دهان و دندان/ رفتار خانواده منجر به پوسیدگی دندان می شود؟

دهان و دندان/ رفتار خانواده منجر به پوسیدگی دندان می شود؟

دکتر سلام/ پدرو مادر و کودکان بواسطه پرسشنامه های که از آنها می پرسند و با چکابی که تعداد دندان های خراب و پر شده و یا بی دندانی در اعضای خانواده نتیجه گیری شد.
مطالعه نشان داد که به ازای هر افزایش در سطح خشونت والدین تعداد دندان های پوسیده در زنان 3.5 و در مردان 5.3 و در بچه ها 1.9 عدد بیشتر بود.
نویسنده مقاله یعنی دکتر Michael Lorber از کالج دندانپزشکی دانشگاه نیویورک میگوید خشونت بالا در خانواده بجز تاثیر در رعایت بهداشت دهان و دندان توسط افراد خانواده و بجز تغییر در عادات غذایی آنها ( بصورت مصرف بیشتر مواد قندی و حاوی کربوهیدرات) میتواند بر روی سیستم ایمنی آنها هم موثر باشد و همه اینها میتوانند موجب افزایش پوسیدگی دندان ها شوند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دهان و دندان/ رفتار خانواده منجر به پوسیدگی دندان می شود؟» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات





جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات



{literal} {/literal}
X