جمله عشق و علاقه مردم به اهل بیت و تاکید آنها برحفظ حرمت عاشورا و همچنین دلدادگی امت به ولایت و رهبری درنظر گرفته نشده بود و به آنها توجهی نشده بود، آقایان به همراه خانم هایشان عملا در دام کلاهبرداران بین المللی افتادند که جنس شان طبق معمول از جنس آمریکا و انگلیس و بازماندگان سلطنت طلب‌ها و منافقین بودند.
یک استاد دانشگاه به گزارشگر روزنامه کیهان می گوید: هرسال روز عاشورا برای عزاداری به اتفاق همسرم به دانشگاه تهران می رفتیم، اما وقتی متوجه شدیم فتنه گرها کمی آن طرف تر گرد و خاک کرده‌اند و به تخریب اموال عمومی و آزار و اذیت مردم عزادار مشغول هستند به توصیه همسرم حضور درصحنه را به دانشگاه ترجیح دادیم، اگرچه به یک ساعت طول نکشید که عزاداران داخل دانشگاه هم وقتی متوجه ماجرا شدند، برای مقابله با فتنه گران خودشان را به پل تقاطع انقلاب و حافظ و بعد به میدان فردوسی رساندند و غائله را ختم کردند.
او می گوید: من و همسرم زمانی به پل رسیدیم که خبردادند، مهاجمین موتورسواری را که از عزاداری عاشورای حسینی برمی گشته و لباس سیاه برتن داشته از بالای پل به پایین پرتاب کرده اند. جمعیت به اصطلاح معترض! که بین آنها دخترهای بد حجاب و حتی بی حجاب هم بود، هرشعاری که درشان خودشان بود علیه نظام و رهبری می دادند و هرکسی را که گیرشان می آمد کتک می زدند!

باید مراقب فتنه گران باشیم
اسماعیل کوثری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی که تمام جزئیات جریان فتنه را از نزدیک مورد بررسی دقیق قرارداده است، می‌گوید: " فتنه سال 88 چیزی نیست که ما به این راحتی بتوانیم از کنارش بگذریم، اگر چه این حادثه بسیارتلخ با مدیریت بسیار هوشمندانه رهبری نظام و صبر و تحمل انقلابی ملت عزیز مخصوصا کسانی که در این جریان شبیه 8 سال دفاع مقدس جوانان خود را تقدیم انقلاب کردند خنثی شد. اما این به آن معنی نیست که ریشه این فتنه به کلی خشک شده باشد و دشمنان به همراه خود فروخته های داخلی آرام نشسته باشند. متاسفانه خیلی از این افراد چه در سطح مسئول و چه غیر مسئول، هنوز دست از این اشتباه نابخشودنی شان برنداشته اند. آنها در حالی در دامن دشمن افتادند، که به تجربه برایشان ثابت شده که آنها تشنه به خون این ملت هستند و برای براندازی نظام جمهوری اسلامی قسم خورده اند و حاضرند برای این کار هر هزینه ای را متقبل شوند. آنها حتی نظرقطعی امام شان(ره) را نسبت به آمریکا و اذناب آنها با پوست و گوشتشان آگاه بودند.”
کوثری تاکید می کند: "بنابراین، تنها انتظاری که مردم و مقام معظم رهبری ازمسئولین در شرایط آن روز و امروز داشته و دارند و در دیداراعضای هیئت دولت هم با صراحت تمام به آن اشاره داشتند، تاکید بر عدم به کارگیری افرادی است که در جریان فتنه فعال بوده اند. چون بدیهی است که دستور برای ساقط کردن نظام چیزی نیست که قابل گذشت باشد.”

مراقب گرفتن پست از سوی فتنه گران باشید
از دکترفاطمه آلیا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درباره نحوه مراقبت از عدم احراز صلاحیت فتنه گران در گرفتن پستهای اجرایی می پرسم، می‌گوید: « یک وقت مشکل برسراین است که گاهی عناصری از افراد واداده به بیگانگان یا گاهی افراد جاه طلب و قدرت طلب سعی می کنند در بدنه نظام اجرایی کشور نفوذ کنند، طبیعی است در چنین شرایطی دولتمردان و مسئولین موظف به نظارت،مراقبت و هوشیاری هستند تا نگذارند چنین اتفاقی بیفتد، اما مشکل اصلی و آنچه مهم است طرف دیگرقضیه است که متاسفانه افرادی توسط مسئولین درمسئولیت هایی قرارداده می شوند که در فتنه‌ها بویژه فتنه 88 جرم مشهود داشته اند. تاسف‌آورتراینکه در شگفتی تمام مشاهده می کنیم، همین مسئولان به تذکرات دیگران نیزبی توجهی می‌کنند، اینجاست که رسیدگی به این موضوع توجه ویژه می خواهد و مقام معظم رهبری در چنین شرایطی ورود پیدا می کنند. "
او سخنان خود را با اشاره به یکی از مصادیق موجود در دولت تکمیل می کند و می گوید:” چنین عملکردی را در یک سال اخیر در وزارت علوم داشتیم. به آقای فرجی دانا بارها در باره عملکردش تذکر داده شده بود و هنگام اخذ رای اعتماد هم تذکرات جدی درباره چند نفری که براساس قراین و شواهد محکم در جریان فتنه مشارکت و همراهی جدی داشتند وآقای توفیقی آن ها را برسرکار آورده بود، به ایشان داده شده بود، ولی متاسفانه آقای فرجی دانا نه تنها در اصلاح امور بی توجهی کرد بلکه اوضاع بدتر شد و کار به استیضاح کشید. رای عدم اعتماد مجلس به فرجی دانا کاملا معنی دار بود و هشداری بود به دولت مبنی براینکه فتنه گران در تلاش مجدد برای بر هم ریختن اوضاع هستند و این ماموریت را از سوی سران فتنه دارند و دولت باید بیش از پیش مراقب باشد.”
این نماینده مجلس، حوزه فرهنگ را هم به‌عنوان یکی از مصادیق مشهود فعال شدن جریان فتنه مطرح می کند و ادامه می دهد: " مدتی است، رفت و آمدهایی شروع شده وکسانی که سال ها به مخیله شان هم خطور نمی کرد که به کشور بازگردند و دوباره به تحرکات ضد فرهنگی و ضد‌ارزشی شان ادامه بدهند، اکنون آن‌قدر فضا را مناسب می‌بینند که به راحتی تردد می کنند. طبیعی است رهبرمعظم انقلاب با توجه به اشراف کاملی که در حوزه‌های مختلف مدیریتی کشور دارند و ارتباطات بسیار منسجم و نظام مندی که با متعهدین و افراد دلسوز دارند، وقتی می بینند کشوردر تهدید مجدد قرار گرفته است و مصادیقی هم وجود دارد، قبل از آنکه این دمل چرکین به یک غده سرطانی دیگر تبدیل شود، جلوی آن را بگیرند. ایشان ابتدا در جلسات خصوصی مسئله را باز می کنند و تذکر می دهند، گاهی تذکرات خصوصی افاقه نمی کند و توسط برخی از مسئولانی که از همین قماش هستند توجیه می‌شود یا به موقع عمل نمی شود، لذا ایشان مجبور می شوند در جلسات عمومی نیز همان تذکرات را به اشاره و گاهی با تاکید بیان کنند تا از یک سو مردم نیز در جریان امور قرارگیرند و از سوی دیگر حجت را بر مسئولان تمام کرده باشند.
شاید کمی روی این مسئله فکر کنیم درک این مطلب خیلی هم سخت و دشوار نباشد، چون همه در این مسئله اتفاق نظر دارند که منطقی نیست که مثلا به کسی اجازه تدریس در درس ریاضی بدهیم که خودش در این درس نمره پایین آورده و تجدید شده است ! این کار واقعا غیرعاقلانه به نظر می‌رسد مگر این که این آقا برود درس‌های بعدی اش را خوب بخواند و نشان دهد که ریاضیاتش قوی شده است، این مسئله هم در طول زمان حاصل می شود و در امتحانات مختلف است که معلوم می شود، این فرد صلاحیت تدریس را پیدا کرده است یانه.
محمد حسن قدیری ابیانه کارشناس عالی مدیریت استراتژیک در این باره می گوید :” متاسفانه دولت فعلی در برخی پست ها از کسانی استفاده کرده که در فتنه دخیل بودند و اینطور که پیداست یکی از اهداف فتنه گران در دستگاه هایی از قبیل آموزش عالی و حوزه فرهنگی در زمینه سازی برای تکرار فتنه است. لذا براساس نظرصریح حضرت آقا که به تبعیت از نگاه حضرت امام است، نباید امورات کشور به دست نامحرمان اداره شود. رهبری معتقدند که فتنه گران نامحرم هستند و حق شهروندی به این نیست که هرفردی حق دارد درمسئولیت های بزرگ گماشته شود، حتی اگر صلاحیت نداشته باشد.
بعد ازبیانات حضرت آقا در نماز جمعه 29/3/88 همه از اصحاب فتنه این انتظار را داشتند که با مشاهده فضای عمومی کشور و آشکارشدن دست های پنهان کلاهبرداران سیاسی غرب خود را از این معرکه نجات می دادند و مرز بندی خود را با این جریان مشخص می کردند، اما متاسفانه نکردند، باید ازمردم عذرخواهی می کردند که آن را هم نکردند، باید خودشان را از این غائله کنار می کشیدند که نکشیدند و متاسفانه به مواضع خودشان ادامه دادند.
لذا مقام معظم رهبری با مطرح کردن این موضوع در دیدار اخیرشان با دولتمردان کنونی ، در واقع به دولت این فرمان مستقیم را صادر کردند که به آنچه در جریان رای اعتماد مجلس بر دوری از جریان فتنه و فتنه گران متعهد شدند پایبند باشند. لذا وزرا باید از این پس نسبت به این موضوع حساس باشند و به تذکرات رهبری توجه جدی داشته باشند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کیهان نوشت: فتنه گران زیر ذره بین مردم» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X